۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : غزاله عزالدین
تاریخ : دوشنبه , ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ ۱۲:۰۰
معماری و طراحی ساختمان اداری
تحریریه معماری آرل
باتوجه‌به اینکه جهان به‌طور فزاینده‌ای از تاثیر فعالیت‌های بشر بر محیط‌زیست آگاه می‌شود، توجه به راه‌هایی برای کاهش ردپای کربن و به‌حداقل‌رساندن ضایعات، هم در زندگی شخصی و هم در محل کار، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. با بازگشت بیشتر مشاغل به‌صورت تمام‌وقت به دفتر پس از همه‌گیری ویروس کرونا، جای تعجب نیست که سازمان‌ها بعد از سال 2023 اولویت بالایی را برای طراحی ساختمان اداری پایدار قائل شوند.

تعیین اهداف پایداری شما

برنامه‌ریزی برای رسیدن به سطح خاصی از پایداری در فضای اداری، برای موفقیت آن ضروری است. تفاوت بزرگی بین صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی در دفتر و تلاش برای رسیدن به گواهینامه SKA یا رتبه‌بندی مشابه زیست‌محیطی وجود دارد. درک اهداف
پایداری، قبل از شروع فرآیند طراحی ساختمان اداری پایدار، به ساختار برنامه کمک می‌کند و همچنین در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما می‌شود.

طراحی یک فضای اداری پایدارتر

پس از مشخص‌شدن اهداف، می‌توانید طراحی ساختمان اداری پایدار را شروع کنید که مطابق با اهداف زیست‌محیطی شما باشد. راه‌های خلاقانه زیادی برای اولویت‌دادن به پایداری در طراحی اداری، بدون خدشه‌دار کردن سبک و عملکرد وجود دارد. این موارد، عبارت‌اند از:

انتخاب مصالح ساختمانی و تامین‌کنندگان مبلمان اداری با منابع محلی

چند دلیل وجود دارد که انتخاب یک تامین‌کننده محلی برای مصالح یا مبلمان در طراحی اداری شما برای دستیابی به فضایی پایدار مهم است:
  • کاهش ردپای کربن: مصالح با منابع محلی، به انرژی کمتری برای حمل‌ونقل نیاز دارند که در نتیجه کل ردپای کربن دفتر شما را کاهش می‌دهد.
  • حمایت از اقتصاد محلی: با انتخاب تامین‌کنندگان محلی، می‌توانید از اقتصاد محلی حمایت کنید و یاری‌رسان توسعه پایدار باشید.
  • کیفیت و دردسترس‌بودن: تامین‌کنندگان محلی، به‌احتمال زیاد درک بهتری از آب‌وهوای منطقه و استانداردهای ساخت‌وساز دارند و ممکن است بتوانند مصالحی را ارائه دهند که برای محیط خاص مناسب‌تر باشند.

انتخاب مبلمان اداری ساخته شده از مواد سازگار با محیط‌زیست

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای فضای کاری شما، می‌تواند فرآیندی پیچیده باشد. به‌خصوص اگر به دنبال ادغام شیوه‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی در طراحی دفتر خود هستید، موارد زیادی برای بررسی وجود دارد.
برای بهبود پایداری پروژه طراحی ساختمان اداری پایدار شما، اعتبار زیست‌محیطی مبلمان اداری‌تان باید یک نکته مهم باشد. انتخاب مبلمان ساخته شده از مواد سازگار با محیط‌زیست و تجدیدپذیر، راهی ایده‌آل برای نشان‌دادن تعهد شما به پایداری و مسئولیت اجتماعی شرکت و کاهش تاثیر زیست‌محیطی است.

برخی مواد سازگار با محیط‌زیست برای مبلمان اداری

  • پشم سنگ: پشم سنگ، از 100% سنگ طبیعی ساخته شده است، یک ماده چند منظوره بادوام که کاربردی و پایدار محسوب می‌شود.
  • چوب‌های دارای گواهی FSC: گواهی FSC (تاییدیه مدیریت جنگل)، یک گواهی زیست‌محیطی است که برای چوبی درنظر گرفته می‌شود که از جنگل‌های مدیریت‌شده مسئولانه، به سازگارترین روش ممکن با محیط‌زیست، از جمله مصرف آب و انرژی و همچنین رتبه‌بندی کلی زیست‌محیطی محصول نهایی، تهیه می‌شود. تهیه مبلمان اداری از تولیدکننده‌ای که با چوب FSC کار می‌کند، راهی مطلوب برای کاهش کل ردپای کربن فضای اداری شماست.
  • پارچه‌های بازیافتی: تهیه منسوجات ساخته شده از ضایعات گیاهان و پلاستیک، راهی مطلوب برای کمک به کاهش آلودگی ناشی از ضایعات است. پارچه‌های طبیعی کنف، ابریشم و کتان ساخته شده از الیاف ساقه گیاه، راه‌حلی پایدار، تجدیدپذیر، کاربردی و کاملا ضدحریق برای فضاهای اداری مدرن ارائه می‌دهند. پارچه‌های ساخته شده از زباله‌های پلاستیکی دریایی، اقیانوس و محیط‌زیستی پاک‌تر را تضمین می‌کنند.

معماری پایدار: دفتر Investribe در هند

  Investribeیک شرکت سرمایه گذاری است که در محله ای آرامی در شهر شلوغ BENGALURU  درهند واقع شده است.  به طور خلاصه درخواست کارفرما برای ساخت یک ساختمان اداری در دو سطح با تأکید بر سیستم هایی بود که باعث صرفه جویی در انرژی و به حداقل رساندن اثر کربن (میزان کل انتشار گاز گلخانه‌ای) شود و بهینه سازی فضای بیشتر  برای چشم اندازها و فضای کمتر ساخته از اولویت های طراحی بود.
معماری و طراحی ساختمان اداری  معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری
دفتر در سطح برای یک استودیو و با تمهیداتی ساختاری برای ادغام قوی بین دو طبقه طراحی شد. یک خلا یا وید مرکزی به عنوان قلب تعاملی برای دفترکار عمل می کند و سیرکولاسیون فضای داخلی و فضاهای با پلان باز دفتر را بیشتر برجسته می کند و فضای کاری پر جنب و جوش را رقم می زند. تراس به عنوان باغی ساخته شده است که دارای پنل های خورشیدی در بالا است تا گرمای مستقیم تراس را به حداقل برساند.
معماری و طراحی ساختمان اداری

دفتر اداری با کارایی بالا و صرفه‌جویی در انرژی

  خطوط قوی و سادگی در طراحی ، متریال های موجود را به کمال نشان می دهد و نمای متقارن با یک ورودی فرو رفته ، فرم ساخته شده را جذاب تر و با دعوت کنندگی بیشتر می کند. در استفاده از متریال های اکسپوز ، یک صداقت ذاتی وجود دارد. تم روستیک فضا با شفافیت شیشه و فضای سبز  دارای کنتراستی است که باعث ایجاد فضای کاری در میان طبیعت می گردد.
معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری  معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری
مراحل طراحی و ساخت و ساز به شدت با استفاده از متریال های سبز برای ادغام چندین ویژگی پایدار در پروژه کار می کند. با استفاده از پنجره های دو جداره ، سیستم PV متصل به شبکه و تولید برق 30 کیلووات ، سیستم تهویه مطبوع هیبریدی ، سنگفرش نفوذپذیر و برداشت آب باران برای آبیاری زمین  تنها چند نمونه از اقداماتی است که باعث صرفه جویی قابل توجه در انرژی و کاهش اثر کربن می شوند.در ادامه با تصاویر بیشتر و پلان های ساختمان اداری پایدار با آرل همراه باشید.....
معماری و طراحی ساختمان اداری
معماری و طراحی ساختمان اداری
معماری و طراحی ساختمان اداری
معماری و طراحی ساختمان اداری

معماری و طراحی ساختمان اداری
معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری معماری و طراحی ساختمان اداری
تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین
منبع: آرک دیلی

https://www.haiken.com/insights/how-to-design-a-more-sustainable-office-space-in-2023
 

تعداد بازدید : ۲۵۲۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی ساختمان اداری سرمشق تهران

طراحی ساختمان اداری سرمشق تهران

طراحی داخلی شرکت هنر مدولار

طراحی داخلی شرکت هنر مدولار

طراحی دفتر کار معماری به نام جعبه زندگی

طراحی دفتر کار معماری به نام جعبه زندگی

طراحی داخلی دفتر کار عجیب شرکت Banda

طراحی داخلی دفتر کار عجیب شرکت Banda

طراحی جالب یک کارگاه شخصی کوچک

طراحی جالب یک کارگاه شخصی کوچک

ساختمان اداری صبا / دفتر معماری هفت هور و  اسباد

ساختمان اداری صبا / دفتر معماری هفت هور و اسباد

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir