۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : فروغ آقاجانی
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۲:۰۰
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
تحریریه معماری آرل
استراتژی این معمار برای یک سکونتگاه لوکس پنج تختخوابی در یک دره یخبندانی در منطقه ای دور واقع در آلپ های جنوبی NZ است. این معماری الهامات خود را از شکوه وعظمت چشم گیر این چشم انداز یخی بسیار گسترده و مورین (یخ-رفت) های شکسته بافته شده در دره ای که از پس آن می آید، ترسیم می کند (توپوگرافی باقیمانده از عقب نشینی یخبندان 10،000 سال پیش). این استراتژی در واقع اتصال ساختمان با زمین است تا آن را به یک ویژگی از سایت تبدیل کنید. برای آشنایی بیشتر با این پروژه با آرل همراه باشید...
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
این توضیحات توسط معماران این پروژه ارائه شده است. در این سایت دور، جایی که همسایگی معماری به جای محیط ساخته بشر، اکولوژی و زمین شناسی است ، چگونه می توانیم مشکل این ساختمان ایزوله را برطرف کنیم؟ استراتژی این معمار برای یک سکونتگاه لوکس پنج تختخوابی در یک دره یخبندانی در منطقه ای دور واقع در آلپ های جنوبی NZ در حقیقت این سؤالات را مورد بررسی قرار می دهد.
این معماری الهامات خود را از شکوه وعظمت چشم گیر این چشم انداز یخی بسیار گسترده و مورین (یخ-رفت) های شکسته بافته شده در دره ای که از پس آن می آید، ترسیم می کند (توپوگرافی باقیمانده از عقب نشینی یخبندان 10،000 سال پیش).
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
این استراتژی در واقع اتصال ساختمان با زمین است تا آن را به ویژگی از سایت تبدیل کنید. توپوگرافی زمینی معمولی برای لندسکیپ و معماری است تا بتواند در فرهنگ معاصر نقش خود را داشته باشد. این خانه به طور موثر یک زمین جدید را شکل می دهد. یک توپوگرافی ساخته بشر است که شکستی دیگر در مورین های یخی پیوسته موجود اضافه می کند.
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
تجربه ی بازدید کننده
این توضیحات از تجربه ی یک بازدیدکننده است. گوتفرید سمپر (1803 - 1878) عناصر سبک و سنگین را شناسایی می کند که اجاق، بخش اصلی آن است. در Lindis Lodge تجربه بازدید کنندگان بین این دو لایه قرار گرفته است؛ یکی حفاری و جاسازی زمین جدید در این مورین (یخ-رفت)، زیر سقف های سیاه کوتاه خودمانی و دیگری نور و بافت یک لایه چوبی در حال افزایش در لبه کنار رودخانه.
سقفی که به دقت روی آن آویز شده و از همه جالب تر، یک توپوگرافی جدید و زیبا را تشکیل می دهد. در اینجا شکنندگی و نمایش چهره انفرادی بشر در چنین وسعت فیزیکی و جسمانی به نوبه خود توسط سقف پاکتی محافظت می شود. چراغ آتشی در اجاق، سوسو میزند که گویی در کلبه ای خالی از سکنه است.
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
سایت + پایداری
این سایت در معرض هوای شدیدی از 35 درجه سانتیگراد در تابستان تا منهای 16 درجه سانتیگراد در زمستان با وزش باد شدید، قرار دارد. این موقعیت راه دور توسط یک منبع تغذیه تک فاز شکننده پشتیبانی می شود. یک ژنراتور تهیه پشتیبان در مرکز انرژی دفن شده، تهیه شده است. این ساختمان با سیستم گرمایش زیرزمینی هیدرونیکی تهیه شده است که به طور مستقیم زیر کفپوش های چوبی کار گذاشته شده است تا امکان پاسخگویی سریع فراهم شود. گرمایش و آب گرم خانگی توسط یک سیستم پمپ حرارتی زمین-گرمایی تکمیل شونده با یک زمین جمع کننده منبع زمینی بزرگ به ابعاد 12×25×3 متر تهیه شده است.
دیگهای بخار چگالش گاز کارآمد LPG در صورت لزوم بک-آپ تهیه می کنند. شومینه های گازی، راحتی و اتمسفر بیشتری را فراهم می کنند. آب آشامیدنی از سیستم برداشت محلی و آب باران در محل و سیستم تخلیه آب سیاه و خاکستری که در تصفیه خانه فاضلاب در محل تخلیه می شوند، تصفیه وفیلتر می شود. سقف آویز بزرگ، غشاء غیر قابل نفوذ را با عایق R6.0 ترکیب می کند. هر دو نما شامل شیشه دو جداره E با ارزش R 0.9 و قابهای پنجره ای با ضعف حرارتی در کنار رودخانه هستند. هواکش های بازیابی گرما هوای تازه را فراهم کرده و تهویه هوا را انجام می دهند.
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
ساخت
لایه های جزئی ساخت از خطوط پارامتریک بام -خلاصه شده توسط نمودارآکسونومتریک- نتیجه همکاری نزدیک بین معمار و مهندس سازه است. یک قطعه نمونه اولیه در مقیاس کامل ساخته شد که منجر به اختراع و ساخت "پیچ های لمینت شده" برای لایه چوب سخت Spotted Gum می شود که امکان نصب مقرون به صرفه سقف شبکه ای پیچیده را فراهم می کند.
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
مشخصات پروژه:
معماران: Architecture Workshop
محل استقرار: رودخانه Ahuriri، نیوزیلند
تیم معماران : کریستوفر کلی ، جسی متیوز ، Hamish McLachlan ، سام الیس ، Alistair Cattanach
مساحت : 670 مترمربع
سال پروژه : 2018
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
اقامتگاه کوهستانی-نیوزیلند
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily


تعداد بازدید : ۳۰۵۹
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
10 طرح منتخب برای  یادبود هولوکاست  در لندن

10 طرح منتخب برای یادبود هولوکاست در لندن

خانه در شهر با باغ و نمای بتنی

خانه در شهر با باغ و نمای بتنی

نوسازی ساختمان شانگهای با راه پله ی مجسمه ای توسط  ArchUnits  و تبدیل آن به دفتر اداری

نوسازی ساختمان شانگهای با راه پله ی مجسمه ای توسط ArchUnits و تبدیل آن به دفتر اداری

آب، معماری، تکنولوژی

آب، معماری، تکنولوژی

معرفی 10 مجتمع مسکونی با معماری متفاوت

معرفی 10 مجتمع مسکونی با معماری متفاوت

به مناسبت روز معمار : معماری از دیدگاه بزرگان

به مناسبت روز معمار : معماری از دیدگاه بزرگان

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir