۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری و سازه های نوین

سازه های کششی

1-سازه های فضاکار
در حالت کلی، سازه های فضاکار سیستم های سازه ای هستند که دارای عملکرد سه بعدی می باشند. در سازه های فضاکار بر عکس سازه های مسطح نظیر خرپای صفحه ای، مجموعه بافتار، بارهای خارجی، نیروهای داخلی و تغییرمکان های سازه ای در فضای سه بعدی تعریف می شوند.
2- سازه های کششی
سازه ی کششی شامل المان هایی است که تنها کشش تحمل می کنند و فشار و خمشی در آنها وجود ندارد. کلمه کششی نباید با تنسگریتی که فرمی از سازه است که اعضای فشاری و کششی با هم سازه را تشکیل می دهند اشتباه گرفته شود.
بیشتر سازه های کششی توسط اعضای خمشی یا فشاری مانند دکل ها (گنبد میلینیوم (ساختمان O2)) حلقه های فشاری و یا تیر ها پشتیبانی می شود.
3-معماری پارچه ای
از دیدگاه مهندسی، سازه‌های پارچه‌ای پوشش‌هایی نازک و پایدار در برابر تغییر شکل و شکست هستند که مقاومت خود را از طریق پیش‌تنیدگی پیوسته کسب می‌کنند. با آن که تاریخ استفاده از چادر به گذشته‌های بسیار دور باز می‌گردد، اصول سازه‌های پارچه‌ای در قرن نوزدهم میلادی پایه‌ریزی شد.
4-سازه های چادری
سازه های غشایی در سال ۱۹۶۰ توسط فرانک اوتو رواج دوباره ای گرفت. دو طرح پیشنهادی او عبارتند از:
شبکه سیمی آویخته که در نمایشگاه مونترال و همچنین ورزشگاه المپیک مونیخ استفاده شد که هر دو، جزءعظیم ترین و پیچیده ترین سازه های غشایی هستند.

آثار برگزیده جشنواره عکاسی بافت تاریخی "ته ران"+ سری اول

معماری موزه LEGO از گروه معماری بیگ


موزه LEGO ، معماری بیگ ، بیگ ، موزه LEGO از گروه معماری بیگ
LEGO از اولین طرح LEGO House، طراحی شده توسط گروه معماری بیگ را پرده برداری کرد. با توجه به گزارش ها پیش بینی می شود این پروژه برای کسب عنوان "بهترین موزه تا کنون " از خلاقیت سیستماتیک با مکعب های مدولار LEGO در طراحی بهره گرفته است تا حدود 250 هزار بازدید کننده در سال را جذب کند. موزه LEGO با فرمی مشابه بازی LEGO که تحریک یادگیری و تفکر همبند را باخود همراه دارد در سال 2016 در دانمارک افتتاح خواهد شد.
این ساختمان با ارتفاع 30 متر و شبکه ای از سقف های متصل بهم مکانی برای استفاده عموم بصورت پلکانی در فضای باز که فضای داخلی متمایزی را هم ایجاد کرده است. فضای نمایشگاهی حدود 7600 مترمربع است یک کافه و فروشگاه نیز در کنار خود داراست. معماری این بنا به دنبال ایجاد نقطه مشترک بین علاقه مندان و شهروندان billund با زادگاه بازی LEGO می باشند.
ویدیو زیر نمایشی از مفهوم بکار رفته در این معماری را نشان می دهد. تماشای آن را به شما توصیه می کنیم.

عکاسان منتخب جشنواره های عکاسی 2013 بهمراه عکس ها


Denis Frates - گل های وحشی - نفر اول


Denis Frates بخاطر عکس بالا برنده ی مسابقه ی عکاسی منظره "گل های وحشی" در سال 2013 شد.این عکس از دریاچه ی Crater واقع در پارک ملی Oragen گرفته شده است. یکی از داوران این رقابت ها در باره این عکس می گوید : "نور روی صخره ها جادو می آفریند". عکاس این اثر نیز اضافه می کند برای گرفتن عکس در لحظه ی خاصی از روز و همین طور قرار گرفتن در مکانی درست تلاش زیادی انجام داده است. دسته "منظره ی گل های وحشی" دسته ای است که در آن عکاسان باید سرسختی و تطابق پذیری گل های وحشی با محیط خود را به تصویر بکشند

معماری مفهومی - یک اتاق برای قدم زدن در باران و خیس نشدن


معماری مفهومی،معماری،طراحی با معماری مفهومییک اتاق که در آن شما می توانید در باران قدم بردارید بدون آنکه خیس شوید . در این اتاق باران همه جا می بارد بجز آنجا که شما ایستاده اید .
برای این پروژه گروه طراحان ، گالری کرو واقع در باربیکن لندن را به یک رگبار باران صد متری تبدیل کرده اند . باران از سقف سرازیر می شود اما به لطف مجموعه از دوربین ها ی سه بعدی بازدیدکنندگان می توانند شجاعانه از داخل گالری عبور کنند بدون آنکه خیس شوند . دوربین ها حرکات رهگذران را کنترل و جریان آب را قطع و وصل می کند .
بازدیدکنندگان این مجموعه، آن را نوعی بازی شهودی و هل دادن بازدیدکنندگان خارج از منطقه ی ادراکی می دانند.

استادیوم Itaipava Arena Fonte Nova

استادیوم Fonte Nova ، معماری و ورزش
تحریریه معماری آرل
باشگاه : EC Bahia
افتتاح : 2013
ظرفیت : 53700 نفر
استادیوم Itaipava Arena Fonte Nova به عنوان جایگزین استادیوم Estádio Fonte Nova در همان محل قبلی برای برگزاری بازی های جام جهانی 2014 برزیل ساخته شده است.
استادیوم جدید با انتهایی باز برای در برداشتن منظره دریاچه مجاور ، اما مشابه ورزشگاه پیشین ساخته شده است. در ادامه با آرل همراه باشید...

معماری ترکیبی ، بارسازه ( cargotecture )

معماری ترکیبی ، بارسازه


بارسازه یا cargotecture توسط معماری ترکیبی (یا معماری هیبرید) سیاتل در سال ۲۰۰۳ ابداع شد تا هر سیستم آپارتمان که با کانتینرهای باربری بازیافت شده ساخته می‌شود را توصیف کند. پس چنین چیزی حتی در غرب هم چندان قدیمی نیست و شما معنای آن را در لغت نامه‌ی انگلیسی به نیز نمی‌توانید بیابید! تقریباً ۹۰ درصد تجارت‌های جهان از طریق کانتینرها انجام می‌گیرد و سالانه حدود صد میلیون تجهیزات از طریق ۵۰۰۰ کانتینر در اقیانوس‌ها و بین نقاط مختلف جهان رد و بدل می‌شوند. روزانه حدود ۲۱ هزار کانتینر به مقصد آمریکا حرکت می‌کنند. در آمریکا، میزان واردات بسیار بیشتر از صادرات است و در هر زمان مشخص، حدود ۲ میلیون کانتینر خالی در این کشور می‌توان یافت. از این کانتینرها می‌توان برای ایجاد ساختارهای بسیار محکم استفاده کرد.

کنار هم چیدن آن‌ها حتی می‌تواند انعطاف در طراحی را برای ما به ارمغان آورد. این کانتینرها می‌توانند به منظور مکانی برای کار، فروش محصولات، دفتر اداری یا حتی سکونت مورد استفاده قرار گیرند. آن‌ها حتی می‌توانند مجهز به تمام وسایل آسایشی در منازل رایج باشند. معمولاً به بارسازه یک لایه‌ی عایق افزوده می‌شود تا در برابر اتلاف گرما مقاوم‌تر شوند و همچنین بر روی سقف آن‌ها از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌شود تا برق داخلی آن‌ها تأمین گردد. برخی از بارسازها حتی دارای امکانات ذخیره سازی آب باران نیز می‌باشند.

استادیوم Arena Corinthians


باشگاه : SC Corinthians
ظرفیت ورزشگاه : 48000
افتتاح : دسامبر 2013
وضعیت : درحال ساخت

استادیوم Arena Corinthians که به Arena de Itaquera نیزمشهور می باشد به عنوان جایگزین استادیوم Estádio do Pacaembu برای باشگاه SC Corinthians در حال ساخت است.
ظرفیت این استادیوم که میزبان بازی اول ، یکی از 2 بازی نیمه نهایی از 16 بازی در دوره مسابقات جام جهانی 2014 می باشد، 48 هزار نفر است. طبق استاندارهای بازی های جام جهانی استادیوم حداقل به 65 هزار صندلی نیاز دارد از این رو 20 هزار صندلی قابل حمل در ورزشگاه نصب خواهد شد و بعد از برگزاری جام جهانی این صندلیها برداشته خواهند شد.

معماری مفهومی - کالبد بی نهایت و فروپاشی فرممعماری مفهومی،معماری کانسپت،معماری بی نهایت


معمار فرانسوی سرژ سالات، طرحی را ارائه داده است که مانند یک دخمه پرپیچ و خم است که از لحاظ شکل و رنگ بی نهایت می باشد.

استادیوم ماراکانا ( Maracanã )

استادیوم ماراکانا

استادیوم ماراکانا با نام رسمیEstádio Mário Filho برای برگزاری جام جهانی سال 1950 ساخته شد, انگیزه ساخت استادیوم این بود که به عنوان بزرگترین استادیوم جهان شناخته شود. معماری ورزشگاه ماراکانا در سال 1948 آغاز شد و تقریبا دو سال به طول انجامید. استادیوم ماراکانا در 16 ژوئن 1920 میلادی با بازی دوستانه ی تیم های Rio de Janeiro و São Paulo به طور رسمی افتتاح شد.
8 روز بعد استادیوم میزبان 4 بازی دیگر در دور اول ، سه بازی دیگر در دور دوم این بازی ها و همچنین دیدار نهایی این رقابت ها بین دو تیم برزیل و اروگوئه بود که با نتیجه 2 بر 1 به سود برزیل پایان رسید و برزیل قهرمان جام جهانی 1950 لقب گرفت.

معماری و معماری داخلی ساختمان دروس

معماری آپارتمان،معماری داخلی آپارتمان،معماری داخلی منزل


طراحی داخلی و معماری ساختمان مسکونی دروس(Daroos)
متراژ : 3500 متر مربع
سال : 1392
موقعیت : تهران،منطقه ی دروس
طراح : گروه معماران آرل

معماری آپارتمان،معماری داخلی آپارتمان،معماری داخلی منزل معماری آپارتمان،معماری داخلی آپارتمان،معماری داخلی منزل معماری آپارتمان،معماری داخلی آپارتمان،معماری داخلی منزل

معماری و جام جهانی 2014


استادیوم جام جهانی 2014

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بیستمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ تا ۱۳ جولای ۲۰۱۴ در کشور برزیل برگزار می‌شود.
نشان رسمی این جام، جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸۹ با برگزاری مراسمی در ژوهانسبورگ رونمایی شد. در این مراسم علاوه بر سپ بلاتر، داسیلوا رییس جمهوری برزیل ریکاردو تکسریا رییس فدراسیون فوتبال برزیل، کافو، روبرتو کارلوس، روماریو و کارلوس آلبرتر تورس و کارلوس آلبرتو پریه حضور داشتند نماد جام جهانی ‪ ۲۰۱۴‬برزیل، تندیس جام قهرمانی است که ‪ ۲‬دست سبز رنگ روی آن و یک دست زرد زیر آن قرار دارد. این دومین باز است که برزیل مجریه مسابقات شده است ، اولین بار در مسابقات جام جهانی فیفا 1950 در برزیل برگزار شد. برزیل پنجمین کشور است که برای دومین بار مجریه این مسابقات بعد از مکزیک ، ایتالیا ، فرانسه و آلمان است. قرار است این اولین جام جهانی باشد که در امریکای جوبی برگزار شود از زمانی که جام جهانی فیفا 1987 در آرژانتین برگزار شد. اسپانیا در جام جهانی 2010 در مقابل هلند با نتیجه 1-0 در زمان اضافه برنده شد. فروش بلیط های جام جهانی 2014 برزیل از 20 آگوست 2013 شروع می شود. 3.3 میلیون بیلط قرار است در سایت خود فیفا (FIFA.com ) به فروش برسد.
در جام جهانی 2014 برزیل 32 کشور باهم به مبارزه می روند و 13 تیم از اروپا هستند. در جام جهانی 2014 در 30 ژانویه 2013 توسط سفیران جام جهانی از جمله Ronaldo, Bebeto, Zagallo, Amarildo, Carlos Alberto Torres که در مراسم Rio de Janeiro دعوت شده اند. طراحی پوستر توسط Karen Haidinger طراح آژانس برزیلی Crama می باشد. این پوستر شامل یک نقشه از خود کشور است که از خطوط پاهای بازیکنان که توپ را شوت می زنند .

طراحی داخلی و اجرای دفتر کار- پروژه زعفرانیه


دفتر کار زعفرانیه ، پروژه های آرل ، طراحی دفتر کار ، دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی و اجرای دفتر زعفرانیه توسط گروه معماری آرل انجام شده است که عکس های از این دفتر کار را مشاهده می کنید.

دفتر کار زعفرانیه ، پروژه های آرل ، طراحی دفتر کار ، دکوراسیون داخلی دفتر کار زعفرانیه ، پروژه های آرل ، طراحی دفتر کار ، دکوراسیون داخلی دفتر کار زعفرانیه ، پروژه های آرل ، طراحی دفتر کار ، دکوراسیون داخلی دفتر کار زعفرانیه ، پروژه های آرل ، طراحی دفتر کار ، دکوراسیون داخلی

مجموع ۸۱۶۰ رکورد - در ۶۲۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir