۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۱۶:۰۸
زیباترین برج های جهان
تحریریه معماری آرل
مردم همیشه مجذوب رسیدن به آسمان و لمس آن هستند. در حالی که بالی برای پرواز کردن نداریم، مطمئناً مهارت های هوشی و مغزی ما را به ساخت آسمان خراش های بلند و قدم زدن بر روی تراس های مرتفع تشویق می کند. این مطلب به معرفی 15 تا از زیباترین و خاص ترین برج های جهان پرداخته که در زمان ساخت آنها مردم آن کشور را شگفت زده کرده و امروز به عنوان نماد بزرگ ترین شهرهای جهان محسوب می شود.

برج خلیفه، دبی، امارات

برج خلیفه دبی
برج خلیفه دبی
با ارتفاع 828 متر بزرگترین سازه ساخته شده توسط بشر به شمار می رود و نشانه هایی از آرزوی های آینده نگر دبی به عنوان مرکز ثروت دنیا را یدک می کشد. با وجود مراکز خرید و هتل های مغرورانه اش، با 158 طبقه بلندترین مسجد جهان هم نامیده می شود. طراحی سه گانه به همراه لبه های کِرو هر ساختار این برج را منحصربه فرد ساخته است.

برج مخابراتی CN، تورنتو، کانادا

برج مخابراتی CN
برج مخابراتی CN تورنتو
زمانی که این برج مخابراتی در سال 1976 تکمیل شد بلندترین سازه جهان به شمار می رفت. البته این ساختمان هنوز هم لقب بلندترین سازه جهان در نیمکره غربی را در اختیار دارد. در واقع برج CN کانادا جزء  نمادهای ملی این کشور محسوب می شود و مربوط به شرکت راه آهنی بود که ساختمان قدیمی آن پشت همین برج واقع شده است.

برج مروارید شرقی، شانگهای، چین

برج مروارید شرقی شانگهای
برج مروارید شرقی شانگهای
با 468 متر ارتفاع زمانی بلند ترین سازه شانگهای محسوب می شد و هنوز هم یکی از زیباترین برج های مخابراتی دنیا به شمار می رود. در این سازه فوق العاده بازدیدکنندگان می توانند توسط سه تراس گسترده مناظر مختلفی از شانگ های را مشاهده کنند.

برج بیگ بن، لندن، بریتانیا

برج بیگ بن لندن
برج بیگ بن  لندن
چیز جدیدی در مورد ساختمان بیگ بن نیست که بخواهیم توضیح دهیم، درست است؟
تقریبا این برج و مناظر اطرافش لنداسکیپ در اکثر فیلم های هالیوودی وجود دارد و نماد حقیقی شهر لندن است. این ساختمان 150 ساله هنوز هم در بسیاری از تحلیل های سازه و ساختمان ما را شگفت زده می کند.

مرکز تجاری جهانی شماره 1، نیویورک، آمریکا

مرکز تجاری جهانی شماره 1 نیویورک
مرکز تجاری جهانی شماره 1  نیویورک
برجی که جایگزین مجتمع های تجاری جهانی نیویورک پس از حادثه 11 سپتامبر شد. این برج که در ایستگاه ششم نیویورک قرار گرفته یکی از قابل بحث ترین ساختمان های جهان می باشد. با 1776 پا ارتفاع، عددی نمادین از سال ثبت عهدنامه استقلال را به رخ می کشد که عنوان کننده روح ناپایدار رشد اتقصادی آمریکا محسوب می شود. یک حرکت جسورانه و تبلیغاتی که از نشانه های آمریکایی بودن ساختمان است.

برج ایفل، پاریس، فرانسه

برج ایفل  پاریس
برج ایفل  پاریس
نمایشگاه صنعتی که به نماد شهر پاریس تبدیل شد. به طور قطع اولین نماد بلند شهری که در ذهن شما شکل می گیرد و به بچه نماد شهری از یک ساختمان بلند مشهور است. لحظه ای که وارد پاریس می شوید، نا اختیار این برج را می بینید. این برج که توسط گوستاوو ایفل در سال 1889 ساخته شد، به عنوان ورودی نمایشگاه بین المللی پاریس لحاظ شده بود. این برج 300 متر ارتفاع دارد و تا قبل از ساختن کرایسلر نیویورک در سال 1930 بلندترین سازه جهان به شمار می رفت.

برج کج پیزا، پیزا، ایتالیا

برج کج پیزا
قدیمی ترین و سرگرم کننده ترین برج در لیست ما محسوب می شود. این سازه تنها ساختمان کج جهان نیست، اما مطمئناً جزء مشهورترین برج های کج جهان به شمار می رود. این ساختمان 56 متر ارتفاع داشته و به علت سست بودن خاک زمین با مشکل شن متحرک مواجه بوده و هست. قدمت این ساختمان به 177 سال پیش باز میگردد.

برج سوزن فضایی، سیاتل، آمریکا

برج سوزن فضایی سیاتل
برج سوزن فضایی سیاتل
برج سوزن فضایی یک سازه تفریحی است که شهر سیاتل ایالت واشنگتن واقع شده است. برجی که کاربری تفریحی داشته و به عنوان مکانی برای مشاهده مناظر سیاتل مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه با 185 متر ارتفاع ادای احترام دو معمار آن به دیدگاه های منحصربه فرد آنها نسبت به بالن های پیشرفته و بشقاب پرنده های فضایی بوده است. معماران برج ویکتور استاینبروک و جان گریام نام داشتند.

برج میلاد، تهران، ایران

برج میلاد  تهران
پایه هشت ضلعی برج میلاد تهران از نماد های معماری سنتی ایران می باشد که در طراحی و ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. دقیقاً همین هندسه در قسمت بالای برج در 12 طبقه لحاظ شده است. برج بتنی میلاد با 315 متر ارتفاع شبیه مهره شطرنج می باشد. برج میلاد میزبان 100 واحد تجاری، رستوران گردان، نمایشگاه و سالن آمفی تئاتر برای همایش و برگزاری کنسرت های بزرگ می باشد. 6 آسانسور در سه طرف برج تعبیه شده که در ثانیه 7 متر حرکت می کنند.

برج پتروناس، کوالالامپور، مالزی

برج پتروناس  کوالالامپور
برج پتروناس کوالالامپور
خاص ترین برج دوقلو دنیا با پلی که هر دو را به هم متصل نموده است. پتروناس با استفاده از هندسه های تکراری طراحی شده که بر اساس هندسه های تکراری معماری اسلیمی است. برج های دوقلوی پتروناس نمادی از فرهنگ و هنر مالزی به شمار می رود. این پروژه بلندترین برج دوقلوی دنیا محسوب می شود که توسط سزار پری طراحی شده است.

برج کانتون، گوانژو، چین

برج کانتون گوانژو
برج پتروناس کوالالامپور
این برج به معنای واقعی پیچیده است و به عقیده اکثر طراحان یک شاهکار مهندسی به شمار می رود. این برج 595 متری دارای فضای سبز و باغ های ارگانیک زیادی است و تراسی برای مشاهده دیدگاه های شهر در ارتفاع 450 متری دارد. این پروژه مهم ترین ساختارهای معماری در بازی های المپیک آسیایی سال 2010 محسوب شد.

ابراج البیت، مکه، عربستان صعودی

ابراج البیت مکه
ابراج البیت مکه
برجهای ابراج البیت مجموعه ای از هفت ساختمان بزرگ است که در محل قلعه عجد عثمانی قرار گرفته که در قرن هفدهم می زیسته است.  این هتل با ۶۰۱ متر ارتفاع، بلندترین برج عربستان سعودی، و از نظر حجم (با ۱۵۰۰۰۰۰ مترمربع مساحت) بزرگترین ساختمان جهان است. این برج ها بخشی از پروژه پاداش دولت عبدالعزیز در جهت ارتقاء فضای شهر و زائران شهر به شمار می رود.

ساختمان کرایسلر، نیویورک، آمریکا

ساختمان کرایسلر نیویورک
ابراج البیت مکه
اغلب به عنوان زیباترین ساختمان منهتن نام برده می شود و روز افتتاح لقب بلندترین برج دنیا از ایفل را ربود. این ساختمان با 319 متر توسط شرکت سرمایه گذاری کرایسلر سرمایه گذاری شد و فقط 11 ماه لقب بلندترین ساختمان جهان را در اختیار داشت که توسط برج امپایر استیت شکسته شد.

برج تایپه 101، تایپه، تایوان

برج تایپه 101  تایپه
ابراج البیت مکه
طراحی این برج مانند یک شاخه بامبو در حال رشد می باشد. این ساختمان با هزینه ای 1.8 میلیارد دلاری ساخته شده و نماد قدرت ابدی شهر به شمار می رود. این بزرگترین برج مسکونی جهان در منطقه‌ای زلزله‌خیز ساخته شد تا میزان مقاومتش را به نمایش بگذارد. تایپه ۱۰۱ نام برج ۱۰۱ طبقه‌ای است که ۵۰۸ متر ارتفاع دارد.

ساختمان امپایر استیت، نیویورک، آمریکا

ساختمان امپایر استیت  نیویورک
ابراج البیت مکه
این آسمان خراش 102 طبقه که بر اساس سبک آرت-دکو طراحی شده و به لطف سازه خود تا پیش از برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی، بلندترین ساختمان طبقاتی جهان بود. عملیات ساختمانی امپایر استیت در ماه مارس ۱۹۳۰ در زمینی که پیش تر هتل والدورف آستوریا در آن واقع بود آغاز شد و ۱۴ ماه بعد اتمام یافت. این ساختمان در سال ۱۹۳۱ (اول ماه مه) توسط رئیس جمهور وقت آمریکا هربرت هوور افتتاح شد، به این صورت که رئیس جمهور با فشار دادن دکمه ای در واشینگتن چراغ‌های این ساختمان را در نیویورک روشن کرد. امپایر استیت سال ۱۹۸۶ از سوی دولت آمریکا به عنوان بخشی از میراث تاریخی و فرهنگی کشور شناخته شد و پلاک مخصوصی به همین خاطر دریافت کرد.

تحریریه معماری آرل
منبع:beautifullife.info
تعداد بازدید : ۲۲۱۷۶
نسخه چاپی :  
برچسب ها :
برجطراحی برجمعماری برجبرج های دنیازیباترین برج های دنیازیباترین برج های جهانبلندترین برج های جهانآسمانخراشبلندترین آسمانخراش های جهانبرج خلیفهساختمان امپایر استیتساختمان امپایر استیت نیویورکبرج تایپه 101برج 101 تایپهساختمان کرایسلر نیویورکساختمان کرایسلرابراج البیت مکهابراج البیتبرج کانتون گوانژوبرج کانتونبرج پتروناس مالزیبرج پتروناس کوالالامپوربرج پتروناسبرج میلاد تهرانبرج میلاد ایرانبرج میلادبرج سوزن فضایی سیاتلبرج سوزن فضایی آمریکابرج سوزن فضاییبرج کج پیزابرج کج پیزا ایتالیابرج پیزابرج ایفل پاریسبرج ایفلبرج ایفل پاریس فرانسهمرکز تجاری جهانی شماره 1 نیویورکمرکز تجاری جهانی آمریکامرکز تجاری جهانی نیویورکمرکز تجاری جهانی شماره 1مرکز تجاری جهانی آمریکابرج بیگ بن لندنبرج بیگ بن بریتانیابرج بیگ بنبرج مروارید شرقیبرج مروارید شرقی شانگهایبرج مخابراتی CN تورنتوبرج مخابراتی CNبرج خلیفه دبیبرج خلیفهبرج خلیفه اماراتطراحی برجطراحی آسمانخراش
علیرضا هادی

به نظر من بهتریناش
ایفل.میلاد.خلیفه .پیزا.با برج نیویورک وتوکیو بود
امحمدحسین مدهنی

بعضی هاشون خوشگل بودن البته همه شون در شب خوشگل بودن درضم برج دو قلو یکی از زیبا ترین برج ها است چرا اونو نداشتید؟؟؟؟؟محمدحسین مدهنی

بعضی هاشون خوش گل بودن البته همه در شب خوشگل بود درضم برج دوقلو هم برج بلندی هست چرا اون رو بیان نکردید؟؟؟ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی آسمان خراش کینگ پاور با رویکردهای ضد مدرن

طراحی آسمان خراش کینگ پاور با رویکردهای ضد مدرن

کانسپتی آینده نگر از برج مسکونی 197 استرالیا

کانسپتی آینده نگر از برج مسکونی 197 استرالیا

بلندترین برج جهان با ارتفاع 1 کیلومتر

بلندترین برج جهان با ارتفاع 1 کیلومتر

طراحی برج مسکونی فراکتالیزه شده از موشه سفدی

طراحی برج مسکونی فراکتالیزه شده از موشه سفدی

آسمان خراش حلقه ای با 800 متر ارتفاع در چین

آسمان خراش حلقه ای با 800 متر ارتفاع در چین

برج مسکونی آجری پاندا با الهام از سقوط آبشار

برج مسکونی آجری پاندا با الهام از سقوط آبشار

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir