۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۱۲:۰۰
معماری داخلی با مبلمان آجری
تحریریه معماری آرل
در دنیای معماری و طراحی داخلی، استفاده از آجر به‌عنوان عنصری اساسی، قدمتی دیرینه دارد. این متریال بادوام و همه‌کاره، نه‌تنها در ساخت دیوارها و سازه‌ها به کار می‌رود؛ بلکه، نقشی کلیدی در خلق فضاهای داخلی زیبا و چشم‌نواز ایفا می‌کند. معماری داخلی آجری با ظاهری گرم و صمیمی، حسی از اصالت و سنتی بودن را به فضا می‌بخشد.

ده پروژه شگفت‌انگیز با مبلمان آجری

بسیاری از معماران در حوزه های مختلفی کار می کنند و از طراحی، چیدمان یک بلوک مسکونی شهری گرفته تا جزئیات و دیتیل های اجرایی یک ساختمان یا خانه را به عهده می گیرند. یک روند معمول در بین این پروژه ها این است که وسایل و مبلمان منزل بعد از تکمیل پروسه های ساخت توسط طراحان یا کاربران متناسب با فضای داخلی خریداری و مجددا به هر فضایی منتقل می شوند اما برای برخی از معماران ،مبلمان یک پروژه یکی از عناصر اصلی طراحی آن است  روش های نوین در طراحی معماری با روش تلفیق مبلمان و فضا عملکرد متفاوتی در کار طراحان و کاربران فضا ایجاد کرده است این روش به طراحان این امکان را می دهد تا متریال های متنوع را مورد بررسی و آزمایش قرار دهند و با آنها به گونه ای رفتار کنند که بخشی از فضا باشند و مرز بین معماری و مبلمان را محو کنند .
برای این نوع پروژه ها ، همه چیز، از صندلی ها ، قفسه ها ، میزها ، و هر چیزی در فضای داخلی تا جایی که ممکن است ، با فضا ترکیب شده و براساس طراحی تلفیقی شکل می گیرد.در این مقاله ، با ده پروژه معماری معاصر ، از خانه ها گرفته تا فروشگاه ها و دفاتر  همراه باشید که با اشاره به همه کاره بودن آجر در طراحی داخلی فضاها ، به طور موثر مبلمان را به معماری و و معماری را به مبلمان مبدل می سازند!
 • Rocha Apartment / CaSA

Year: 2013
Location: Barcelona, Spain
آپارتمان روچا / CaSA، در سال ۲۰۱۳ بازسازی شد تا یک واحد قدیمی و با توزیع نامناسب را به خانه‌ای جذاب برای گذران تعطیلات تبدیل کند. این بازسازی، شامل ایجاد چهار حمام جدید و تخریب تمام پارتیشن‌های موجود بود. مواد استفاده شده در بازسازی، شامل میکرو سیمان، چوب طبیعی و رنگ سفید است. معماری داخلی آجری، در جای‌جای این فضا به چشم می‌خورد.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Tierra Garat / Esrawe Studio + Cadena Concept Design

Year: 2015
Location: Mexico City, Mexico
Tierra Garat، یک پروژه بازسازی کافه محسوب می‌شود که توسط استودیو Esrawe و Cadena Concept Design در سال ۲۰۱۵ در مکزیکوسیتی، مکزیک اجرا شد. هدف از این طراحی، ایجاد فضایی بود که نمایانگر اصالت و تاریخ مکزیک باشد.
این کافه، در سراسر طراحی خود از متریال و بافت‌های طبیعی مانند چرم، معماری داخلی آجری و چوب استفاده کرده است. این عناصر، فضایی گرم و صمیمی برای مشتریان به وجود می‌آورد. منوی این کافه، علاوه‌بر غذاهای سنتی مکزیکی بر روی قهوه و شکلات تمرکز دارد و آن را به مکانی عالی برای استراحت و لذت‌بردن از طعم مکزیک تبدیل می‌کند.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Vila Rica House / BLOCO Arquitetos

Year: 2017
Location: Brasilia, Brazil
این خانه که توسط BLOCO Arquitetos طراحی شده است، در منطقه‌ای روستایی در برزیل قرار دارد. معماران، در طراحی این خانه تاحدامکان از محیط اطراف، مصالح بومی و تکنیک‌های ساخت‌وساز محلی و معماری داخلی آجری الهام گرفته‌اند. خانه، روی یک شیب با چشم‌انداز دره و گیاهان بومی ساخته شده است و دو پاویون دارد که با گذرگاه‌هایی به هم متصل می‌شوند.
پاویون اول، شامل اتاق نشیمن، ایوان، گاراژ و بخش‌های خدماتی است؛ درحالی‌که، پاویون دوم به اتاق‌خواب‌ها اختصاص دارد. وجود بازشوها در سراسر خانه، نور طبیعی و تهویه را تامین می‌کند و ارتباطی بین فضای داخلی و محیط زیبای اطراف به‌وجود می‌آورد. همچنین، یک استخر شنا در سطح پایین‌تری قرار دارد که امکان تفریح و گذراندن اوقات فراغت را فراهم می‌سازد.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Hygge Studio / Melina Romano Interiores

Year: 2019
Location: São Paulo, Brazil
Hygge Studio که توسط ملینا رومانو طراحی شد، یک فضای مینیمالیستی به‌شمار می‌رود که در آن از پالت رنگی خنثی و مواد طبیعی استفاده شده است. این فضا یک سوئیت، حمام، اتاق نشیمن و آشپزخانه دارد. این استودیو، باهدف ایجاد فضایی آرام و دعوت‌کننده طراحی شد که در آن، ساکنان بتوانند از زندگی روزمره خود دور شوند. پالت رنگی خنثی، مواد طبیعی و معماری داخلی آجری به ایجاد حس آرامش منجر می‌شود؛ درحالی‌که، چیدمان ماژولار به ساکنان اجازه می‌دهد تا فضا را متناسب با نیازهای خود پیکربندی کنند.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Dois Trópicos Shop / MNMA studio

Year: 2020
Location: São Paulo, Brazil
فروشگاه Dois Trópicos، یک مغازه خرده‌فروشی است که توسط استودیو MNMA طراحی شده و در سائوپائولو، برزیل قرار دارد. معماران، از مواد طبیعی و با حفظ نواقص آن‌ها فضایی خانگی و صمیمی خلق کرده‌اند. نمای این فروشگاه، به‌گونه‌ای طراحی شده است که نور طبیعی را به داخل انتقال دهد و نیازی به استفاده از تهویه‌مطبوع نباشد.
معماران، در سراسر فروشگاه از متریال‌های طبیعی مختلفی از جمله چوب، معماری داخلی آجری و سنگ استفاده کرده‌اند. همچنین آن‌ها برخی از نواقص موجود در مواد، مانند ترک‌های آجرکاری و گره‌های چوب را به‌صورت عمدی باقی گذاشته‌اند. این عناصر، به فروشگاه حس گرما و صمیمیت می‌بخشند.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Oficinas Nordeste / Mínimo Común Arquitectura

Year: 2018
Location: Mariano Roque Alonso, Paraguay
معماران Mínimo Común Arquitectura در طراحی این دفتر، بر روی ایجاد فضایی کاری کارآمد و الهام‌بخش تمرکز کرده‌اند. استفاده از فضای باز و پلان‌های انعطاف‌پذیر، فضایی را برای کارگروهی و تعاملات خلاقانه فراهم می‌سازد.
پنجره‌های سقفی و دیوارهای شیشه‌ای، نور خورشید را به‌طور کامل به داخل فضا هدایت می‌کنند و درعین‌حال، به جلوگیری از گرمای بیش از حد می‌پردازند. استفاده از معماری داخلی آجری در Oficinas Nordeste، نمونه‌ای بارز از تلفیق زیبایی و پایداری است. این دفتر، نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با استفاده از مصالح سنتی و طبیعی، فضایی زیبا، کاربردی و سازگار با محیط‌زیست خلق کرد.

معماری داخلی با مبلمان آجری

 • HASH Skincare Shop / BARDI studio

Year: 2018
Location: Yerevan, Armenia
در میان انبوه فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی در ایروان، پایتخت ارمنستان، فروشگاه HASH خودنمایی می‌کند. این فروشگاه که توسط استودیو معماری BARDI در سال ۲۰۱۸ طراحی شده است، نه‌تنها به‌خاطر محصولات طبیعی و ارگانیک خود، بلکه به‌خاطر معماری داخلی منحصربه‌فردش نیز موردتوجه قرار گرفت.
استفاده معماری داخلی آجری در HASH Skincare Shop، نقشی کلیدی در خلق فضایی گرم، صمیمی و دعوت‌کننده ایفا می‌کند. این عنصر طبیعی، حس آرامش و پیوند با طبیعت را به ارمغان می‌آورد و باهویت برند HASH که بر پایه استفاده از مواد طبیعی استوار است، همخوانی دارد.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • Café Parallel / TEMP

Year: 2018
Location: Beijing, China
در قلب پکن پر هیاهو، کافه پرالل همچون جزیره‌ای آرام، پناهگاهی برای رهگذران خسته و عاشقان سکوت است. ورود به کافه پرالل، حسی مشابه با واردشدن به آغوشی گرم به‌همراه دارد. معماری داخلی آجری با رنگ‌های طبیعی، فضا را در نوری ملایم و طبیعی غوطه‌ور می‌کنند و فضایی صمیمی و راحت را به‌وجود می‌آورند. استفاده از آجر، حس سنت را تداعی می‌کند و به شکلی ظریف، به میراث غنی معماری چین اشاره دارد.

معماری داخلی با مبلمان آجری
 • TaiOursea Laomendong SPA Shop / RoarcRenew

Year: 2019
Location: Nanjing, China
معماران روراک رینئو باهدف انتقال بازدیدکنندگان به فضای آرام تایلند، عناصر مختلفی را در طراحی گنجانده‌اند. تصور کنید وارد فضایی می‌شوید که در آن، جوهره تایلند از طریق طراحی به تصویر کشیده شده است. یکی از ویژگی‌های بارز اسپای تائی اورسی، لاومندونگ، استفاده گسترده از معماری داخلی آجری است. معماران، با هوشمندی این عنصر را مورد استفاده قرار داده‌اند و آجرها را در پنج اندازه مختلف طبقه‌بندی کرده‌اند و آن‌ها را در اشکال مختلف در سراسر اسپا چیده‌اند. این امر، فضای بصری جذاب و بافتی خاص به فضا می‌بخشد.
معماری داخلی با مبلمان آجری
 • HER Shop / CLAP Studio

Year: 2019
Location: Causeway Bay, Hong Kong
مفهوم اصلی فروشگاه HER، حول محور زنانگی، قدرت و اصالت می‌چرخد. معماران استودیو CLAP، با الهام از سیاره مریخ و استفاده از معماری داخلی آجری، این فروشگاه را به‌عنوان منظره‌ای در نظر گرفته‌اند که انتظار کشف‌شدن را می‌کشد. تصور کنید قدم‌گذاشتن به فضایی تجاری که حس سفری به دنیایی جدید را القا می‌کند؛ دنیایی که پاسخگوی تمایل زنان امروزی به تجربه‌ای خارق‌العاده است.
دیوارهای اصلی، از آجرهای توخالی قرمز ساخته شده‌اند که حس زیبایی و همچنین اشاره‌ای به زمین صخره‌ای مریخ را تداعی می‌سازند. این دیوارها، در سراسر فضا منحنی و روان هستند و تپه‌ها و دره‌های یک‌دنیای بیگانه را تقلید می‌کنند. معماران، در برخی از مناطق از آجر در سقف استفاده کرده‌اند که حس حضور در سیاره‌ای دیگر را به وجود می‌آورد. قطعات مبلمان، مانند قفسه‌ها و نیمکت‌ها نیز از آجر ساخته شده‌اند که لمسی از کارایی به فضا بخشیده است و بر تم کلی طراحی تاکید می‌کنند.

معماری داخلی با مبلمان آجری
آیا این گونه طراحی تلفیقی در سبک زندگی افراد و نوع طراحی معماران تغییرات مثبتی ایجاد می کند؟  این رویکرد نوین مبلمان برای صاحبین مشاغل و بازارهای طراحی و خرید مبلمان چه پیامدهایی دارد  و آیا برای همه فضاها و هر سبک زندگی کاربردی است و یا با  افزودن تعدادی مبلمان مجزا  به عنوان مکمل میتواند اثرات بهتری در فضای داخلی ایجاد کند؟
 نظر خود را با ما در میان بگذارید!
تحریریه معماری آرل
منبع: آرک دیلی

تعداد بازدید : ۳۴۰۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
صندلی Parabola برنده Red Dot و Good Design

صندلی Parabola برنده Red Dot و Good Design

40 مدل جدید برای طراحی میز کار و مطالعه منزل

40 مدل جدید برای طراحی میز کار و مطالعه منزل

طراحی پوسته بتنی فوق العاده نازک توسط معماران زاها حدید در جهت قدرانی از فلیکس کاندلا

طراحی پوسته بتنی فوق العاده نازک توسط معماران زاها حدید در جهت قدرانی از فلیکس کاندلا

چگونه یک مبلمان خوب انتخاب کنیم؟

چگونه یک مبلمان خوب انتخاب کنیم؟

میز ناهارخوری کوچک برای فضای کوچک

میز ناهارخوری کوچک برای فضای کوچک

طراحی میز توسط گروه SUGUI Design

طراحی میز توسط گروه SUGUI Design

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir