۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : غزاله عزالدین
تاریخ : شنبه , ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ ۱۳:۰۰
طراحی و ساخت خانه
تحریریه معماری آرل
تپه های کوهستانی و زمین های کشاورزی ، باغ های وسیع با مرغ هایی که تخم می گذارند ، غذاهای ارگانیک، خانه های بزرگ و داستانهای چند نسل از یک خانواده - این چیزی است که اغلب هنگام یادآوری یک خانه روستایی به ذهن می آید.
آرامش ، فضای سخاوتمندانه ، زندگی ساده ، مواردی فوق العاده جذاب برای خانواده هایی هستند که از شلوغی واسترس طاقت فرسای شهر خسته شده اند.
اگر به فکر طراحی و ساخت خانه ای در حومه بیرونی یک شهر بزرگ یا در مناطق روستایی هستید  قطعا مزایایی را برای تغییر و بهتر شدن سبک زندگی دنبال میکنید مواردی چون:
  • داشتن خانه ای بزرگتر و سفارشی
  • قیمت مناسب املاک
  • فضای خصوصی تر و شخصی سازی
  • محدودیت های کمتر  ساخت و ساز
  • افزایش سطح سلامتی و آرامش ذهنی
این موارد دلایل بسیاری از افراد برای شهرنشینی از شهرهای بزرگتر  است که این اتفاق در مناطق روستایی ویتنام به شدت در حال توسعه است .  اما خانه های  شهری بیشتر و بیشتر در مناطق روستایی ظاهر می شوند و تصویر آرام و شاعرانه روستا را مختل می کنندو این از معایبی است که به مرور زمان میتواند روستاها را تخریب و از بافت روستایی خارج کند.
   طراحی و ساخت خانه طراحی و ساخت خانه طراحی و ساخت خانه طراحی و ساخت خانه  
در طراحی و ساخت خانه Dien Khanh  معماران سعی نمودند هماهنگی سنتی را که به تدریج در حال از بین رفتن از خانه های روستایی است حفظ کنند تا بتوانند یک محیط زندگی تازه ، نزدیک به طبیعت و محیط اطراف ایجاد و در عین حال زندگی مدرن و توسعه اجتماعی معاصر را نیز برآورده کنند.
طراحی و ساخت خانه
طبق توضیحات ارائه شده توسط معماران طراحی و ساخت خانه در متراژ 130 متر مربع  طراحی و اجرا شده و عقب نشینی خانه به اندازه ای کافی برای  ایجاد یک حیاط جلویی بزرگ است ، دو طرف حصار با ردیف های آشنای آرکا همراه با درختان سبز کاشته شده است. حیاط با آجر چینی کاشی کاری شده است که هم ارتباطی با آجر سقف ایجاد می کند و هم یادآور تصویر حیاط های آشنا از خانه های سنتی ویتنامی است.
راهکار طراحی باز و بسته شدن فضا ، منجر به ایجاد شگفتی در کاربران می شود. از حیاط ، با ورود به خانه ، نما به تدریج تغییر می کند ،  وارتفاع فضا افزایش می یابد ، اتاق نشیمن با یک فضای آتریوم بزرگ به طبقه 1 متصل می شود و با  کاهش ارتفاع سقف اتاق ناهار خوری ، فضا به تدریج بسته می شود در راهرو پشتی خانه ، فضا باریک می شود. در امتداد آتریوم ، فضای آشپزخانه ، نورگیر و اتاق خواب والدین ایجاد و به هم متصل گردیده است.
طراحی و ساخت خانه
طراحی و ساخت خانه
فضاهای نشیمن به صورتی آرامش بخش با ورودی و نورگیر و حیاط ها بین خانه تقسیم شده است. از طریق این فضاها ، نور و باد به طور طبیعی به داخل ساختمان هدایت می شوند و نور ، تهویه و خنکی را برای ساختمان ایجاد می کنند. اتاق خواب مستر از فضای نشیمن و آشپزخانه توسط یک آتریوم با یک باغ کوچک در وسط خانه جدا شده است.
طراحی و ساخت خانه
از آنجا که  اتاقهای خواب های دیگر ، ا به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد ، در طبقه 1 پلان جانمایی و چیدمان شده است ، همچنین از طریق این آتریوم به یکدیگر متصل می شوند. اتاق خواب ها به طور جداگانه جانمایی  و به هم متصل شده و با طبیعت ارتباط خوبی دارند.
طراحی و ساخت خانه
راه پله المان برجسته در طراحی و ساخت خانه است. پله های منحنی که با آتریوم در نقطه شکست زمین ترکیب شده و حس هماهنگی  را ایجاد کرده  است .متریال کاربردی راه پله و ساختمان Terrazzo به عنوان یک ماده آشنا و سنتی در گذشته که امروزه بساتیر ترند شده استفاده شده است  تا نزدیکی بیشتری را به خانه های روستایی ایجاد کند.
 هدف طراحی داخلی خانه سادگی و راحتی مدرن زندگی معاصر است. استفاده از رنگ سفید و چوب روشن باعث ایجاد فضای داخلی گسترده و روشن می شود. عناصر سنتی به طرز هوشمندانه ای در فضای داخلی گنجانده شده اند ، مانند مبلمان چوبی اتاق نشیمن ، صندلی حیاط که معمولاً در فضاهای مسکن سنتی ویتنامی یافت می شود. با پلان ها و مقاطع خانه در ادامه همراه باشید....
طراحی و ساخت خانه
طراحی و ساخت خانه
طراحی و ساخت خانه
طراحی و ساخت خانه
تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین
منبع: آرک دیلی- newhomesource

تعداد بازدید : ۴۵۳۶
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی داخلی خانه رویایی!

طراحی داخلی خانه رویایی!

50 نمونه از محبوب ترین خانه های  سال  2019 در وبسایت ArchDaily

50 نمونه از محبوب ترین خانه های سال 2019 در وبسایت ArchDaily

30 نمونه از چگونگی به کار بردن تابلوها در دکوراسیون داخلی خانه

30 نمونه از چگونگی به کار بردن تابلوها در دکوراسیون داخلی خانه

طراحی خانه باغ رویایی در حومه اصفهان

طراحی خانه باغ رویایی در حومه اصفهان

مرمت و بازسازی خانه اقامتی قائلی اصفهان

مرمت و بازسازی خانه اقامتی قائلی اصفهان

پیوند متریال بتن و چوب در دکوراسیون داخلی آپارتمان!

پیوند متریال بتن و چوب در دکوراسیون داخلی آپارتمان!

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir