۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

آموزش تصویری ارائه معماری فضای داخلی در تری دی مکس و وی ری . برای دانلود رایگان فیلم آموزشی Rendering Impressive Architectural Interiors in 3ds Max and V-Ray به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
در این بخش با دانلود کتاب آموزش پلاگین V-ray برای 3ds max 2014 در خدمت همراهان آرا هستیم. این کتاب به زبان فارسی می باشد و 176 صفحه است. برای دانلود این کتاب با آرل همراه باشید.در این بخش با دانلود کتاب آموزش Autodesk 3ds Max 2014 Essentials همراه معماران و دانشجویان عزیز رشته معماری هستیم. برای دانلود این کتاب با حجم 37 مگایایت و به زبان انگلیسی همراه آرل باشید.

می دونم تا حالا اسم VrayZdepth رو شنیدید یا نه. امروز می خوایم در بحث آموزش پیشرفته vray به آموزش VrayZdepth بپردازیم. VrayZdepth یک راه ساده برای ایجاد عمق دید هست. برای ایجاد عمق میدان دید یا بعبارتی Depth of field در ۳d max سه راه ساده وجود داره. یکی از روش ها VrayPhysicalCamera ست که قبلاً گفتیم با تغییر f-number می تونیم این کارو انجام بدیم. این راه دقیق ترین راهه چون در هنگام رندر گرفتن این افکت ساخته می شه. همراه آرل باشید..


post production رو در فارسی به پس از تولید ترجمه می کنند یعنی شما بعد از رندر گرفتن تصویر توسط ۳ds max یا هر نرم افزار دیگری با نرم افزاری مانند فتوشاپ تصویرتون رو پرداخت نهایی می کنید مثل آموزش VrayZDepthکه قبلاً براتون گفتیم. از امروز قراره در بحث آموزش پیشرفته vray و همچنین آخر هفته فتوشاپی به آموزش post production در فتوشاپ و vray بپردازیم. این مطالب بهتون کمک می کنه که هم فتوشاپ تون رو بهتر کنید و هم رندر بهتری ارائه بدید. مطالبی که براتون توضیح می دم فقط مختص تصاویر رندر گرفته نیستند بلکه می تونید مثل آموزش فتوشاپ – Levels برای هر عکسی اونها رو بکار ببرید.


امروز می خوایم یاد بگیریم که چطور یک شیشه رو با استفاده از نرم افزار فتوشاپ تغییر داده و شیشه مورد علاقه خودمون رو بسازیم.


سلام!

با آموزش درس به درس و جامع نرم افزار 3ds Max در خدمتتون هستیم.
اول اینکه امیدورایم این آموزشها به کمکتون بیاد. دوم اینکه درسها رو طبق سر فصل زیر جلو برید! از خودتون جلو نزنید! سوم اینکه موفق باشید. :)

1 - فصل اول 2 - فصل دوم 3 - فصل سوم 4 - فصل چهارم 5 - فصل پنجم
مابقی آموزشها بزودی ............................

با آرل همراه باشید. قسمت آموزش vray نور و متریال رو یاد گرفتیم. حالا نوبت به قسمت بعدی یعنی دوربین می رسد. احتمالاً خیلی راجع به VRayPhysicalCamera شنیدید. بهتون توصیه می کنم اگر می خواید این دوربین رو خوب یاد بگیرید دانش عکاسی تون رو بالا ببرید. البته فقط تا فردا وقت دارید چون قراره از فردا آموزش VRayPhysicalCamera شروع کنیم.

VRayDomeCamera یک دوربین ساده ست که رندری محدب از صحنه می گیرد. (اگر چیزی راجع به عکس های fish eye شنیده باشید این دوربین رندری شبیه به این نوع عکس ها می گیرد)VRayAmbientLight نور محیطی رو شبیه سازی می کند در واقع نوری که در تمامی جهات پراکنده می شود نه در یک جهت خاص.


دانلود فایل ies generator که در واقع یک نرم افزار بسیار ساده جهت ساخت نورهای ies هست به شما کمک می کنه تا بتونید نورهای مورد علاقه خودتون رو بسازید. کار با این نرم افزار بسیار ساده هست و نیازی به آموزش نداره. شما می تونید با جا به جا کردن خط قرمز و تغییر تنظیمات نور مورد نظرتون رو بسازید.

 


 تنظیمات vraylight رو باهم در قسمت آموزش vray بررسی می کنیم. قسمت بعدی که احتمالاً زیاد با اون کار خواهیم داشت قسمت option هست

بخش Options:

Cast shadows: وقتی روشن هست که البته بطور پیش فرض روشنه نور باعث ایجاد سایه می شود. ولی اگر خاموشش کنید دیگه از سایه های این نور خبری نیست

Double-sided: وقتی شکل نورتون plane باشد می توان از این گزینه استفاده کرد تا از دو طرف بتابه ولی اگر نورSphere  و یا Dome باشه این گزینه تاثیری ندارد.

Invisible : این قسمت باعث می شه که منبع نوری مشخص نباشد. البته این نامرئی بودن منبع نور نسبت به دوربین و refractions هست و اگر می خواهید این نامرئی بودن در reflections هم اتفاق بیافتد باید از Affect specular استفاده کنید (دیدید که یه موقع هایی منبع نوریتون مثل یه دایره می افته روی اجسام صیقلی مثل روی فلز و تبدیل می شه به دایره سفید نورانی این Affect specular باعث می شه این اتفاق نیافتد)

.
.
.

 مجموع ۴۶ رکورد - در ۵ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی و معماری شیپ

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir