۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ۱۳:۳۲
طراحی شهری
تحریریه معماری آرل
معماری قدرتمند است و مانند انرژی هسته ای همه چیز آن به نوع استفاده از آن انرژی بستگی دارد. معماری همانگونه که می تواند شهرهای غیرقابل سکونت را ایجاد کند، در خلق شهرهای امن با کیفیت زندگی بالا تاثیرگذار است. در نمونه های مختلف، طراحی شهری پاسخی برای فضاهای عمومی خراب شده یا رها شده است. این موضوع نشان می دهد توزیع کاربری های شهری و طراحی نورپردازی آن امری حیاتی می باشد، اما بسیار ضروری است افرادی که چه افرادی از این فضاهای استفاده کرده و چگونه آن محیط را به مکانی برای رشد جوامع شهری تبدیل می کنند.
طراحی شهری
یکی از بهترین مثال هایی که در مورد فضایی عمومی می توانیم عنوان کنیم پلازای شهر آنتوفاگاستا، طرح دکتر آنتونیو رندیک در کشور شیلی است. در ادامه خلاصه ای از توضیحات این پروژه را مشاهده می نمایید:
این مربع بخشی از مقطع پلان Paseo Cerro A Mar می باشد که توسط سازمان Creo Antofagasta مدیریت می شود. این کمپین در تلاش برای ایجاد شهری پایدار برای شهر آنتوفاگاستا از طریق یک طرح جامع شهری بوده است.
طراحی شهری
بدیهی است که زمین ارائه شده خراب و بالا استفاده شد، مکانی بلاتصدی و خالی که به محدوده ای نا امن بدل گشت و در اختیار استفاده اعمالی منفی قرار گرفت. با این حال این زمین در محدوده ای استراتژیک قرار گرفت: در مسیر تقاطع دو نقطه مهم و گذر محله های مختلف. به این ترتیب این پروژه فرصتی عالی برای بهبود فضای عمومی بود. 
زمین بازی
پروژه طراحی فضای عمومی و بهبود فضای شهر آنتوفاگاستا فقط با تصمیمات تیم معماری انجام نشد. برگزاری چند کارگاه آموزشی تعاملی با مشارکت شهروندان منطقه جزء اقداماتی بود که در راستای دیدگاه بهبود محله صورت گرفت. پس از بررسی کارگاه های آموزشی به این نتیجه رسیدیم که محله به فضای نیاز داشت که قرار ملاقات و تعاملات مردمی در آن انجام شود و به عنوان مرکزی چندعملکردی اعم از آموزش، ورزش، تفریح و مسکن مورد استفاده قرار گیرد. پلتفرمی برای همساز کردن گروه های جدید و گروه هایی که قبلا در محله شکل گرفته اند. گروه هایی همچون افراد بزرگسال، سالمند، گروه های آموزشی، اکیپ های اسکیت باز، رزمی کارها، گروه های موسیقی و ... از جوامع قدیمی این محله می باشند که با افراد و فعالیت های جدید ترکیب می شوند.
طراحی زمین بازی کودکان
این طرح شامل مبلمان شهری و فضاهای چندمنظوره است که توسط یک سیستم فتوولتائیک شبیه سازی شده و قادر به تامین نور در کل میدان می باشد. در سواحل بیابانی سایه یک عنصر ضروری محسوب می شود تا بتواند ساکنان را در تمام طول روز به سمت خود جذب کند، نه فقط هنگام طلوع یا غروب آفتاب. منطقه های مختلف حول این هسته توضیع می شوند: یک پارک برای اسکیت، فضای بازی کودکان، مبلمان شهری و مناظر ساحلی، محدوده بافت گیاهی به همراه سیرکولاسیونی شناور که با درختان و سنگ ها عجین شده است.
طراحی زمین بازی
همانطور که میدان در قسمت شیب دار زمین واقع شده است، برای دسترسی دو رمپ طولانی پیشنهاد شد که از زمین به صورت متقاطع عبور کند. به این ترتیب پله ها از پروژه حذف شدند و عرصه های بیشتری را قابل دسترس نمودند. برای فضای سبز در پلان از سه گونه گیاه بهره بردیم که با بررسی و گونه شناسی برای این اقلیم در نظر گرفته شده اند. این پوشش گیاهی به خاطر خاصیت های بالایی که دارد از نگهداری کم برخوردار بوده و دارای ارزش زینتی بالا می باشد. همچنین این پوشش بخشی از میراث بافت سبز کشور شیلی محسوب می شود.
معمار: دکتر آنتونیو رندیک
سال ساخت پروژه: 2017
مساحت: 2685 متر مربع
زمین اسکیت
طراحی زمین اسکیت
سایت پلان
مقطع
جزئیات اجرایی
دیتیل
طراحی شهری
طراحی فضای شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
سایت پلان راندو
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۱۰۷۵
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
مرکز خلاقیت با طراحی  الهام بخشی به تفکر خلاق در جامعه

مرکز خلاقیت با طراحی الهام بخشی به تفکر خلاق در جامعه

وقتی سینما تماشایی تر از فیلم ها می شوند

وقتی سینما تماشایی تر از فیلم ها می شوند

سازه کابلی در پارک ملت، طرح برگزیده مسابقات بین المللی

سازه کابلی در پارک ملت، طرح برگزیده مسابقات بین المللی

بازی شهر سازی بلاک هود با رویکرد معماری پایدار

بازی شهر سازی بلاک هود با رویکرد معماری پایدار

طراحی پاویلیون لبخند دبی، پارک تفریحی برای بزرگسالان

طراحی پاویلیون لبخند دبی، پارک تفریحی برای بزرگسالان

شنبه های نگاه آرل به تهران: باغ موزه هنر ایرانی

شنبه های نگاه آرل به تهران: باغ موزه هنر ایرانی

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir