۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ۱۰:۳۷
طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی
تحریریه معماری آرل
استودیو معماری"آلما-ناک"،یک بیمارستان شبانه روزی برای خدمات اورژانسی حیوانات خانگی‌ ساخته که طراحی آن به گونه ای است که سگ ها و گربه ها از یکدیگر جدا می باشند.بیمارستان حیوانات لندن، اولین بیمارستان در مرکز انگلستان در نوع خود است که به منظور ارائه بهترین خدمات درمانی برای حیوانات بیمار خود، طراحی شده و محیطی آرام را برای صاحبان حیوانات(مشتریان) و کارمندان این مجموعه فراهم آورده است.این بیمارستان، نه تنها تمام امکانات لازم جهت آموزش را، با استفاده از تعین وقت ملاقات و مشاوره، فراهم آورده است بلکه انواع جراحی ها، اتاق قرنطینه، استفاده از دستگاه های عکس برداری اشعه ی ایکس و دستگاه سی تی اسکن را ارائه می دهد.
طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی
دکوراسیون کلینیک حیوانات خانگی
هر حیوان خانگی‌ می تواند در بیمارستان حیوانات لندن تحت درمان قرارگیرد اما استودیوی معماری"آلما-ناک" با استفاده و تاکید بر موضوع "رقابت قدیمی بین گربه‌ها و سگ‌ها" درسدد طراحی محیطی آرامش بخش برای اطمینان حاصل کردن از راحتی محبوبترین حیوانات خانگی انگلیس برآمد ،در طراحی وسایل و همچنین نمادهای بازی مانند، نیمکتی که روی آن عبارت "فقط برای گربه ها لطفا" می‌باشد، نشان داده شده است.برای مثال، محل پذیرش، به دو قسمت پذیرش گربه سانان و سگ سانان تقسیم شده است که در قسمت گربه سانان، مبل و یا صندلی های دسته‌داری وجود دارد که صاحبان گربه‌ها می توانند با خیال راحت قفس گربه ی خود را برروی آن‌ها قرار دهند و برای قسمت سگ سانان، مبلمان و صندلی هایی بدون دسته تعبیه شده است.
صنئلی منناسب کلینیک حیوانات
ااتاق جراحی کلینیک حیوانات
"کریس برایانت"، مدریر "آلما-ناک" گفته است: اسباب و لوازم این مرکز درمانی، به منظور ایجاد حس شادی، با استفاده از شکل های سرگرم کننده طراحی شده اند. طرح کلی این قسمت از "اصول نگهداری بدون ترس از حیوانات خانگی" پیروی می کند که این اصول، مسیرهای جداگانه و مجزایی را برای اتاق های مشاوره و اتاق های نگهداری بهتری را در اختیار گربه ها و سگ ها قرار می دهد. بعلاوه، اتاق مشاوره‌ی گربه ها شامل زمین بازی جعبه شکلی است که غالبا، بیماران عصبی، می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و آن را پیدا کنند.
ااتاق جراحی کلینیک حیوانات
طرح کلی بیمارستان از سه بخش تشکیل شده است. بخش اول برای عموم و پذیرش، بخش دوم برای درمان حیوانات و بخش سوم به کارمندان بیمارستان اختصاص داده شده است. بخش کارمندان شامل یک سالن عمومی، آشپزخانه، حمام و محل خواب برای افراد شیفت شب است.
فضاهای داخلی طوری طراحی شده است، تا همان طوری که به بیماران رسیدگی می‌شود، حس خوشامدگویی را برای آن ها تداعی کند. تمام اثاثیه این بیمارستان به طور اختصاصی توسط استودیو "آلما-ناک" ساخته شده است و فضای داخلی و خارجی این مجموعه دارای رنگ زمینه ارتعاشی با رگه های آبی است و برای تعادل رنگ ها از رنگ سفید برای دیوارها و تخته چندلایه استفاده شده است.
دکوراسیون کلینیک سگ و گربه ها
دکوراسیون کلینیک سگ و گربه ها
استودیوی "آلما-ناک" تصمیم گرفت که آهن های سقف این ساختمان، که دراصل یک کارخانه ی چاپ بوده است، را بدون پوشش بگذارد اما درحال حاضر این آهن ها توسط سه لایه لعاب، جهت کاهش صدای حیوانات، پوشانده شده است.
"برایانت"، مدیر استودیو "آلما- ناک" گفته است: ما میخواستیم محیطی آرام و خوش را برای کارمندان، مالکان حیوانات و حیوانات نیز بوجود آوریم و برهمین اساس، مواد و رنگ هایی را به کار برده ایم که استفاده از آنها در محیطی به مانند موسسات پزشکی متداول نیست.
دکوراسیون کلینیک حیوانات
اتاق انتطار کلینیک
کشیدن یک ردپای ساده بر روی زمین و استفاده از طرح ساختمانی یک طبقه، به حیوانات خانگی این اجازه را می دهد که به طور آرام و سریع از اتاق های جراحی به اتاق های خود جهت استراحت منتقل شوند. استودیو "آلما-ناک" تصمیم گرفت که از درهای شیشه‌ای به جای میله های فلزی در لانه ها(محل استراحت حیوانات) استفاده کند.
راهرو کلینیک حیوانات
طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی
در این موسسه، توجه ویژه ای به اصل جدا بودن قسمت مراقبت‌های حیوانات با بیماری خاص با دیگر بیماران شده است.مسئله مهم دیگر در این ساختمان، پایداری آن است. از سقف این ساختمان برای ذخیره آب باران استفاده شده است و این درحالی است که بر روی این سقف از پنل‌های ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی برای تامین برق ساختمان استفاده شده است.
طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی
طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی
هیئت مدیره استودیو معماری "آلما-ناک"، از "کریس برایانت" به همراه "کسپر رودریگز" و "ترستین ویگ فال" تشکیل شده است. پروژه های قبلی این استودیو، شامل افزایش عرض خانه‌ای به متراژ 2.3 متر و ارئه ی طرحی برای یک پارک که شامل ساخت یک ساختمان معکوس درآن میشده است، بوده است.  
پلان کلینیک حیوانات خانگی پرسپکتیو بیمارستان حیوانات طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی 
تحریریه معماری آرل
منبع:dezeen.com
تعداد بازدید : ۴۲۱۷
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
نقش رنگ ها در فضاهای کلینیکی و درمانی با رویکرد معماری شفابخش

نقش رنگ ها در فضاهای کلینیکی و درمانی با رویکرد معماری شفابخش

طراحی کلینیک با تاثیرپذیری از فرم سنتی ژاپنی

طراحی کلینیک با تاثیرپذیری از فرم سنتی ژاپنی

طراحی بیمارستان روانپزشکی وایله دانمارک

طراحی بیمارستان روانپزشکی وایله دانمارک

دانلود پکیج ضوابط و بلاک اتوکد کلینیک درمانی به همراه نمونه موردی

دانلود پکیج ضوابط و بلاک اتوکد کلینیک درمانی به همراه نمونه موردی

طراحی مرکز درمانی گران قیمت

طراحی مرکز درمانی گران قیمت

طراحی معماری مرکز مراقبت پزشکی با محدودیت بودجه

طراحی معماری مرکز مراقبت پزشکی با محدودیت بودجه

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir