۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
دسته : معماری
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۰۹:۲۵
طراحی موزه خلاقانه
تحریریه معماری آرل
موزه SPYSCAPE یک موزه تعاملی جدید است که به بازدیدکنندگانی که شیفته جهان مرموز خبرگزاری و جاسوسی می باشند، اختصاص یافته است. این موزه که در شهر نیویورک افتتاح شده، توسط شرکت معماری Adjaye و همکاران، با مساحتی در حدود 5500 مترمربع طراحی شده است و شامل مجموعه ای از نمایشگاه های تعاملی می باشد که در آنها از متریال هایی استفاده شده است که به شدت احساسات را تحریک می کنند. این پالت متریال انتخابی، شامل نورهای درخشان، شیشه های دودی، فایبرسمنت و فولاد کورتن می باشد.

این موزه که در خیابان 55ام غربی واقع شده است، با دو بلوک ساختمانی فاصله، در مجاورت موزه هنرهای مدرن قرار گرفته است. طراحی موزه به گونه ای است که از بدو ورود، تجربه حضور در این موزه، به بازدیدکننده انتقال داده می شود. در لحظه ورود، یکی از یازده شخصیت جاسوسی در نظر گرفته شده برای این موزه که شامل هکر، رمزشناس و یا آنالیزور پروژه های جاسوسی  می باشد، برای بازدیدکننده تعیین می شود.
در داخل فضا، نمایشگاه های تعاملی موزه، بازدیدکننده را از میانه چالش هایی با فضای جاسوسی عبور می دهند، چالش هایی که به آنها کمک می کند یاد بگیرند که چگونه حیله ها و دروغ ها را تشخیص دهند، یا اینکه چگونه یک پروژه جمع آوری و تحلیل اطلاعات را به اتمام برسانند و یا حتی اینکه از تونلی که با اشعه های لیزر در جهات مختلف محافظت می شود، چگونه سینه خیز کنند و بتوانند فرار کنند.

در کنار این نمایشگاه ها، این موزه یک کافه و یک کتاب فروشی نیز دارد که شامل بیش از 1000 عنوان کتاب نایاب در زمینه جاسوسی می باشد و بعلاوه یک فروشگاه آثار هنری در این موزه در نظر گرفته شده است که گستره وسیعی از گجت های مختلف و اشیا کوچک کادویی متعدد را با تمی مشابه به فروش می رساند. فضاهای در نظر گرفته شده برای رویدادها نیز به گونه ای طراحی شده اند که برای مهمانی ها و مراسم های خصوصی تا حدود 600 نفر قابل اجاره کردن باشند.

لوسی تایلی، معاون شرکت معماری Adjaye و همکاران می گوید: " کارکردن با کارفرمایی که بدنبال رویکردهایی حقیقتا خلاقانه باشد مانند SPYSCAPE واقعا هیجان انگیز بود. به واسطه دیدگاه پیشرو و آینده نگرانه آنها ما توانستیم طراحی سنتی انواع موزه ها را به چالش کشیده و طرحی ارائه دهیم که در حقیقت گونه جدیدی از تجربه برای بازدیدکننده فراهم می آورد. این تجربه نوین هم جهان فیزیکی و هم دنیای دیجیتال را در بر می گیرد."

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۷۰۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی شیک و راحت !

معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی شیک و راحت !

طراحی دفتر کار معماری

طراحی دفتر کار معماری

باغ اوتیسم، مجموعه تفریحی و اقامت موقت معلولین ذهنی /گروه معماری حجم سبز

باغ اوتیسم، مجموعه تفریحی و اقامت موقت معلولین ذهنی /گروه معماری حجم سبز

تفاوت معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و مقایسه این دو تخصص

تفاوت معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و مقایسه این دو تخصص

طراحی شرکت با تغییر گاراژ به یک دفتر کار مدرن

طراحی شرکت با تغییر گاراژ به یک دفتر کار مدرن

معماری حواس!

معماری حواس!

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir