۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : غزاله عزالدین
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ۱۰:۲۹
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
تحریریه معماری آرل
طبق توضیحات متن  که توسط معماران ارائه شده است. این خانه در شهر باستانی کیوتو ، ژاپن واقع شده است متراژ این خانه 59 متر و دارای طراحی منحصر به فردی است که تجربه جدیدی را در اختیار کاربر قرار می دهد. این ساختمان مانند دو خانه مقطع در دل هم طراحی شده که در نمای بیرونی سه فضای مجزا را نمایان میکند که ساختمان اصلی با ارتفاع دو طبقه و در فرمی بسیار باریک طراحی و اجرا شده است!
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن   
مرکز فعالیت ها ، در ساختمان باریک قرار گرفته که این فضاها به سادگی با پوشش سکوهای بین دیوارهای نگهدارنده خانه مجاور و خانه اصلی تولید می شوند ، قسمتهای مختلفی مانند آشپزخانه ، یک میز ناهار خوری ، مبلمان و وان حمام نیز در اطراف خانه اصلی قرار گرفته است.
با گذر زمان در ساعات مختلف شبانه روز همینطور با عبور از دور ساختمان کاربران این خانه اصلی را از زاویه های مختلف درک می کنند. حجم خانه بسته به محلی که به آن نگاه کنید ، می تواند مانند یک برج یا یک دیوار قلعه ظاهر شود.
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
اتاق های خواب در طبقه دوم خانه اصلی قرر گرفته است که از طریق راه پله ها که از گذرگاه  اصلی خانه خارج می شود قابل دسترسی است ، بنابراین به نظر می رسد که به خانه دیگری می روید نه اینکه فقط به اتاق خواب بروید. به این ترتیب فضای داخلی خانه اصلی به فضایی تبدیل می شود که کمی از فضای زندگی روزانه فاصله دارد.
قسمت داخلی یک فضای منحنی و افقی است که در آن قسمت پله ها ، کف و اتصالات بدون حس فاصله از یکدیگر پراکنده شده اند. رابطه بین این عناصر تنها پس از اقامت و جابجایی ساکنان ، به همراه مبلمان ایجاد شده و در مکان های خاص و با سایه  اندازی هرکدام قابل مشاهده است. قسمت شیروانی خانه ، از خیابان مجاور باز و قابل مشاهده است.
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
طراحان از ابتدا قصد نداشتند فضای بیرونی را به فضای داخلی بیاورند یا زندگی روزمره ساکن را با محیط اطراف و باز درآمیزند با این حال ، چنین اندیشه ای وجود داشت تا به عمق فضای زندگی منظره شهری ، محوطه سایت وارد شود زیرا معمار بود نوع زندگی ساکنان می تواند خانه را به یک فضای زندگی یا یک منظره شهری تبدیل کند و در این فضای طراحی شده  نیز برای زندگی روزمره یک  خانواده چهار نفره سعی نموده تا وسعتی را برای ورود دید به منظر و تنوع فضایی از بیرون و درون ایجاد نماید.
پرده بلندی که در ساختمان باریک نصب شده برای شب و حفظ محرمیت طراحی شده که به خودی خود طراحی منحصر به فرد و نمای دیگری را در شب یا ساعات پر نور روز ایجاد مینماید! با پلان و تصاویر بیشتر با آرل همراه باشید....
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن تجربه فضایی و طراحی متفاوت خانه 59 متری در ژاپن
تحریریه معماری آرل
منبع: آرک دیلی

تعداد بازدید : ۱۷۱۰
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
فضاهای با کیفیت: آپارتمانهای برزیلی کوچک - 24 تا 48 متر مربع

فضاهای با کیفیت: آپارتمانهای برزیلی کوچک - 24 تا 48 متر مربع

ترندهای کابینت در سال 2020

ترندهای کابینت در سال 2020

5 نکته معماری که می توان از خانه های کوچک آموخت!

5 نکته معماری که می توان از خانه های کوچک آموخت!

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir