۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ ۱۶:۱۲
طراحی ویلا
تحریریه معماری آرل

طراحی ویلا ی فوق توسط دو معمار مکزیکی انجام شده است این طراحان کار بازسازی منزل فوق و طراحی دکوراسیون داخلی آن را بر عهده داشته اند ، این ویلا روی زمین شیبدار و سنگی ساخته شده و از سه بخش اصلی تشکیل شده. بخش اول، پارکینگ و راه سنگی ای است که توسط گیاهان سرسبز محاصره شده و به ورودی خانه منتهی می شود.

طراحی فضای سبز ویلا

بخش دوم، ساختمان اصلی است که شامل یک سالن نشیمن و یک سالن غذاخوری می شود. در طبقه پایین، دو اتاق خواب قرار دارد که به بالکن باز می شوند. تنها اتاق این طبقه که از دید پنهان است، اتاق تلویزیون است.

صراحی بالکن و فضای سبز

تعدادی پله، ساختمان اصلی را به بخش سوم خانه متصل می کنند: یک تراس چوبی که کل عرض دیوار سنگی را گرفته.

طراحی نما ویلا

این تراس چوبی، محل استراحت و آفتاب گرفتن است. استخری منحنی دارد که رو به چشم اندازهای زیبای اطرافش قرار گرفته. در انتهای بالکن هم یک آشپزخانه و غذاخوریِ بیرونی ساخته شده.

طراحی ویلا

ساختمان پشت استخر، شامل یک نشیمن و غذاخوری می شود. دکوراسیون داخلی این نشیمن می توان به پنجره های تمام قد و کاناپه ای با یک کمد چوبی در پشت اشاره کرد.

طراحی سالن نشیمن ویلا

در کنار سالن نشیمن، دو اتاق خواب قرار دارد که به نوعی پشت کرکره های چوبی بالکن مخفی شده اند.

کرکره مدرن

پس از بازسازی منزل اتاق خواب اصلی، بالای این دو اتاق خواب و باقی سالن های طبقه پایین قرار گرفتند . تختخواب، دفترِ کار، و نشیمن خصوصی این اتاق، همگی روی سکوی چوبی مرتفعی قرار دارند تا هیچ نقطه ای از اتاق، از مناظر زیبای محوطه بیرون بی نصیب نماند.

اتاق خواب

پارتشین های شیشه ای تمام قد، بخش روشویی و دوشِ حمام را از هم جدا می کنند. پنجره های باریک و عمودی، این اتاق را از چشم انداز بیرون خانه بی نصیب نمی گذارند.

پارتیشن های شیشه ای

در طراحی ویلا اتاق خواب اصلی، به بالکن روباز و بزرگی که روی پشت بام ساخته شده باز می شود. این بالکن برای صرف غذا در هوای آزاد استفاده می شود. نرده های شیشه ای، به مهمانان اجازه می دهد هنگام صرف غذا، از طبیعت سرسبز اطراف خانه لذت ببرند.

طراحی بالکن

بازسازی منزل در دل کوهپایه های آفریقا

هر خانه ای در این دنیا برای سکونت ساخته می شود، اما بعضی از آن ها هدف دیگری را هم دنبال می کنند. به طور مثال برخی افراد از خانه خود به عنوان دفترِ کار یا اداره استفاده می کنند، برخی دیگر فقط به دنبال برگزاری مهمانی و دورهمی هستند. درست شنیدید! هر خانه ای می تواند محل برگزاری جشن و مهمانی باشد، حتی خانه شما.
خانه ای که امروز با آن آشنا می شوید در کوهپایه های یکی از شهرهای آفریقای جنوبی ساخته شده. هدف کلی پس از بازسازی منزل فوق خصوصا دکوراسیون داخلی منزل ، ایجاد فضایی برای برگزاری مراسم و جشن های مختلف بوده. دوست دارید این خانه را ببینید؟ خانه ای مدرن و دوطبقه، با طراحی دکوراسیون داخلی بسیار شیک و زیبا که برای خوشایند مهمانان صاحبخانه طراحی شده. کافیست به پایین صفحه بروید.
داخل سالن پذیرایی، یک شومینه دوطرفه قرار دارد و بالایِ آن، یک تابلوی نقاشی رنگی نصب شده که بیش از هر وسیله دیگری جلب توجه می کند. البته این تابلو به نوعی مکمل بقیه وسایل رنگیِ داخل خانه است.

دکوراسیون داخلی منزل

سالن غذاخوری، دقیقا روبروی این شومینه قرار گرفته. این سالن با یک میز بلند چوبی با پایه های مشکی و صندلی های مشابه دکور شده. پشت این میز، یک پیشخوان مخصوص نوشیدنی با صندلی های پایه بلند قرار دارد.

سالن غذا خوری

درست در کنار میز غذاخوری، آشپزخانه را می بینیم. ترکیب چوب و رنگ مشکی، در این فضا هم تکرار شده. کانترها مشکی، کابینت ها چوبی و مشکی، و جزیره هم به رنگ مشکی انتخاب شده.

طراحی آشپزخانه

بالای پله ها، یک پاگرد عریض وجود دارد که به سالن پذیرایی و حیاط پشتی اشراف دارد.

سقف مرتفع در معماری

به محض ورود به ساختمان، با سقف مرتفع و پنجره های تمام قدی روبرو می شوید که دور تا دور سالن را احاطه کرده و یک فضای کاملا دلباز و تاثیرگذار به وجود آورده اند.

طراحی پله

پلکانی که طبقه اول و دوم را به هم وصل می کند هم از ترکیب چوب و فلز مشکی ساخته شده. ولی نرده های این پلکان شیشه ای هستند و به همین دلیل محوطه حیاط پشتی، از داخل خانه دیده می شود.

پله

سالن نشیمن، به یک تراس بیرونی منتهی می شود. این محوطه شامل استخر، تخت های راحتی و میز نوشیدنی می شود.

دکوراسیون منزل

از آنجا که دکوراسیون داخلی منزل به گونه ای است که برای برگزاری مهمانی و دورهمی ساخته شده، یکی از اتاق هایش تبدیل به انبار نوشیدنی شده. این انبار، تعدادی قفسه و کشوی چوبی دارد که کلکسیون ارزشمند صاحبخانه را به معرض نمایش می گذارد.

طراحی اتاق خواب

اتاق خواب اصلی، یک سکوی مرتفع دارد که محل قرار دادن تختخواب است. کاناپه طوسی و زیبایی که پایین سکو قرار گرفته، اتاق را دنج تر و خودمانی تر کرده.

دکوراسیون داخلی منزل

حمام اصلی، یک روشویی چوبی و معلق و طویل با دو سینک مجزا و تعدادی کمد دارد. پنجره های بزرگ این حمام، منظره اقیانوس روبروی خانه را به نمایش می گذارند.

اتاق خواب

زیرِ اتاق خواب اصلی، یک اتاق خواب دیگر در طبقه پایین ساخته شده. اما این اتاق به روی یک باغچه کوچک و خصوصی باز می شود.

حصار چوبی

تصویر بعدی، نمای نزدیک تری از خانه را به ما نشان می دهد. در این عکس می توانیم حصارهای چوبی و بالکنی که نرده های شیشه ای دارد را ببینیم.

طراحی نرده و نما

کنار اتاق خواب اصلی، یک دفترِ کار دونفره وجود دارد. هردوی این اتاق ها، دیوارهای کشویی بزرگی دارند که از شیشه ساخته شده. و هردو به یک روف گاردن زیبا و خودمانی راه دارند که با چند صندلی دکور شده.

طراحی نما ویلا

از آشپزخانه که به بیرون نگاه کنیم، یک باغچه کوچک و خانگی با یک حوض زیبا می بینیم.

دکوراسیون داخلی

مجسمه هایی که داخل حوض نصب شده اند واقعا جالب و حیرت انگیزند. با دیدن آن ها یاد کدام فیلم می افتید؟

طراحی حیاط منزل

می دانم که شما هم مثل ما عاشق این خانه شده اید! از طراحی دکوراسیون داخلی بی عیب و نقصش که بگذریم، شخصا از تابلوها و آثار هنری روی دیوارها واقعا لذت بردم. این پرتره های رنگی و خارق العاده، به قدری زیبا هستند که دوست دارم یکی مثل آن ها بسازم. چنین خانه هایی نه فقط از نظر طراحی، بلکه از لحاظ کاربرد هم بی نظیر هستند. این خانه تمام ابزار و امکانات مورد نیاز برای برگزاری یک مهمانی را دارد. از تراس و استخر گرفته تا روف گاردن و باغچه. برای مشاهده نمونه های بیشتر می توانید به سایت آرین پاراکس مراجعه نمایید.

تحریریه معماری آرل
منبع : آرین پارکس

تعداد بازدید : ۳۷۴۳
نسخه چاپی :  
رستمی

بسیار جامع و آموزنده بود.ممنونمکیایی

عالی بود. ممنونکیایی

عالی بود. ممنونارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
مرمت و بازسازی 6 قلعه قدیمی در بریتانیا را تماشا کنید

مرمت و بازسازی 6 قلعه قدیمی در بریتانیا را تماشا کنید

ساخت یک کتابخانه عمومی در ساختمان قرن 17

ساخت یک کتابخانه عمومی در ساختمان قرن 17

بازگشایی کتابخانه ملی فرانسه پس از یک دهه بازسازی

بازگشایی کتابخانه ملی فرانسه پس از یک دهه بازسازی

بازسازی دفتری اداری در شهر پاریس

بازسازی دفتری اداری در شهر پاریس

بازسازی انباری قدیمی در سوئیس و تبدیل آن به کلبه ای شیک

بازسازی انباری قدیمی در سوئیس و تبدیل آن به کلبه ای شیک

بازسازی موزه ون گوگ هلند

بازسازی موزه ون گوگ هلند

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir