آرل مجری پروژه سامسونگ، شعبه لاله پارک تبریز | آرل

۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
تاریخ : پنجشنبه , ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ ۰۷:۴۹
فروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریز
تحریریه معماری آرل
نام پروژه: فروشگاه لاله پارک تبریز
کارفرما: کمپانی سامسونگ
متراژ پروژه: 100 متر مربع
سال طراحی و اجرا: 1396
فروشگاه سامسونگ شعبه لاله پارک تبریز جزء جدیدترین پروژه هایی اجرایی گروه معماری آرل می باشد. فروشگاه لاله پارک یکی از چندین پروژه اجرایی فروشگاه های سامسونگ به شمار می رود که توسط گروه معماران آرل در شهر تبریز به اجرا رسیده است. روند شروع این پروژه به گونه ای است که پس از بازدید و رولُوه (Asbuilt) وضعیت موجود، طراحی توسط نماینده رسمی این کمپانی در ایران مورد تأیید قرار می گیرد  و سپس مراحل اجرای کار با برنامه زمان بندی منظمی آغاز می شود.
فروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریز

روند معماری و ساخت فروشگاه سامسونگ 

پس از تخریب، کار آهنگری دیوارها آغاز شده که به عنوان سازه دیوارپوش مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از اتمام آهن کشی، نجارها زیرسازی دیوارکوب ها را ساخته و اندازه های دقیق را برای برش دیوارهای چوبی ثبت می کنند. دیوارها با ورق MDF که پس از برش با رنگ سفید پلی استر پوشیده می شود. بعد از اینکه رنگ دیوارکوب ها خشک شد، گروه تأسیسات الکتریکی تمام دیوارپوش ها را به وسیله لامپ های SMD ریسه کشی می کنند. دیوارپوش ها تا روزهای آخر در کارگاه باقی می مانند تا کار برق کشی کامل فروشگاه به اتمام برسد.
فروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریز
پس از اندازه گیری دیوارپوش و ارسال جهت برش، سقف مجموعه به وسیله متریال کناف پوشیده می شود. ابتدا ورق های کناف را در اندازه های بزرگ برش خورده و سپس طبق نقشه های موجود جای چراغ های سقف تعبیه می شود. بعد از اتمام سقف، کار سرامیک کف آغاز می شود. هنگام نصب سرامیک باید به این موضوع توجه کرد که مسئول تأسیسات الکتریکی می بایست جای محل قرارگیری کابل های کف را تعبیه کند. 
فروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریز
زمانی که کارهای تمام عرصه های فروشگاه در حال اجرا و آماده شدن می باشد، تیم نجار ساخت میزها با مدل های متفاوت را از روزهای نخستین پروژه آغاز کرده است. جنس بدنه میزهای فروشگاه از ورق های MDF تشکیل شده که پس از ساخت به وسیله رنگ پلی استر پوشش داده می شوند. اما جنس روی میز از ورق کورین تشکیل شده که بر اساس ضوابط و ابعاد ارسال شده کمپانی ساخته می شوند. البته هر میز از ویژگی های منحصربه فردی برخوردار بوده و روند ساخت آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال بعضی از میزها ( مانند میز Cash wrap) یک صفحه شیشه ای بر رویشان نصب می گردد. همچنین فرم متفاوت هر میز نیازمند شیوه اجرایی و ساخت متفاوتی است. ساخت تابلوی بیرونی، نصب شیشه های نما و درب برقی از دیگر ملزومات اجرایی فروشگاه سامسونگ در تبریز بود.
در انتها هم کارهای هنری و زیباسازی (Artwork) پروژه انجام می شود که شامل: حروف پلکسی دیوارها، باکس های پلکسی روی میزها، حروف نوردار چلنیوم بر روی دیوار پارچه ای و ... می باشد.
فروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریزفروشگاه سامسونگ لاله پارک تبریز
تحریریه معماری آرل
منبع: Arel
تعداد بازدید : ۹۵۷
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک زنانه

دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک زنانه

طراحی داخلی و معماری فروشگاه Galante Store

طراحی داخلی و معماری فروشگاه Galante Store

معماری و طراحی داخلی مرکز خرید در چین

معماری و طراحی داخلی مرکز خرید در چین

طراحی شوروم خودرو در تهرانپارس

طراحی شوروم خودرو در تهرانپارس

طراحی فروشگاه کفش کودک با الهام از یک شخصیت افسانه ای

طراحی فروشگاه کفش کودک با الهام از یک شخصیت افسانه ای

نمونه پروژه هایی از طراحی نمایشگاه ماشین

نمونه پروژه هایی از طراحی نمایشگاه ماشین

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir