021-22901906

معماری آرل

دانلود پاورپوینت حیاط در معماری مساجد

تحریریه معماری آرل
حیاط مرکزی که قبل از اسلام به دلایل گوناگون مورد استفاده بوده در فرهنگ اسلام به عنوان بیانی از احساس مسلمین نسبت به فضا معنا یافته و چه از نظر کاربردی و چه از دید سمبلیک به اوج خود می رسد. برای دانلود این پاورپوینت در ادامه با ما همراه باشید.


دانلود پاورپوینت میدان  و مسجد امیرچخماق

تحریریه معماری آرل
در شهرهای قدیمی ایران، میدان ها جایگاه خاصی داشته اند و نوعی فضای جمعی شهری و مکانی برای برگزاری جشن و سوگواری بوده اند. برای دانلود این پاورپوینت در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


آشنایی با معماری مسجد جامع ساوه

تحریریه معماری آرل
مسجد جامع ساوه از اولین مسجدهایی است که در ایران و در شهر ساوه ساخته شده و طی دوره‌های مختلف توسط هنرمندان ایرانی تزئین و مرمت شده‌است. به طوریکه نوسازی‌های انجام‌شده موجب شده است که اثری از بنای اولیه مسجد در روزگار کنونی باقی نماند. این مسجد تماماً از خشت و گل ساخته‌است و در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با معماری این مسجد فابل آن را در ادامه ی مطلب دانلود کنید.


دانلود پاورپوینت مسجدجامع سمنان، یزد و قزوین

تحریریه معماری آرل
مسجد جامع در معماری دوره اسلامی ایران، به مسجدی گفته می‌شده که در هر شهر برای اجتماع مردم توسط حاکمان تأسیس می‌شده و نمازهای گروهی مهم مانند نماز جمعه و نماز عید در آن اقامه می‌شده‌است و به همین علت در مقیاس بزرگ‌تر ساخته شده‌است.در ایران به مسجد جامع، مسجد جمعه و مسجد آدینه هم گفته می‌شود. برای دانلود پاورپوینت در ادامه با ما همراه باشید.


دانلود پاورپوینت معماری مسجد کبود تبریز

تحریریه معماری آرل
بنای مسجد کبود تبریز، از آثار ارزشمند دوره ی قراقویونلو می باشد که به دستور جهانشاه ساخته شده است. برای دانلود این مطلب با ما همراه باشید.


دانلود تحقیق برای معماری مسجد گوهرشاد

تحریریه معماری آرل
مسجد گوهرشاد از شاهکارهای معماری ایران در دوره ی تیموری است که به دستور گوهرشادبیگم همسر شاهرخ در جنوب حرم امام رضا (ع) ساخته شد. برای دانلود این تحقیق در ادامه با ما همراه باشید.


دانلود جزوه ی معماری اسلامی دکتر متدین

تحریریه معماری آرل
در این بخش جزوه ی معماری اسلامی دکتر متدین را برای دانلود قرار دادیم. مطالعه ی این جزوه برای همه ی دانشجویان معماری توصیه می شود. با ما همراه باشید.


گونه شناسی خانه های سنتی یزد

تحریریه معماری آرل
ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﯽ ﮔﺬرا ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎی ﯾﺰد، ﺑﻪ ﻇﺎﻫﺮ ﺑﻨﺎﻫﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ ﺧﺸﺘﯽ و ﮔﻠﯽ اﻣﺎ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ در اﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﭘﺎ ﻧﻬﺎده و ﭼﺸﻢ ﺟﺎن را ﺑﻪ روی اﯾﻦ ﺑﻨﺎﻫﺎی ارزﺷﻤﻨﺪ ﻣﯽ ﮔﺸﺎﯾﯿﻢ از دﯾﺪن اﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺗﻨﻮع در ﻧﻤﺎ، ﺟﺰﺋﯿﺎت، ﺣﺠﻢ، ﻓﺮم و ﻓﻀﺎﺳﺎزی و ﻧﯿﺰ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ اﺳﺘﻔﺎده از زﻣﯿﻦ و آﺳﻤﺎن و ﻋﻮاﻣﻞ اﻗﻠﯿﻤﯽ ﻧﻈﯿﺮ آب، ﺑﺎد وﺧﻮرﺷﯿﺪ وﮔﯿﺎه ﺷﮕﻔﺖ زده ﻣﯽ شویم. برای آشنایی با گونه شناسی مسکن در یزد با ما همراه باشید.


دانلود پاورپوینت معماری کاروانسرا

تحریریه معماری آرل
کاروانسراها مهمانخانه های بین راهی شهرهای ایران در طی قرون متمادی بوده اند و قدمت آن ها به زمان هخامنشیان باز می گردد. در پاورپوینتی که برای دانلود قرار دادیم شما می توانید اطلاعات مفیدی درباره ی معماری چهار کاروانسرای قدیمی ایرانی کسب کنید. برای دانلود با ما همراه باشید.

دانلود کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی

تحریریه معماری آرل
در این بخش کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی دکتر نقره کار را برای دانلود قرار دادیم. لینک دانلود را در ادامه ی مطلب مشاهده کنید.
مجموع ۱۵ رکورد - در ۲ صفحه
ارتباط با آرل
نشانی : تهران ، میرداماد ، جنب ایستگاه مترو میرداماد، انتهای خیابان کازرون جنوبی ، پلاک 3
تلفن تماس : 6-02122901905
فکس : ۲۲۹۰۱۹۰۷
ایمیل : info@arel.ir به شرکت آرل خوش آمدید.