۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
دسته : متریال
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۰۸:۰۷
خانه سرامیک :  بهره گیری از سرامیک برای خلق فضای معماری
تحریریه معماری آرل
مجموعه Confetti مجموعه جدیدی از تایل های سرامیکی لعاب دار می باشد که توسط استودیو Marcante-Testa برای کمپانی Ceramica Vogue  طراحی شده است. این پروژه که ویژگی اصلی آن بهره گیری از پترن های گرافیکی می باشد، به دنبال استفاده از سرامیک به عنوان ابزاری برای معماری است، همانگونه که سنت برند Ceramica Vogue  در گذشته نیز چنین بوده است.
با این فرضیه، ایده طراحان برای یک پروژه معماری داخلی به نام "خانه سرامیک" شکل گرفته است: یک فضای زندگی جدید که کلکسیون سرامیک confetti را به نمایش گذاشته و روش های نوینی برای بهره گیری از سرامیک ارائه می کند. با حرکت در این فضا، از کف تا سقف این فضای داخلی گرفته تا المان های قراردادی یک فضای معماری از جمله آشپزخانه، حمام، کابینت ها تا درب ها همگی نمونه های کاربرد این محصول سرامیکی هم در زمینه معماری و هم در زمینه مبلمان می باشند. خانه سرامیک یک فضای معمارانه تخیلی داشته که بیشتر سطوح آن از بتن ساخته شده و در یک منطقه گرمسیر واقع شده است. جایی که رنگ ها و طرح های برند confetti مرز میان طراحی معماری و طراحی مبلمان را از میان برده و اجازه می دهد که خانه، فضایی برای تبادل میان طبیعت و فرهنگ در ابعاد یک فضای مسکونی باشد.
این پروژه در پی  ایجاد نوعی بهره گیری نوین از محصولات سرامیکی در میانه رویکردهای معماری است و درعین حال این پروژه تاریخچه ای از برند ceramic Vouge را به نمایش می گذارد. 
تایل های مجموعه confetti در ابعاد 25 در 25 سانتی متر و ضخامت 10 میلی متر تولید شده و چهار طرح متفاوت دارد که این طرح ها متاثر از معماری چهار شهر ایتالیا شامل میلان، ونیز، رم و تورین می باشد. پترن های بسیار ریز این محصول در 6 طیف رنگی مختلف و 8 تک رنگ در دسترس بوده و مجموعه confetti را به یک مجموعه سرامیک کلاسیک نوین برای دیوارها و کف ها تبدیل می کند. این مجموعه حاصل طراحی و تولید کشور ایتالیا بوده و در عین حال نمودی از ماهیت برند ceramic Vouge می باشد.

سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی سرامیک در معماری داخلی طرح کاشی
کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی در دکوراسیون داخلی کاشی حمام سرامیک در حمام طراحی سرامیک سرامیک طرح کاشی و سرامیک طرح کاشی در آشپزخانه طرج سرامیک
تحریریه معماری آرل
منبع: archilovers.com
تعداد بازدید : ۶۵۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
آجرچینی نمای موجدار، توسط رُبات هوشمند!

آجرچینی نمای موجدار، توسط رُبات هوشمند!

موکت‌های نورانی

موکت‌های نورانی

آشنایی با انواع مختلف سقف کاذب

آشنایی با انواع مختلف سقف کاذب

معرفی متریال: بتن پولیش شده چیست؟

معرفی متریال: بتن پولیش شده چیست؟

آجرهای سنتی تایلندی، در نمایشگاه هفته طراحی میلان

آجرهای سنتی تایلندی، در نمایشگاه هفته طراحی میلان

مصالح مدرن معماری(بخش دوم)

مصالح مدرن معماری(بخش دوم)

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir