۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۷:۰۶
تحریریه معماری آرل
طراحی این بخش الحاقی به عنوان جزئی از فضای هتل قدیمی Bad Schörgau، این گنجینه پنهان، بوده و شامل یک آکادمی هنر آشپزی، یک فضای سمینار و بنای " خانه Trehs " می باشد.
این آکادمی هنر آشپزی به عنوان پلتفرمی جهت حفظ و گسترش روش های آشپزی محلی تاسیس شده است. المان مرکزی در طراحی این بنا یک کانتر آشپزخانه با عرض حدود 5 متر می باشد که از یک قطعه سنگ یکپارچه به رنگ خاکستری- سبز و از نوع سنگ های آذرین محلی این منطقه به نام Sarner و با وزنی معادل 22000 کیلوگرم ساخته شده است. تنها سطح رویه این کانتر صیقل داده شده و در مابقی سطوح این کانتر، تراش های طبیعی سنگ به نمایش گذاشته می شود.
در این بنا فضای بخش آشپزی به یک فضای گردهمایی اتصال یافته و با یک راه پله اسپیرال به فضای سمینار فوقانی منتهی می شود. پترن استفاده شده در این فضای گردهمایی براساس المان های دایره ای شکل طراحی شده است. تقاطع این دوایر به واسطه تشکیل فرم های سه بعدی ستاره ای شکل، سازه شاخص سقف را به وجود می آورد. نمای خارجی نیز از هندسه مشابهی اما بدون استفاده از المان های ستاره ای شکل بهره می برد. فضای داخلی نیز کاملا با ملات دست ساز و با استفاده از گیاه صنوبر و شاهدانه، پوشش داده شده است.
طراحی مرکز درمانی
مرکز Treh "جهان رایحه ها" یک مرکز سلامت بوده و شامل محصولات مراقبتی متعدد می باشد. این محصولات بر مبنای سنت های بومی و در ارتباط نزدیک با این مکان و افراد بومی آن ساخته شده اند. در طرح این مرکز، فضای شوروم به صورت یک فضای باز بر فراز دو طبقه گسترش یافته و فضای زیرزمین نیز به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص پیدا کرده است. تزئینات این بنا عامل ارتباطی بین این بنا با سنت های بومی این منطقه می باشد: تزئیناتی ساده و البته جالب توجه، به دور از زوائد غیر ضروری و البته کماکان ساده و بی آلایش.
تکچسر در طراحی داخلی

خانه Trehs

فضای "خانه Trehs" در بخشی از سایت Bad Schörgau قرار گرفته و در طبیعت تپه های Sarentino محصور شده است. "Trehs" یک نقش سمبولیک برای تمام مخلوقات کوهستان است، نمادی از جادوگران دنیای کوهستان که آشنا به نیروهای طبیعت بوده و می توانستند در هر زمانی به مردم کمک کنند.
جهان رایحه های Trehs به عنوان یک مرکز سلامت عمل کرده و شامل 4 محصول مراقبتی می شود: Sarner Latsche (کاج کوهستان sarentino)، Acqua vinea nobilis (آب انگور)،  Original Bergheu(علف کوهی) و  Sarner Zirbe(کاج چتری سوئیسی). فضای شوروم به صورت یک فضای باز مافوق دو طبقه قرار گرفته و فضای زیرزمین به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص یافته است.
طراحی نما چوبی

پوسته خارجی این شهر تاریخی یا حفظ شده (که شامل المان های تزئینی و غیره می شود) و یا بازسازی شده است: با استفاده از ابزارهای قالب ریزی قدیمی و قرن نوزدهمی، تایل های بام با بهره گیری از ماسه سنگ های آذرین محلی این منطقه نوسازی شده و فضای داخلی با استفاده صنوبر و شاهدانه طبیعی، که یکی از قدیمی ترین گیاهان کاربردی روی زمین می باشند، بازسازی شده است. در طراحی این بنا می بایست هویت آن حفظ می شده و به این صورت تزئینات به کار رفته به نوعی با هویت قدیمی این بنا ارتباط برقرار می کنند. تزئیناتی ساده و البته جالب توجه به دور از هر گونه زوائد بصری.

آبگرم و چشمه آب معدنی

Bad Schörgau یک سنت صدساله را نیز حفظ کرده است و  آن حمام های آبگرم است که بخشی از فرهنگ زندگی کشاورزان کوهستان Sarentino می باشد. از چشمه آب معدنی این آبگرم برای اولین بار در سال 1624 میلادی به عنوان یک چشمه آب معدنی درمانی یاد شده است. این آبگرم تاریخی به نام Bauernbadl ، دارای وان های آبگرم بوده که از آب چشمه معدنی بهره می گیرد. این آبگرم در تراز همکف قرار گرفته و شامل فضای ورودی و اتاق هایی به عنوان حمام می شود. طبقه فوقانی نیز فضاهایی برای ماساژدرمانی دارد.
ورودی به فضای حمام از میان جداره ای است که بر روی آن طرح پیچک نقش بسته است و این طرح متاثر از نقش تزئینی اصلی Bauernbadl می باشد. این فضا کاملا با چوب کاج محلی این منطقه پوشش داده شده و بر روی یک جداره بزرگ در کنار ورودی، محصولات بر روی چنگک هایی که به صورت دست ساز از استیل سیاه قالب گیری شده اند، نمایش داده می شوند.

در این بنا، یک پلکان منحنی شکل، دو طبقه را به هم متصل می کند. فرم این پلکان و توالی فضاها اشاره به ایده جریان آب دارد. بعلاوه یک فضای ریلکسیشن که فرمی آزاد داشته و با قطعاتی از جنس چوب کاج پوشیده شده است، نیز این مجموعه را تکمیل می کند.
متریال های ساختمانی در این پروژه از طبیعت تهیه شده اند مانند سنگ و چوب که از یک طرف سخت و بادوام بوده و از طرف دیگر فضایی گرم و دنج به وجود می آورند. در این پروژه برای کف ها و پوشش سطوح از سنگ آذرین محلی کوهستان Sarentiono استفاده شده است. برای درب ها، کف ها و مبلمان ها نیز از کاج محلی بهره گیری شده است. استفاده از صنایع دستی سنتی این منطقه نیز مانند بافت با پر (پر طاووس) برای دستگیره های چرمی درب ها نیز ارتباطی مستقیم با فرهنگ کوهستان sarentino ایجاد می کند. برای روشویی ها از کاسه های لعاب داده شده که به صورت ویژه برای این پروژه طراحی شده اند، استفاده شده است.

آکادمی هنر آشپزی

آکادمی هنر آشپزی نیز بخشی از فضای گردهمایی و سمینار متعلق به فضای هتل Bad Schörgau می باشد و به عنوان پلتفرمی برای احیا روش های سنتی و محلی آشپزی در این فضا عمل می کند. المان مرکزی این فضا یک کانتر عظیم آشپزی است که با عرض حدود 5 متر و وزن 22 کیلوگرم به صورت یکپارچه از یک قطعه سنگ خاکستری-سبز متعلق به این منطقه ساخته شده است. در طراحی این کانتر فقط سطح رویه صیقل خورده و سایر سطوح دست نخورده باقی مانده و طبیعت سنگ را نشان می دهند.
فضای آشپزی به یک سالن بزرگ با گنجایش 100 مهمان منتهی شده و راه پله اسپیرال به فضای سمینار با یک تراس عظیم روی بام ختم می شود. پترن به کارگرفته شده در این فضا براساس فرم دایره طراحی شده است. دایره، ایستاترین فرم هندسی است که حس امنیت و حفاظت را منتقل می کند. همپوشانی این دوایر با ایجاد فرم سه بعدی ستاره ای شکل، منجر به ساختار ویژه طرح سقف شده است. نمای خارجی نیز از هندسه مشابهی بهره برده و تنها فاقد المان ستاره ای شکل می باشد. فضاهای داخلی کاملا از ملات های دست ساز تهیه شده از گیاهان صنوبر و شاهدانه پوشیده شده اند.

طراحی چله معماری داخلی مینیمال طراحی داخلی با چوب چشمه ابگرم و معدنی چوب صنوبر مرکز فورش داروی گیاهی
کانتر سنگی آشپرخانه طراحی با چوب طراحی نما فروشگاه دارو گیاهی فروشگاه دارو گیاهی

تحریریه معماری آرل
منبع: archilovers.com

تعداد بازدید : ۲۸۵۷
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری و طراحی داخلی خانه ی VDVT در Arnhem

معماری و طراحی داخلی خانه ی VDVT در Arnhem

36 نمونه طراحی فضای کار خانگی الهام بخش، مخصوص دو نفر

36 نمونه طراحی فضای کار خانگی الهام بخش، مخصوص دو نفر

خانه ای در کویت با  نما اوریگامی و سیرکولاسیون اسلامی

خانه ای در کویت با نما اوریگامی و سیرکولاسیون اسلامی

طراحی خانه باغ رویایی در حومه اصفهان

طراحی خانه باغ رویایی در حومه اصفهان

 13 خانه با تاثیر قابل توجه طراحی لنداسکیپ

13 خانه با تاثیر قابل توجه طراحی لنداسکیپ

دکوراسیون داخلی ویلا با سبک مینیمال

دکوراسیون داخلی ویلا با سبک مینیمال

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir