۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۰:۳۱
محیط کار شلوغ و بی نظم را دوست دارید یا محیطی منظم؟
تحریریه معماری آرل
وقتی از کلمه "اکثر" استفاده می شود، این نتیجه گیری بر مبنای یکی از نظرسنجی های مجله اینترنتی تخصصی معماری arcdaily در سال 2018 به دست آمده است. اگرچه تیم هارفورد، نویسنده کتاب "بی نظمی " ادعا می کند که بی نظمی و کمی در هم ریختگی، می تواند ویژگی فضاهایی باشد که خلاقیت را بیشتر برمی انگیزد، اما خوانندگان مجله آرک دیلی نظری مخالف این ایده دارند. اکثر افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند گفته اند که فضای کاری که روی آن هیچ جای خالی وجود ندارد، بر روی آنها تاثیر عکس گذاشته و اجازه نمی دهد که تمرکز کنند. بسیاری نیز بر این عقیده بوده اند که در یک فضای کار مرتب، به نتایج بسیار بهتری می رسند و کاراتر عمل می کنند. اما این بدان معنا نیست که همه افراد با این ایده موافقند. در این نظرسنجی کماکان بسیاری مدافع یک "بی نظمی کنترل شده" بودند و ادعا کردند که بهترین کارهای آنها زمانی به وجود آمده است که زیر خروارها کاغذ مشغول کار بوده اند.

محیط منظم برای یک معمار

محیط کار شلوغ و بی نظم را دوست دارید یا محیطی منظم؟

محیط بی نظم

محیط کار شلوغ و بی نظم را دوست دارید یا محیطی منظم؟
ممکن است این بحث به نظر بی نتیجه بیاید. خب پس ممکن است بپرسید فایده این بحث چیست؟ اگر به این نکته توجه کنیم که تعداد زیادی از معماران مشغول طراحی فضاهای کار و ادارات ( در مقیاس های متفاوت و با کاربری های متفاوت) هستند، شاید اهمیت این بحث برای ما کمی روشن تر شود. آیا می توان مطمئن بود که به واسطه طراحی، فضاهای نظام مند و بی نظم می توانند در بهینه ترین حالت خود برای بروز خلاقیت به وجود آیند؟ آدم ها با یکدیگر تفاوت دارند و این حق همه است که احساس راحتی بکنند ( البته مادامی که این راحتی منجر به پرکارتر بودن و نتایج بهتر شود). سوال اصلی این است که چگونه می توانیم دفاتر کار را به گونه ای طراحی کنیم که نه تنها چندمنظوره بوده و برای کاربری های متفاوت مناسب باشند بلکه به لحاظ ایجاد نظم، محیطی انعطاف پذیر داشته باشند؟
و چنین دفاتر منحصر به فرد فرضی چه ویژگی هایی دارند که در طراحی دفاتر به صورت پلان باز (که همیشه این نوع طراحی مورد بحث بوده است،) می بایست به آنها توجه شود.
پروژه مارک گودوین در بررسی دفاتر معماری سرتاسر جهان نقطه شروع مناسبی است که بتوانیم پتانسیل فضاهایی که مناسب برای یک خروجی خلاقانه می باشند، را درک کنیم. اگر مجموعه عکس های گودوین را از دفاتر کاری مختلف در شانگهای، پاریس، سئول، لندن و اسکاندیناوی ببینید، متوجه خواهید شد که دفاتر کاری متفاوت، چگونه متناسب عادات فرهنگی مختلف و شاید براساس اولویت ها و ترجیحات مدیران آن ها، طراحی شده اند.
نظر شما چیست؟ آیا شما در دفتری کار می کنید که خلاقیت شما را بر می انگیزد؟ چه جنبه هایی از طراحی منجر به این اتفاق می شود؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

تحریریه معماری آرل
منبع: Arcdaily.com
تعداد بازدید : ۱۰۷۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
در ستایش ترسیم: موردی برای مهارت دست کم گرفته شده

در ستایش ترسیم: موردی برای مهارت دست کم گرفته شده

چطور کسب و کار طراحی خود را در فضای آنلاین گسترش دهیم؟

چطور کسب و کار طراحی خود را در فضای آنلاین گسترش دهیم؟

13 نکته برای اجتناب از  شب بیداری یک معمار

13 نکته برای اجتناب از شب بیداری یک معمار

40 پوستر خلاق معماری برای کسانی که عشق به هنر دارند!

40 پوستر خلاق معماری برای کسانی که عشق به هنر دارند!

22 تصمیم جدید برای معماران در سال نو

22 تصمیم جدید برای معماران در سال نو

تئوری معماری از معماری عقب افتاده است؟؟

تئوری معماری از معماری عقب افتاده است؟؟

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir