didomesticates یک آپارتمان زیر شیروانی
آپارتمان یا اتاق زیرشیروانی didomesticates در مادرید اسپانیا توسط شرکت معماری elli طراحی شده است. بازسازی آپارتمان ترکیبی از خلاقیت و هنرهای داوینچی با رنگ آمیزی cmyk در زندگی معاصر است. زمانی که فضا محدود باشد معماران و طراحان با استفاده از جابه جاکردن ، کشیدن ، هل دادن ، اسلاید کردن و غیره به نوعی فضای محیط را سفارشی و قابل استفاده می کنند.
اتاق زیر سقف با تیر های چوبی سنگین قرار داد. مرکز فضای اتاق شامل پله و قفسه است که فضا را تقسیم کرده و اجازه عبور نور از سقف را به داخل اتاق میدهد. اتاق نیم طبقه بالا ، مربوط به اتاق خواب و فضای خصوصی است.


با جابجا کردن پنل های پلاستیکی و شفاف صابخانه می توانند با توجه به نیاز خود فضاهای کوچکتری را ایجاد کند یا با عقب کشیدن پنل فضای بیشتری برای میزبانی فراهم کند.
در اطراف فضای مرکزی اتاق(پله) آشپزخانه ،فضاهای برای نگهداری وسایل و عناصر مختلف داخلی وجود دارد. با یدک کش ساده همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، وسایل اضافی آشپز خانه مانند میز نهار خوری بصورت معلق از سقف به فضا اضافه می شود و از این تکنیک برای فراهم اوردن وسایل دیگر در آپارتمان نیز استفاده شده است.
در زیر فیلمی از این آپارتمان را مشاهده کنید.

گالری تصاویر آپارتمان زیرشیروانیدر آخر هم پلان های این آپارتمان با خلاقیت را مشاهده کنید.


پلان کف


برش آپارتمانمنبع : گروه معماری آرل
مترجم : مسعود فلاح نرگس

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1014.html