۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۲/۰۸/۱۱ ۰۳:۵۸
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان
تحریریه معماری آرل
شما چه با موتور چه با یک ماشین سواری یا یک خودرو اسپورت در حال گردش باشید، جاده‌های متعددی متناسب با ذائقه‌ی ماجراجویی و خلق و خوی شما وجود دارند. جاده‌های خوب در سرتاسر دنیا وجود دارند ولی اینجا ما قصد داریم لیستی از ۱۰ جاده را که باید قبل از مرگ در آن‌ها رانندگی کرد تا بهترین لذت را از رانندگی برد، به شما معرفی می‌کنیم. پس همراه زومیت باشید.

از نروژ گرفته تا چین و امارات متحده عربی و آفریقای جنوبی شما پیچ و خم‌های لرزان، مسیرهای هموار و بهترین مناظر را خواهید یافت. از صحرا گرفته تا کوه و اقیانوس و حتی آسمان، شما می توانید هر منظره‌ای که دوست دارید انتخاب کنید. پس خودتان را برای چرخ زدن در این جاده‌های راندنی آماده کنید.

۱۰. بزرگراه شماره ۱ در کالیفرنیا
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

در امتداد خط ساحلیِ کالیفرنیای مرکزی یکی از بهترین مناظر و مسیرهای رانندگی وجود دارد. این مسیر طولانی مسطح از سن سیمون تا کارمل کشیده شده‌ است. برای آنهایی که دنبال هیجان و آدرنالین هستند گفتنی است که این جاده به صخره‌های نفسگیر و مناظر اقیانوسی‌اش معروف است. برای ساعات شلوغ، جاده‌ی انحرافی ناسیمینتو به فرگوسن می‌تواند مسیر جایگزین باشد.

۹. بزرگراه روی دریا در فلوریدا کیز
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

اگر از مناظر صخره‌ها و سنگ‌ها و کوه‌ها خسته شده‌اید و بدنبال یک مسیر جدید برای برای رانندگی پرسرعت می‌گردید، بزرگراه روی دریا یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. این بزرگراه طولانی از سال ۱۹۳۸ وجود دارد ولی همچنان یکی از لذت‌بخش‌ترین رانندگی‌هایی هست که می‌توانید داشته باشید. این جاده از طریق ۴۲ پل جزیره به جزیره کشیده شده و در راستای جنوب شرقی به سمت فلوریدا کیز می‌رود. کل جاده چیزی کمتر از چهار ساعت طول می کشد ولی ممکن از شما بخاطر لذت بردن از منظره‌ی دریا بیشتر از آن کشش دهید!

۸. جاده‌ی آتلانتیک در نروژ
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

یکی دیگر از جاده‌های دوست‌داشتنی و فوق‌العاده برای رانندگی، جاده‌ی آتلانتیک در نروژ است. این جاده اخیرا در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده در سال ۲۰۰۵ بعنوان ساخت و ساز قرن نروژ و یک مسیر توریستی ملی شناخته شده است. جای تعجب ندارد که این مسیر ۸.۳ کیلومتری از میان چندین و چند جزیره‌ی کوچک عبور می‌کند. این جاده شهرهای کوچک کریستینسوند و مولد را بهم وصل می‌کند.

۷. جاده‌ی تونلی گولیانگ در چین
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

این جاده که در کوهستان تایهنف در استان هونان چین قرار دارد برای مدت پنج سال شاهراه ۱۳ منطقه‌ی محلی بود. طول این جاده ۱۲۰۰ متر است و دارای عرض نسبتا مناسبی است ولی با این وجود همچنان یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های جهان است. هنوز هم که هنوز است هزاران راننده با مناظر خیره‌کننده‌ی این جاده هیپنوتیز می‌شوند.

۶. گذرگاه سانی در آفریقای جنوبی
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

سانی پس در استان کازولو-ناتال آفریقای جنوبی برای رانندگان ضعیف‌النفس و معمولی مناسب نیست! همچنین بعنوان یکی از بدنام‌ترین جاده‌های دنیا شناخته می‌شود و شما باید دست‌فرمان عالی و یک ماشین چهارچرخه داشته باشید تا بتوانید این جاده را به انتها برسانید. این جاده‌‌ی حدودا ۹ کیلومتری، بین آندربرگ و موخوتلانگ کشیده شده‌است. معمولا در زمستان و هنگام شرایط بد جوی این جاده بسته می‌شود.

۵. جاده‌ی وایت ریم در یوتا
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

اگر به دنبال مسیر گرم و خشک‌تری هستید جاده‌ی وایت ریم در یوتا یکی از باشکوه‌ترین جاده‌ها برای گاز دادن به ماشینتان است. این جاده برای مراحل سخت رانندگی طراحی شده و مخصوص خودروهای چهارچرخه می‌باشد و تقریبا دو یا سه روز پیمودن آن طول می‌کشد. این جاده کلا ۱۶۱ کیلومتر پیچ و خم و یک منظره‌ی پهناور از کوهستان دارد. عبور از آن کمی سخت است ولی در عین حال مسیر رانندگی لذت‌بخشی دارد.

۴. جاده‌ی دم اژدها «Tail of The Dragon» در تِنِسی
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

برای یک مسیر آرام‌ و دلپذیر جاده‌ی دم اژدها در تِنِسی که در خارج از ساحل آتلانتیک قرار دارد، پیشنهاد می‌شود. این جاده‌ی کوتاه تنها ۱۷.۷ کیلومتر طول دارد ولی دارای ۳۱۸ عدد پیچ است! در این جاده‌ی پرمنظره‌ی جنگلی هیچ راه انحرافی و تقاطعی مزاحم رانندگی شما نخواهد شد. وجود درختی به نام «Tree of Shame» در این مسیر می‌تواند برای توریست‌ها جالب باشد.

۳. گذرگاه استلیویو در ایتالیا
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

گذرگاه استلیویو مرتفع‌ترین گذرگاه سنگفرش شده‌ی کوهستانی و دومین گذرگاه مرتفع در آلپ می‌باشد که در آلپ شرقی قرار دارد. ای جاده توسط شوی تلویزیونی «تخت گاز» یکی از بهترین جاده‌های دنیا نامیده شد. ارتفاع آن حدود ۲۷۵۷ متر بوده و دارای پیچ‌های متعدد در کوهستان سنگی می‌باشد.

۲. میلائو ویاداکت در فرانسه
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

میلائو ویاداکت هم بلندترین پل نقلیه دنیا و هم یکی از بهترین جاده‌ها برای رانندگی است. این پل در دسامبر سال ۲۰۰۴ افتتاح شده و بر روی دره‌ی رودخانه‌ی تارن در جنوب فرانسه ساخته شده‌است. این جاده شیب ۳٪ از جنوب به شمال دارد و برای دید بهتر دارای انحنایی با شعاع ۱۹.۹۵ می‌باشد. گفته می‌شود یکی از قله‌های اسکله‌ی ویاداکت از برج ایفل بلندتر است!

۱. جاده‌ی کوه جبل حفیت در امارات متحده عربی
 
جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان

یکی دیگر از جاده‌های صحرایی جاده‌ی کوه جبل حفیت در امارات متحده‌ی عربی است. طول این جاده ۱۱.۷۵ کیلومتر بوده و ارتفاع آن در اوج به ۱۲۱۹.۲ متر می‌رسد. این جاده یکی از بهترین و هموارترین سطح‌ها را دارد و با وجود ۶۰ پیچ تند هیجان کافی برای رانندگی را تضمین می‌کند. این جاده که ترکیبی از مسیرهای مستقیم و سریع و پیچ‌های نرم است حدود نیم ساعت رانندگی برای پیمودنش نیاز است.

منبع : زومیت
تعداد بازدید : ۳۴۳۸
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
شهرهای گمشده در غبار زمان (بخش سوم): شهرهای باستانی ایران

شهرهای گمشده در غبار زمان (بخش سوم): شهرهای باستانی ایران

 شهرهای گمشده در غبار زمان (بخش دوم)

شهرهای گمشده در غبار زمان (بخش دوم)

چشم اندازی تماشایی از پل‌هایی که شما را به دنیایی دیگر می‌برند

چشم اندازی تماشایی از پل‌هایی که شما را به دنیایی دیگر می‌برند

چشم انداز اورلند در نروژ

چشم انداز اورلند در نروژ

 گردشی تصویری در زیباترین جاده‌های جهان

گردشی تصویری در زیباترین جاده‌های جهان

 شهرهای گمشده در غبار زمان

شهرهای گمشده در غبار زمان

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir