۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۱۰:۴۵
معماری و دکوراسیون  داخلی رستوران غذاهای دریایی
تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی این رستوران دریایی در سواحل شرقی دریای چین و با الهام از اقیانوس کنار شهر طراحی و اجرا شده است. رستوران Shunfenglou یک رستوران غذاهای دریایی و بومی شناخته شده قدیمی در این منطقه است که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تأسیس این رستوران ، صاحبان رستوران با  نوآوری جسورانه ای به  طراحی مجدد رستوران پرداختند و با الهام بخشی از سمفونی "لا مرو" که توسط کلود دبوسی، موسیقیدان فرانسوی، در اواخر قرن بیستم اجرا شده بود طراحان تجربه های سینستزیا در موسیقی را منبع الهامی برای طراحی و دکوراسیون فضا در نظر گرفتند  Synesthesia  از دو ریشه  Syn به معنای باهم و aisthesis به معنای درک مفاهیم تشکیل شده است .به طور ساده سینستزیا به این معناست که وقتی یکی از حواس یا قسمتی از آن فعال می شود یکی دیگر از حواس نامربوط و یا قسمتی از آن نیز به طور همزمان فعال می شود. به طور مثال وقتی شخص یک صدا را می شنود بلافاصله یک رنگ یا فرم را در " چشم ذهن " خود می بیند البته تا مدتها این پدیده‌ به عنوان موضوعی غیرواقعی تعبیر می شد، اما تحقیقات سال‌های اخیر دانشمندان، واقعی بودن آن را آشکار کرده است که طراحان برای طراحی دکوراسیون از این موضوع بهره گرفته اند.
سایت پلان رستوران در طبقه ی همکف آپارتمانی در نزدیکی فرودگاه ونژو با کاربری اداری قرار دارد . نمای ساختمان با پانل های آلومینیومی نقره با دیوارهای شیشه ای پوشیده شده است که فاقد فضای باز تجاری است. برای احترام به نیازهای مدیریتی، طراحان از پانل های آلومینیومی نقره ای به عنوان متریال اصلی برای بازسازی نمای ساختمان رستوران کمک گرفتند وبا استفاده از نور پردازی و ایجاد تغییرات کوچک اما منحصر به فرد به غنی سازی طراحی و جذابیتی خوشایند در ترکیب کلی ساختمان پرداخته اند.
گروه معماران و طراحان از الگوی بصری ماهی با رعایت مقیاس کمک گرفتند و تیم طراحی پارامتریک، با همکاری تیم اجرایی پروژه، از پانل های آلومینیومی سوراخ شده پیش ساخته که هر قطعه ترکیبی از الگوهای مشابه، اما دارای ساختاری متفاوت هستند کمک گرفته وپس از نصب تمام پانل های ساخته شده فضایی جداب با شباهت به دریایی درخشان که نور پس زمینه آن را روشن می کند ایجاد کردند.
مجموعه ای از نورهای طلایی در ورودی اصلی زیر سایبان حلقوی وجود دارد و درب آلومینیومی طلایی خاکستری ورودی را تعریف می کند. طراحی این رستوران در فضایی به مساحت 1500 متر مربع انجام شده و با طراحی مناسب و گیرا تعادل خوبی بین فضای درون و بیرون رستوران ایجاد کرده است.
بهره گیری از رنگ های آبی و طلایی در دکوراسیون رستوران بیانگر آبی دریا و شن های ساحل هستند متریال های براق نیز نور منعکس شده بر دریا را به همراه پترن های ماهی در کف و پارتیشن های دکوری با طرح پولک ماهی تکمیل کرده اند این تم برای ایجاد تعادل و هارمونی در همه حوزه ها حتی سرویس بهداشتتی های مجموعه تکرار شده است با تصاویر بیشتر همراه باشید....
تحریریه معماری آرل
مترجم :غزاله عزالدین
منبع: interiorzine


تعداد بازدید : ۸۰۶
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی کافه بستنی فروشی و ماست یخ زده

طراحی کافه بستنی فروشی و ماست یخ زده

طراح داخلی با استفاده از متریال های قدیمی و قابل استفاده

طراح داخلی با استفاده از متریال های قدیمی و قابل استفاده

رستوران و کافی شاپ های که طراحی آنها در سال 2013 برنده مسابقات شده اند

رستوران و کافی شاپ های که طراحی آنها در سال 2013 برنده مسابقات شده اند

طراحی داخلی رستوران Kitty burns

طراحی داخلی رستوران Kitty burns

طراحی رستوران ژاپنی و تجربه حضور در غار و طبیعت

طراحی رستوران ژاپنی و تجربه حضور در غار و طبیعت

طراحی رستوران اسی برگر/گروه معماری آدمون

طراحی رستوران اسی برگر/گروه معماری آدمون

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
دانلود مرورگر کریپتو تب

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir