۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

جهان آینده با صفحات نمایش

آینده زندگی
تحریریه معماری آرل
در حال حاضر سامسونگ یکی از بهترین تولیدکنندگان صفحات نمایش در دنیای فناوری است، اما شاید تصور وجود صفحات نمایش لمسی در تمامی ابزار‌ها و وسایل مورد استفاده از قبیل فنجان‌ها و شیشه‌ی اتومبیل بسیار جذاب به‌نظر برسد. ویدئویی که در ادامه می‌توانید آن را به نظاره بنشینید گویای چنین جهانی است. همراه آرل باشید ...

دهکده ورزشی هانگژو

دهکده ورزشی هانگژو
تحریریه معماری آرل
شرکت NBBJ، در مشارکت با شرکت معماری معماری CCDI ورزشگاه هانگژو را طراحی کرده اند. سایت محل این ورزشگاه در بخش مرکزی سایت کیان تنگ در قسمت شمالی رودخانه واقع شده و جنب و جوش فوق العاده ای به این بخش از شهر بخشیده است. هدف اصلی طراحی چنین پروژه ای در این بخش از شهر، برای ایجاد چند مرکز خرید و فروش و رونق اشتغال های خصوصی و عمومی بوده است. سایت این مجموعه با 400000 متر مربع وسعت، توانسته فضای سبز گسترده و زیبایی را جایگزین بخش های بلااستفاده در این بخش از شهر قرار دهد. این مکان با یک رویکرد هوشمندانه می تواند ورزش و تداوم پذیری تجاری را به طور همزمان حفظ کند.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

دهکده پرنده از گروه معماری MVRDV

تحریریه معماری آرل
MvRDR از زمان پروژه Berlin Voids بي وقفه به موضوع خانه سازي معاصر در زمينه بحث انگيز بين فرديت و اجتماع پرداخته است . يكي از جديد ترين نمونه هاي آن سه پروژه براي ايپنبورگ يعني شهرك جديد مسكوني در اراضي فرودگاه نظامي پيشين در جنوب Den Haag. است . كانال هاي مناطق مسكوني مجزا را كه مانند جزايري هستند كه از يكديگر جدا ميكنند . طرح متفاوت معماري اين جزاير مسكوني استقلال آنها را تقويت ميكند . اين ايده تفاوت گذاري معمارانه از برنامه VINEX تبعيت ميكند كه اساسا" ساخت و سازهاي مسكوني هلند را معين كرده است . اين برنامه از سال 1990 به مرحله اجرا در مي آيد و به جاي حومه هاي نامتمايز شهري هويت مشخص ساخت و سازهاي مسكوني مجاور را هم اصل قرار مي دهد.
معماری دهکده پرنده معماری دهکده پرنده معماری دهکده پرنده معماری دهکده پرنده

طراحی مینیمالیستی خانه - گالری در کلمبیا

تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی ساده و بی تکلف خانه-گالری توسط گروه معماری GM Arquitectos صورت گرفته است، طراح خانه تمام امکانات مورد نیاز و الزامات زندگی مدرن را در نظر گرفته است. خانه-گالری در شهر پریرای ، کلمبیا با مساحت 500 متر مربع و با چشم اندازی زیبا از بامبو و آب و هوای گرم و معتدل واقع شده است.
طراحی داخلی خانه ذهن آدمی را به سمت آرامش و داشتن احساس تعطیلات خوب می کشد و همچنین از لحاظ سادگی و بی تکلف بودن، آدم را شگفت زده میکند. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ کلی ساختمان و توسعه استخر شنا بصورت طبیعی معماری خانه را کاملا یکپارچه کرده است. در ادامه همراه آرل باشید....

مالدیو بهشتی آرام بر پهنه ی اقیانوس

مالدیو،جزایر مالدیو
تحریریه معماری آرل
سواحل زیبای مرجانی با آب زلال و درختان سرسبز، از مالدیو بهشتی ساخته که سفر به آن آرزوی هر توریستی‌ست. علاوه بر آن، به خاطر سهولت سفر و عدم نیاز به ویزا برای اتباع ایرانی، این مجموعه جزایر در میان مسافران ایرانی هم طرفداران زیادی دارد.با آرل همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به این جزایر زیبا.

طراحی و ساخت میز بسیار بزرگ با استفاده از کفپوش

طراحی میز،ساخت میز
تحریریه معماری آرل
این میز بزرگ، به سارش شرکت Lynn Inkoob که در ژاپن مسقر است ساخته شده است. دلیل ساخت این میز نیز نیاز این شرکت به میزی بزرگ برای جلسات به اضافه ی امکاناتی برای رد شدن کابلهای برق و وسایل برقی که روی این میز مستقر می شوند اعلام شده است. متریال مورد استقاده در ساخت این میز، بسیار ساده است. جنس رویه دقیقا مشابه پارکت هایی است که برای کف استفاده می شود و پایه از جنس فولاد است که به شکل جالبی در زیر میز یک بیضی مشابه رویه ی میز می سازد.

طراحی میز،ساخت میز طراحی میز،ساخت میز طراحی میز،ساخت میز طراحی میز،ساخت میز

طراحی ویلایی مدرنی که به استقبال دریا می رود

تحریریه معماری آرل
ویلایی مدرنی که در تصویر مشاهده می کنید در شهر مونته نگرو به استقبال دریایی آدریاتیک می رود. با عقب نشینی ویلا از مناظر اطراف چشم اندازی زیبا به دریا و کوهای اطراف را فراهم کرده است.
گروه معماری Enforma طراحی ساختمان را به صدف حلزونی یا خرچنگ که با شکوه در کنار دریا ایستاده است تشبیه کرده اند. معمار با دیوراهای منحنی و پنجرهای بزرگ تعامل خوبی بین فضای درونی ساختمان با محیط بیرون را ایجاد کرده است. همراه آرل باشید....

گروه معماری nice برنده ی مسابقه ی آدلااید استرالیا به انتخاب مردم

طراحی نمای ساختمان،معماری ساختمان
تحریریه معماری آرل
گروه معماری اسلواکیایی nice به انتخاب مردم استرالیا، برنده ی مسابقه ی طراحی صخره ی معروف آدلاید شد. صخره ی آدلاید در مرکز این شهر قرار دارد و به عنوان یک نماد در این شهر شناخته میشود. این گروه اسلواکیایی، در یک مسابقه ی طراحی ساختمان که برنده ی آن را مردم این شهر انتخاب کردند، با ارائه ی طرح خود توانستند نظر مردم را جلب و پیروز این مسابقه باشند. برای آشنایی با این طرح، با آرل همراه باشید.

نمایشگاه مبلمان غیر متعارف در برزیل

تحریریه معماری آرل
طراحی تجاری این نمایشگاه مبلمان توسط معمار و هنرمند خلاق Henrique Steyer برای تولید کننده مبلمان FLORENSE به مساحت 800 متر مربع صورت گرفته است.
به گفته معمار این نمایشگاه زمان آن رسیده است که رنگ های مبلمان منزل با رنگ های خانه هماهنگ باشند؛ همان طور که وقتی آهنگی با ما می خواند همه دوس دارند با آن برقصن و با این دیدگاه ایده جسورانه و منحصر بفرد خود را ارائه داده است.

ترمینال سوم فرودگاه شنـژن؛ چینی ها دوباره شگفتی می آفرینند

تحریریه معماری آرل
شنژن یکی از شهرهای بزرگ در جنوب شرق چین است که اینک ترمینال هوایی جدیدش دوباره چشم ها را به سمت صنعت ساخت و ساز این کشور و البته هنر معماری مدرن خیره کرده است. شنژن در سه دهه اخیر جایگاه خود به عنوان قطب ویژه اقتصادی را حفظ کرده و کسب و کارهای مرتبط با الکترونیک به آن رونق ویژه ای بخشیده اند. اما حالا ترمینال شماره ۳ فرودگاه این شهر که توسط استودیوی طراحی Fuksas از ایتالیا شکل گرفته، سوژه ای جدید برای توجه به این شهر شده است. در ادامه مطلب با عکس های بیشتر از زوایای مختلف این ترمینال هوایی بزرگ، همراه آرل باشید.

۵۰ ترفند ضروری عکاسی - بخش سوم: نورپردازی

آموزش عکاسی ، نورپردازی در عکاسی
تحریریه معماری آرل
خواه به عکاسی به عنوان یک سرگرمی یا حرفه نگاه کنید، مطمئنا هر میزان که دانش بیشتری به چنگ آورید، قادر به انجام کارهای بسیار بهتر و هیجان انگیزتری خواهید بود. البته عکاسی در کنار دانش، یک هنر است که باید با یادگیری اصول، بقیه داستان را به حس زیبایی شناسانه و خلاقیت فردی تان سپرد.
اما با دانستن اطلاعات دقیقی در خصوص داستان هایی چون دیافراگم، سرعت شاتر، فاصله کانونی و... بدون شک عکس های شما یک سفر تکاملی را از «فقط خوب» به «واقعا عالی» طی خواهند کرد.
طی هفته های گذشته در اولین قسمت داستان، به ریزه کاری های دیافراگم پرداختیم و پس از آن در بخش دوم سراغ فیلترها و لنزها رفتیم. و حالا نوبت « نورپردازی» است. پس همراه آرل باشید.....

معماری و طراحی داخلی خانه ی Olaya


معمار : دیوید رامیرز
موقعیت : ، کلمبیا
مساحت : 430 متر مربع
سال : 2013

مجموعه سالن های ورزشی از گروه معماری RDG

تحریریه معماری آرل
بنا به در خواست همراه همیشگی آرل خانم رستمی، مجموعه ای از سالن های ورزشی را جمع آوری کرده ایم که امیدوارم مورد توجه معماران و دوستان آرل قرار بگیرد. این مجموعه های ورزشی توسط گروه معماری RDG طراحی شده اند که بعضی از این طرح ها برنده مسابقات نیز شده است. همراه آرل باشید ....
مجموع ۷۰۴۰ رکورد - در ۵۴۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir