۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۰۹:۲۵
طراحی موزه خلاقانه
تحریریه معماری آرل
موزه SPYSCAPE یک موزه تعاملی جدید است که به بازدیدکنندگانی که شیفته جهان مرموز خبرگزاری و جاسوسی می باشند، اختصاص یافته است. این موزه که در شهر نیویورک افتتاح شده، توسط شرکت معماری Adjaye و همکاران، با مساحتی در حدود 5500 مترمربع طراحی شده است و شامل مجموعه ای از نمایشگاه های تعاملی می باشد که در آنها از متریال هایی استفاده شده است که به شدت احساسات را تحریک می کنند. این پالت متریال انتخابی، شامل نورهای درخشان، شیشه های دودی، فایبرسمنت و فولاد کورتن می باشد.

این موزه که در خیابان 55ام غربی واقع شده است، با دو بلوک ساختمانی فاصله، در مجاورت موزه هنرهای مدرن قرار گرفته است. طراحی موزه به گونه ای است که از بدو ورود، تجربه حضور در این موزه، به بازدیدکننده انتقال داده می شود. در لحظه ورود، یکی از یازده شخصیت جاسوسی در نظر گرفته شده برای این موزه که شامل هکر، رمزشناس و یا آنالیزور پروژه های جاسوسی  می باشد، برای بازدیدکننده تعیین می شود.
در داخل فضا، نمایشگاه های تعاملی موزه، بازدیدکننده را از میانه چالش هایی با فضای جاسوسی عبور می دهند، چالش هایی که به آنها کمک می کند یاد بگیرند که چگونه حیله ها و دروغ ها را تشخیص دهند، یا اینکه چگونه یک پروژه جمع آوری و تحلیل اطلاعات را به اتمام برسانند و یا حتی اینکه از تونلی که با اشعه های لیزر در جهات مختلف محافظت می شود، چگونه سینه خیز کنند و بتوانند فرار کنند.

در کنار این نمایشگاه ها، این موزه یک کافه و یک کتاب فروشی نیز دارد که شامل بیش از 1000 عنوان کتاب نایاب در زمینه جاسوسی می باشد و بعلاوه یک فروشگاه آثار هنری در این موزه در نظر گرفته شده است که گستره وسیعی از گجت های مختلف و اشیا کوچک کادویی متعدد را با تمی مشابه به فروش می رساند. فضاهای در نظر گرفته شده برای رویدادها نیز به گونه ای طراحی شده اند که برای مهمانی ها و مراسم های خصوصی تا حدود 600 نفر قابل اجاره کردن باشند.

لوسی تایلی، معاون شرکت معماری Adjaye و همکاران می گوید: " کارکردن با کارفرمایی که بدنبال رویکردهایی حقیقتا خلاقانه باشد مانند SPYSCAPE واقعا هیجان انگیز بود. به واسطه دیدگاه پیشرو و آینده نگرانه آنها ما توانستیم طراحی سنتی انواع موزه ها را به چالش کشیده و طرحی ارائه دهیم که در حقیقت گونه جدیدی از تجربه برای بازدیدکننده فراهم می آورد. این تجربه نوین هم جهان فیزیکی و هم دنیای دیجیتال را در بر می گیرد."

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۲۱۶۵
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری رستوران  دانشگاهی در سیستان و بلوچستان

معماری رستوران دانشگاهی در سیستان و بلوچستان

نقش رنگ در معماری: جلوه های بصری و محرک های روانی

نقش رنگ در معماری: جلوه های بصری و محرک های روانی

10 عکس برتر از پروژه های دانشجویی انجمن Pinterest

10 عکس برتر از پروژه های دانشجویی انجمن Pinterest

ترمینال کروز چینگدائو

ترمینال کروز چینگدائو

 NAPOLI  AFRAGOLA STATION  اثر زاها حدید

NAPOLI AFRAGOLA STATION اثر زاها حدید

کانسپت متفاوت یک سونا، به شکل تخم مرغ طلایی

کانسپت متفاوت یک سونا، به شکل تخم مرغ طلایی

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir