۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ ۱۲:۱۱
استعفای محسن مصطفوی
تحریریه معماری آرل
محسن مصطفوی، ریاست بخش فارق التحصیلان دانشکده معماری هاروارد (GSD) را از ژانویه 2008 تا کنون به عهده داشته است. مصطفوی چند روز قبل در بیانیه ای کناره گیری خود را از این کرسی اعلام نمود، و طبق گفته خود این سِمَت را تا پایان سال تحصیلی 2018-19 بر عهده خواهد داشت. مصطفوی طی یک دهه گذشته تلاش های گسترده ای برای تقویت هیئت علمی GSD، و تنوع برنامه های تحصیلی دانشجویان معماری و افزایش سطح بین المللی هاروارد به عنوان نماینده انجام داده است.
استعفای محسن مصطفوی
محسن مصطفوی متولد ۱۹۵۴ میلادی در تهران، معمار ایرانی مقیم آمریکا است.وی یکی از معمارن و مدیران ایرانی موفق در بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های دنیا، و داور مسابقه معماری آقاخان می باشد.
مصطفوی سابقاً ریاست دانشکده معماری دانشگاه کرنل بود، و قبل از آن نیز در دانشگاه پنسیلوانیا تدریس می نمود. محسن مصطفوی که از سال ۱۹۹۵ ریاست مدرسه معماری AA در لندن (به قولی معتبرترین مرکز آموزش معماری در اروپا) را بر عهده داشت، چند سال پیش به ریاست دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه کرونل (یکی از ۵ معتبرترین دانشکده‌های معماری جهان) منصوب شد، و تا چند روز قبل ریاست معتبرترین دانشکده تحصیلات تکمیلی معماری یعنی هاروارد را به عهده داشت.
محسن مصطفوی با افزایش منابع، نیروهای فیزیکی و همکاری های نوپا با دیگر بخش های دانشگاه هاروارد، سطح دانشکده معماری را ارتقا بخشید و یکی از معدود مدیرانی بود که تمرین طراحی در این دانشکده را متجلی ساخت. با حضور الکساندر و ویکتوریا رایلی به عنوان استادان طراحی، مصطفوی قصد دارد تا پس از سالیان متمادی به بخش خدمات فعال در هیئت علمی دانشگاه هاروارد بازگردد. 
استعفای محسن مصطفوی
وی طبق بیانیه ای عنوان کرد: "ریاست بخش معماری دانشکده هاروارد یک افتخار و امتیاز محسوب می شود. تنوع باورنکردنی، استعداد، شور دانشجویی، استادان و کارمندان فوق العاده بودند. تعهد به آموزش و رشد دایره تحصیلی توسط همکاران و دانشجویان معماری یک منبع الهام بخش برای من به شمار می رفت. افتخار می کنم که در طول 11 سال گذشته با چنین گروه بی نظیری همکاری داشته ام و بی صبرانه منتظرم تا بخش جدیدی از ماجراجویی من در هاروارد آغاز گردد." 
استعفای محسن مصطفوی
مصطفوی یکی از محققان برجسته معماری و شهرسازی بود و از طریق ایجاد یک دوره آموزشی، تغییرات و نوآوری های زیادی درGSD ایجاد نمود. هدایت دانشگاه در قامت ریاست دانشکده موجب خلق برنامه های استراتژیک و توسعه برنامه های چندگانه گردید که به افرایش 50 درصدی دانشجویان انجامید. وی همچنین به خاطر باز کردن درب ها برای دانشجویان با زمینه های متنوع شهرت دارد و به واسطه افزایش مالی و کمک های زیادی که به دانشکده داشته شهرت دارد. 
استعفای محسن مصطفوی
تحت رهبری مصطفوی اعضای هیات علمی معماری از 62 نفر به 90 نفر افزایش پیدا کردند. هیات علمی جدید شامل ریاست سه دانشکده اصلی اعم از: معماری، معماری منظر، و برنامه ریزی طراحی شهری می باشد. در حالی که وی طی سال ها در حال افزایش قدرت بخش معماری تلاش کرده، به دنبال انتصاب بخش های مجزایی برای شهرنشینی، فناوری، حقوق اجتماعی و سایر زمینه ها بوده است. در حال حاضر GSD اقداماتی را برای ایجاد یک سیستم مستقل جهت سرپرستی اعضای هیات علمی، بهبود نظارت، و تمرینات برای مدیران و استادان ارائه کرده است. ایده ای که شروع آن به مصطفوی بوده است.
استعفای محسن مصطفوی
برای مجموعه هاروارد مصطفوی یک فرد معتمد برای کالج اسمیت به شمار می رود و یکی از اعضای قابل احترام و بنیانگذار بنیاد نورمن فاستر در هاروارد می باشد. وی یکی از فعالان جایزه آقاخان بوده، و به عنوان عضو هیات داوران جایزه اتحادیه اروپا برای جایزه معماری معاصر میس وندرو فعالیت های عمده ای داشته است. دایره گسترده فعالیت های محسن مصطفوی خاتمه نیافته و فعالیت وی در معماری پایدار و گسترش آن در هارواد از آخرین فعالیت او در این پست محسوب می شود.
استعفای محسن مصطفوی
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۳۳۷۲
نسخه چاپی :  
reza

با سلام واقعا که عالی. ما هنوز در این موندیم که با پای چپ یا پای راست وارد توالت بشیم. هنوز ده ها قرن کار داریم و مونده تا از چنین نخبگانی در کشور استفاده کنیم تازه تا اون موقع اگر کشوری داشته باشیم. که مطمئنا نابودش میکنیم از جنگل گرفته تا دریا از بیابان گرفته تا کوه ها معادن و... ولی عوضش یارانه، مسئولین خوب بهشت و آخرت رو داریم. این خیلی خوبه. تاسف برای این ملت و کشور. واقعا تاسف.امید

چقدر فوق‌العاده که همچین متخصصان کاربلد و متهعدی داریم و چقدر تأسف‌بار که نمیتوانیم از این بزرگان در کشور خودمان بهره ببریم.ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
آسمان خراش حلقه ای با 800 متر ارتفاع در چین

آسمان خراش حلقه ای با 800 متر ارتفاع در چین

ترمینال سوم فرودگاه شنـژن؛ چینی ها دوباره شگفتی می آفرینند

ترمینال سوم فرودگاه شنـژن؛ چینی ها دوباره شگفتی می آفرینند

دروازه شكوفه؛ همگرايي فرمي از قاب هاي فضايي بامبو

دروازه شكوفه؛ همگرايي فرمي از قاب هاي فضايي بامبو

10 ساختمانی که در سال 2018 افتتاح خواهند شد!

10 ساختمانی که در سال 2018 افتتاح خواهند شد!

طراحی و معماری ویلایی با چشم انداز فوق العاده

طراحی و معماری ویلایی با چشم انداز فوق العاده

برندگان طراحی منظر ریکیاویک ایسلند

برندگان طراحی منظر ریکیاویک ایسلند

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir