۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

شب یلدا در معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ ۱۳:۴۲
طراحی ویلا
تحریریه معماری آرل
طراحی ویلا ماگوش در دامنه های قره خاچ با دو رویکرد اصلی به اجرا رسیده است: اول ارائه یک پروژه با کالبد بصری متنوع، و سپس جذب مناظر کوه های آرارات. نام ویلای ماگوش مشتق از نام قدیمی منطقه می باشد که این پروژه در  آن محدوده واقع شده است. ماکو به عنوان یک شهر مرزی در شمال غربی ایران بوده که از اقلیم بسیار متنوع و متغیری برخوردار می باشد. بارش برف و باران، و دشت های سرسبز از خصوصیات این اقلیم به شمار می رود. طراحی مفهومی ویلا ماکو، نتیجه چالش بین کارفرما و معمارن بود. هدف اصلی، ایجاد کالبدی مشخص و متمایز بود که در دامنه های قره خاچ به اجرا رسد تا ساکنین از تمام مناظر بی نظیر و طبیعت پیرامون ویلا بهره ببرند. 
طراحی ویلا
به همین دلیل تیم طراحی در چند جلسه موضوع خط آسمان و سقف شیب دار ساختارشکن را مورد بحث قرار دادیم. خط آسمانه پویا و نمادین ویلا موجب خلق یک حرکت متنوع در نما و منظر پروژه شد و این فرصت را ایجاد کرد تا طراحی داخلی هم به واسطه فرم بیرونی دستخوش تغییرات بصری زیادی باشند. دسترسی مناسب به شهر و منظره کوه آرارات از مهم ترین ویژگی های مثبت این پروژه محسوب می شوند. ویلای ماکو متشکل از یک فضای مسکونی 150 متر مربعی، و تراس 150 متر مربعی می باشد. 
طراحی ویلا
طراحی تراس های کشیده و طویل به دورتادور ساختمان، یک مرز بی نظیر را برای تماشای مناظر ایجاد فراهم می کند. تراس هابه واسطه سقف بالای خود از گزند باران و برف به دور هستند و تا ساکنین بتوانند از دیدگاه های منطقه در 4 فصل بهره ببرند. اکثر دیوارهای منتهی شده به تراس توسط شیشه های بلند به اجرا رسیده اند تا نور و مناظر برای داخل فراهم شود. متریال نرده تراس ها هم شیشه ای است تا مانعی برای ورود نور به فضاهای داخلی خانه و تراس نباشد.
طراحی ویلا
طراحی ویلای ماکو با مناظر اطراف خود مخلوط شده و به واسطه خطوط هندسی خود با دامنه های شیب دار اطراف به هارمونی رسیده است. کاربر در هنگام ورود به سایت با یک محدوده مارپیچ مواجه می شود. بنابراین کاربران در مسیر پیچشی قرار می گیرند و با نزدیک شدن به ساختمان، خط آسمانه های متفاوتی را مشاهده می کنند. این سِیر تنوع حرکتی در طول سایت، حس متفاوتی را نسبت به محورهای مختلف ساختمان برای کاربران  ساختمان خلق می نماید. 
طراحی ویلا
ویلا به سه منطقه تفکیک شده که توسط پله ها و اختلاف سطوح به هم متصل شده اند. این عرصه ها شامل: اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه همکف، اتاق خواب، حمام و فضاهای خصوصی در طبقه اول، و تراس های سرتاسری دور ویلا می باشد. نقطه کانونی دیگر پروژه انتخاب متریال برای نما بود. سنگ بازالت به عنوان مصالح بوم آورد، و بتن اکسپوز و چوب به عنوان تکمیل کننده کالبد ساختمان می باشند.  

اطلاعات پروژه ویلا ماگوش :

معمار: آتلیه مکعب سفید
موقعیت پروژه: ماکو، ایران
متراژ پروژه: 150 متر مربع
سال اتمام ساخت: 2017

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا
کانسپت
نقشه
مقطع پلان
پلان
پلان
پلان
پلان
مقطع پلان
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۱۸۳۵
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی ویلای شماره 2  توسط دفتر معماری شار

طراحی ویلای شماره 2 توسط دفتر معماری شار

ویلای کویری لاس وگاس

ویلای کویری لاس وگاس

طراحی و ساخت ویلا توسط

طراحی و ساخت ویلا توسط " شرکت معماری آرل"

طراحی ویلای La Graiera توسط BC Estudio

طراحی ویلای La Graiera توسط BC Estudio

طراحی قصر لوکس با نمایی شگفت انگیز

طراحی قصر لوکس با نمایی شگفت انگیز

ساخت ویلای Casa 7A با چشم اندازی فوق العاده

ساخت ویلای Casa 7A با چشم اندازی فوق العاده

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir