۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
 
تحریریه معماری آرل
در این کتاب تمام شهرهای سرزمین اسلام به ترتیب حروف الفبای انگلیسی معرفی می شوند و به بررسی معماری آن ها پرداخته می شود. برای دانلود این کتاب با ما همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
با مطالعه ی پاورپوینی که در این بخش برای دانلود قرار دادیم، می توانید با معماری مسجد آقابزرگ کاشان آشنا شوید. برای دانلود این فایل پاورپوینت با ما همراه باشید.

تحریریه معماری آرل
کتاب سبک شناسی معماری اسلامی ایران نوشته ی مرحوم پیرنیا کتاب بسیار ارزشمندی است و مطالعه ی آن برای هر دانشجوی معماری لازم است. برای دانلود این کتاب با ما همراه باشید.تحریریه معماری آرل
کاشیکاری یکی از روشهای دلپذیر تزیین معماری در تمام سرزمین های اسلامی است. تحول و توسعه ی کاشی ها از عناصر خارجی کوچک رنگی در نماهای آجری آغاز و به پوشش کامل بنا در آثار تاریخی قرون هشتم و نهم انجامید. برای آشنایی با انواع کاشی، نحوه ی ساخت و تاریخچه ی آن در معماری اسلامی با ما همراه باشید.تحریریه ی معماری آرل
معماری اسلامی ایران دارای سابقه ی درخشانی است به همین دلیل درس معماری اسلامی 1 و 2 در دانشکده های معماری دارای اهمیت بالایی است. با مطالعه ی این مطلب شما با اصول شکل گیری فضا در معماری ایران آشنا خواهید شد. برای دانلود این مطلب با ما همراه باشید.

تحریریه معماری آرل

در رشته معماری ، به اصطلاح خط کشیدن اولین و مهمترین الزام در روند طراحی معماری است. در حقیقت خط معمار ، هویت و شخصیت معماری وی است.
خط معماری دارای ارزش خاصی است و قابل مقایسه با خط در هنر های دیگر نیست و هرگز نباید این خط به سمت نقاشی و کاریکاتور و ... جهت داد.
تمرین خط در معماری ، هرگز بیهوده و بی تاثیر نیست. در حقیقت یک اثر مطلوب معماری زمانی خلق می شود که کیفیت ارائه جزئیات معماری به طور کامل رعایت شده و این تنها با صبوری معماری ظریف کار و نکته سنج حاصل می شود.
تحریریه معماری آرل
مطلبی که در این بخش قصد ارائه ی آن را داریم مقاله ای است به نام " الگوی آموزش معماری روستایی در دانشکده های معماری". که توسط دکتر بهشید حسینی و مهندس مجید ضیایی نوشته شده است. خواندن این مقاله هم برای دانشجویان و هم مدرسان بسیار مفید است. برای دانلود مقاله با ما همراه باشید.

 
تحریریه معماری آرل
شاید اولین درخواستی که استاد درس روستا برای این درس از شما دانشجویان دارد، انتخاب روستای خود و بررسی طرح هادی آن است. مطلب زیر در 22 صفحه به منظور آشنایی شما با طرح های هادی روستایی قرار گرفته است. برای دانلود این مطلب در ادامه با ما همراه باشید.


 
تحریریه معماری آرل
سواحل دریای خزر با آب و هوای معتدل و بارندگی فراوان از جمله مناطق معتدل محسوب می شود این منطقه که به صورت نواری بین رشته کوه های البرز و دریای خزر محصور شده از چلگه های پستی تشکیل شده است که هرچه به طرف شرق پیشروی می کند رطوبت و اعتدال هوای آن کاهش می یابد در حقیقت رشته کوه های البرز که حد فاصل دو آب و هوای متضاد هستند جلگه های پست خزر را از فلات مرکزی جدا می کنند. از جمله ویژگی های این اقلیم رطوبت زیاد هوا و اعتدال درجه حرارت آن است. دمای هوا در روزهای تابستان معمولاً بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد و شب ها بین 20 تا 22 درجه سانتی گراد و در زمستان معمولاً بالای صفر است در این منطقه بارندگی بسیار زیاد و در تابستان به صورت رگبار است. شهر رشت، بندرانزلی، بابلسر و گرگان در این منطقه قرار دارند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.گردآوری: نیلوفر محتاط
در بررسی شهرهای مناطق خشک باید گفت این شهرها تحت هر شرایطی که ایجاد شده باشند، بافت آن ها که شامل شبکه معابر و ساخت و سازهای عمومی و خصوصی است، شدیداً متأثر از شرایط اقلیمی می باشد. نگاهی به پراکندگی جغرافیای شهرهای مناطق خشک ایران نشان دهنده ی آن است که این شهرها از نظر مسافت دور از هم قرار گرفته اند به طوری که فاصله ی متوسط این شهرها از همدیگر بیش از 100 کیلومتر است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
مجموع ۹۳ رکورد - در ۱۰ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی و معماری شیپ

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir