۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : غزاله عزالدین
تاریخ : شنبه , ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ ۱۱:۱۹
 روابط عمومی قوی برای معماران در دفترکار
تحریریه معماری آرل
معمولا دانشکده های معماری محیط هایی بسیار اجتماعی هستند که برای تشویق به همکاری و تعامل طراحی می شوند هر کلاس به صورت استودیویی برای کار گروهی و به نحوی طراحی شده تا به دانشجویان از همان ابتدا بیاموزد که تعاملات چقدر نقش مهمی در تحصیل و فعالیت های حرفه ای در این عرصه خواهد داشت.
بر خلاف محیط های کاری سنتی که هر معمار کار خود را در ایستگاه های کاری خود انجام می دهد- که این فضای کاری کمی شبیه اتاق های اداری است- در دانشکده های معماری دانشجویان دائما در حال گفتگو و به اشتراک گذاشتن ایده ها با یکدیگر هستند  البته امروزه محیط های کاری معماری حرفه ای تر شده اند و فضاهای کاری متفاوتی از دفاتر اداری خشک ایجاد کرده اند به طوری که فرصت های خوبی برای کار موثر همراه با تعاملات بیشتر را مهیا می سازند.
از آنجا که معماری یک حرفه اجتماعی است همکاری و تعاملات سبب بهبود و ارتقاء کیفیت کاری خواهد شد پس در محیط های کاری حتی اگر فضای دفترکار معماری شما به شکلی سنتی طراحی شده  به عنوان معمار باید سعی کنید روابط عمومی قوی داشته باشید زیرا اجتماعی بودن به رشد شما در پروژه هایتان کمک می کند و شما را یاری می رساند تا به رهبر بهتری تبدیل شوید. در ادامه با آرل با نکاتی که به شما در ایجاد روابط قوی تر در دفترکار معماری کمک می کند همراه باشید....
 روابط عمومی قوی برای معماران در دفترکار

همکاران تازه وارد!

شروع یک کار جدید می تواند یک زمان استرس زا برای افراد باشد و شما این فرصت را در افراد تازه وارد می توانید ایجاد کنید که احساس خوبی داشته باشند و یا برای اولین بار فرصتی برای تعاملات با همکاران پیدا کنند می توانید آن ها را به یک فنجان قهوه یا ناهار دعوت کنید یا حتی او را تا قسمت های ناشناس برای او در شرکت همراهی  یا به سایر افراد معرفی کنید!

مکان های مشترک و تعاملات غیر منتظره!

 برای مثال اتفاقاتی مانند خراب شدن وسایل که می توانند زمان آزادی برای تعمیر در پی داشته باشند و یا مکان های عمومی مانند اتاق چاپ و پرینت در زمانی که در انتظار هستید  می تواند  فرصتی برای انجام امور اضطراری با همکاران باشد که در مورد کار، خانواده ، مسائل روز حاکم صحبت کنید و از این طریق پیوند خود را بین اعضای تیم خود تقویت کنید. برای مثال در اتاق چاپ به جای اینکه از هر بار چاپ کردن و بالا رفتن از پله ها شکایت داشته باشیم ،از رفت و آمد به عنوان فرصتی برای ارتباط با همکاران استفاده کنید چند دقیقه وقت بگذارید می توانید فقط به سلام و احوال پرسی اکتفا نکنید و در مواردی که خارج از ادب نیست از موضوعاتی مانند روز خود را چطور گذراندی و روی چه پروژه ای کار میکنی؟ برای مکالمه استفاده کنید!
شما ممکن است فکر کنید که صحبت های کوتاه  اتلاف وقت است اما همین مکالمات محدود ممکن است به گفتگو در مورد مسئولیت های پروژه ای منجر شود که در آن متوجه شدید که منابع ارزشمندی دارید که می توانید در آن به اشتراک بگذارید. "اوه ، شما در حال کار روی سایبان شیشه ای و فولادی هستید؟ من همین چند ماه پیش اینکار را برای طبقه پایین را انجام دادم و جزئیات بسیار خوبی پیدا کردم. " یا از این طریق میتوانید علایق خود را به دیگرن نشان دهید تا در صورت فرصت ،کارهایی را به شما محول سازند. حتی میتواند این بحث کوچک به بحث درباره  سریال Game of Thrones نیز منجر شود اگرچه زمینه کاری خاصی برایتان ایجاد نخواهد کرد اما به یافتن همکاری با سلیقه مشترک و صحبت مشترکی برای دفعات بعدی منجر می شود.

هدفون؟!!! نه!!!

وقتی به هدفون متصل هستید اتصال شما به بقیه دفتر قطع خواهد شد احتمالا مکالماتی را از دست می دهید  یا چیزهایی از چشم شما دور خواهد ماند اگرچه اکثر معماران برای تمرکز روی کار با هدفون موزیک گوش می دهند اما این برای همکاری یا ایجاد ارتباطات انسانی در محل کار مفید نیست بنابراین فقط به یاد داشته باشید که  حداقل زمانی هدفون را از خود جدا کنید!
 روابط عمومی قوی برای معماران در دفترکار

زمان قبل از جلسات کاری

اگر از معمارانی هستید که سر زمانبندی معین در جلسه هستید  این بدان معنی است که شما از اولین افراد حاضر در جلسه هستید هرکسی که در جلسات زیادی شرکت کرده می داند که زمان انتظار برای کامل شدن تیم جلسه زمانی آزار دهنده است که معمولا همه افراد در سکوت نشسته و یا در حالی که منتظر هستند با گوشی های خود بازی م یکنند. در این میان  شما می توانید از این فرصت برای ارتباط با افراد استفاده کنید. این امر به ویژه در صورتی مهم است که این جلسات شامل مشاوران طراحی و مشتریان شما باشند. می توانید بپرسید بازی فوتبال را تماشا کرده اند یا از آنها درباره مسائل کاری و غیر شخصی بپرسید  در این صورت  فقط در عرض زمانی کوتاه ، می توانید ارتباطات قوی تری در حین جلسه ایجاد کنید .
 روابط عمومی قوی برای معماران در دفترکار

انسان خوب ، ربات بد

زندگی در مورد روابط انسانی است. هرچه روابط خود را با همکاران بیشتر تقویت کنید تیم قوی تر می شود. روابط قوی تر منجر به هم افزایی بیشتر و همکاری مؤثر خواهد شد.
 در واقع بهتر است بدانید حیطه های شغلی موقعیتی برای زندگی بهتر است پس اگر مانند یک ربات زمان زیادی از روز را بی وقفه به کار کردن بگذرانید  فرصت ارتباطات و زندگی را از دست داده اید  بنابراین از هر فرصتی در کار برای پویایی ، یادگیری و تعاملات بیشتر کمک بگیرید و همانند موقعیت های کاری تعاملات را نیز از اولویت ها و از اهداف ضروری خود قرار دهید.
قطعا کار کردن با دوستان و گروهی صمیمی بهتر از کار با همکارانی است که  با خود نزدیکی زیادی احساس نمیکنید در واقع کار با دوستان کیفیت کاری و همکاری را افزایش و در ضمن  احساسی لذت بخش برای شما ایجاد خواهد کرد!

مزایای برتر داشتن روابط عمومی خوب معماران

روابط عمومی برای معماران در دفتر کار بسیار اهمیت دارد. این نوع ارتباطات، برای ارتقای شهرت و موفقیت حرفه‌ای معماران بسیار حیاتی است. در این بخش، به مزایای برتر داشتن یک رابطه عمومی خوب با همکاران در دفتر کار پرداخته می‌شود.

1. معرفی صحیح

روابط عمومی قوی، معماری را به‌عنوان حرفه‌ای موثر و مورد اعتماد معرفی می‌کند. این معرفی، موجب ایجاد فرصت‌های جدید همکاری و پروژه‌های متعدد می‌شود.

2. برقراری ارتباط با مشتریان

روابط عمومی موثر با مشتریان، به معماران کمک می‌کند تا نیازها و خواسته‌های آن‌ها را بهتر درک کنند و پروژه‌هایی را ارائه دهند که با انتظارات مشتریان هماهنگ باشد.

3. جذب مشتریان جدید

ارتباطات مؤثر با مشتریان فعلی و قابل‌اعتماد، سبب جلب مشتریان جدید و افزایش شهرت حرفه‌ای می‌شود.

4. ارتقای نام تجاری

روابط عمومی قوی، می‌تواند به ارتقای نام تجاری و شناخت برند معماری کمک کند و درنتیجه، معماران را از رقبا متمایز سازد.

5. ایجاد شبکه‌های حرفه‌ای

روابط عمومی قوی، به معماران امکان برقراری ارتباط با همکاران صنعت و سایر افراد حرفه‌ای را می‌دهد که می‌تواند به تبادل اطلاعات و فرصت‌های حرفه‌ای منجر شود.

6. افزایش فرصت‌های شغلی

ارتباطات موثر با صنعت معماری، فرصت‌های شغلی جدید و پروژه‌های متعدد را برای معماران فراهم می‌کند.

7. تسهیل در انجام پروژه‌ها

روابط عمومی مؤثر با مشتریان، پیمانکاران و سایر اعضای تیم، موجب انجام آسان‌تر پروژه‌ها و جلوگیری از مشکلات احتمالی می‌شود.

8. بهبود ارتباطات داخلی

روابط عمومی خوب، به معماران کمک می‌کند تا ارتباطات داخلی در دفتر کار را بهبود بخشند و هماهنگی بهتری بین اعضای تیم داشته باشند.

9. ارتقای تصویر شخصی

روابط عمومی موثر، معماران را به‌عنوان فردی حرفه‌ای، قابل‌اعتماد و متخصص معرفی می‌کند که می‌تواند در افزایش اعتماد مشتریان و همکاران کمک‌کننده باشد.

10. بهبود ارتباط با رسانه‌ها

روابط عمومی قوی، می‌تواند در برقراری ارتباط موثر معماران با رسانه‌ها کمک‌کننده باشد تا اخبار و پروژه‌های خود را به‌درستی به دنیا اطلاع‌رسانی نمایند.

11. حفظ مشتریان فعلی

روابط عمومی مؤثر، می‌تواند به معماران کمک کند تا ارتباطات خود را با مشتریان فعلی حفظ نمایند و آن را از دست ندهند.

12. ارتقای مهارت‌های ارتباطی

فعالیت در زمینه روابط عمومی، معماران را برای بهبود مهارت‌های ارتباطی و ارتباطات بین‌فردی آماده می‌کند.

13. افزایش اطلاعات بازار

ارتباطات مؤثر با صنعت معماری، معماران را با دانستن روندها و تغییرات بازار مواجه می‌سازد که می‌تواند به بهترین استفاده از فرصت‌های بازار کمک کند.

14. ترویج ارزش‌های حرفه‌ای

روابط عمومی، می‌تواند به معماران کمک کند تا ارزش‌های مهم حرفه‌ای خود را ترویج دهند و به جوامع حرفه‌ای مشخصی ارتقاء بخشند.

15. ارتقای تعاملات اجتماعی

فعالیت در زمینه روابط عمومی، معماران را به تعاملات اجتماعی بیشتری با مشتریان، همکاران و دیگر اعضای جامعه حرفه‌ای معماری ترغیب می‌کند.
به‌طور کلی، روابط عمومی قوی برای معماران در دفتر کار نه‌تنها اهمیت زیادی دارد، بلکه می‌تواند به ارتقای شهرت حرفه‌ای، ایجاد فرصت‌های جدید کسب و کار و بهبود ارتباطات داخلی و خارجی در دفتر کار کمک کند.


معماران  عزیز فراموش نکنید ما انسان هستیم نه ربات. کمی بیشتر زندگی کنید!
تحریریه معماری آرل
مترجم و نویسنده: غزاله عزالدین
منبع: buildingsarecool

تعداد بازدید : ۲۷۶۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
9 معمار مشهور که مدرک تحصیلات معماری نداشتند!

9 معمار مشهور که مدرک تحصیلات معماری نداشتند!

یک شنونده عالی باشید!  ترفندی برای معماران موفق!

یک شنونده عالی باشید! ترفندی برای معماران موفق!

معماری : خیر مشترک و امید اجتماعی / آزاده شاهچراغی

معماری : خیر مشترک و امید اجتماعی / آزاده شاهچراغی

۱۳ مهارت غیر معمارانه  مهم که در رشته معماری یاد می گیرید

۱۳ مهارت غیر معمارانه مهم که در رشته معماری یاد می گیرید

چگونه می توان حقوق بالا در شغل معماری کسب کرد؟ (قسمت اول)

چگونه می توان حقوق بالا در شغل معماری کسب کرد؟ (قسمت اول)

معماران چه تاتو هایی را می پسندند؟

معماران چه تاتو هایی را می پسندند؟

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir