۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۰۹:۴۶
انتقاد رنزو پیانو


در چند ماه گذشته انتقادهای شدید رنرو پیانو به خاطر برج مسکونی دالاس در مجاورت موزه مجسمه سازی وجود داشته است. بنا به گفته های ناشر وی این موضوع به عنوان یک موضوع بحث برانگیز در برابر او بوده است. بازتاب های انتقادی بازتاب شده علیه این مرکز مجسمه سازی چیزی است که آنها هنوز نتوانسته اند راه حلی برای آن بیابند و ارائه هر گونه راه حل ، برای حل این مشکل بسیار پر هزینه خواهد بود. ساکنین محله nasher مشکل را مسدود شدن تهویه در قسمت جنوبی بیان می کنند و خواهان تعبیه هواکش در این قسمت شدند. اما ساکنان برج می گویند که برای رفع این مشکل نیاز به یک موتور تهویه کامپیوتری و هوشمند برای هر پنجره می باشد که البته این کار نیاز به 2 سال مطالعه برای نصب صحیح این سیستم می باشد که زمانی بیشتر از نصب کل کار طول می کشد و ممکن است این سیستم هم کار نکند.


انتقاد رنزو پیانو


هر دو طرف برای یافتن راه حلی برای رفع مشکل تهویه موزه به مذاکره نشستند اما به مناقشه رسمی و جدی تبدیل شد. ساکنین برج خواهان تغییر در سقف موزه شدند اما مسئولان موزه در پاسخ جواب دادند که موزه قبل از برج ساخته شده است. با همکاری تام لوس وکیل محلی و رهبر مدنی موافقت به عنوان میانجی به رفع این مشکل بپردازند. ساکنین برج دو راه حل برای رفع این مشکل ارائه کرده اند.

اول راه حل استفاده از فن آوری نانو است که با استفاده از اسپری کربن تمام پنجره ها را محکم و نسبت به هوای بیرون مقاوم می کند.راه حل دوم بسیار عجیب تر بوده است اینکه یک ساختار 400 فوتی بین آن دو ساختمان قرار دهند ، نیمی به شکل مجسمه و نیمی به شکل ماشین که توسط معمار جاشواراموس طراحی شده است. این سیستم در بین ساختمان ها به انتشار نورها پردازد. طرح مانند یک قوس چند بعدی است که درصورت نیاز با باز و بسته شدن به کنترل تابش نور خورشید می پردازد. ساکنین برج با بیانه ای جسور این طرح ، یک هنر در منطقه خود می دانند.


انتقاد رنزو پیانو

انتقاد رنزو پیانواما مردم شهر nasher مخالف این طرح هستند. مطابق برآوردهای آنها اجرای این کار 20 تا 30 میلیون دلار هزینه دارد. بنا به گفته آنها این طرح پایمال کردن هنر طراحی موزه ظریف آنها با نام "گالری کوچک من" که رنزوپیانو طراحی کرده می باشد. این طرح موزه آنها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. ساکنین برج این طرح را یک راه حل برای تغییر طرح سقف موزه رنزوپیانو و افزایش انتشاز نور از سقف این مجموعه دانسته اند. مسولان موزه گفته اند که این طرح علاوه بر توهین به آقای رنزوپیانو منجر به کاهش 50 درصدی اثرات نور و هوا و تهویه مناسب در داخل می شود.

گردآورندگان:گروه معماران آرل
تعداد بازدید : ۳۸۹۷
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
اهمیت اسکیس در پروژه های معماری رنزو پیانو

اهمیت اسکیس در پروژه های معماری رنزو پیانو

موزه ی علوم رنزو پیانو

موزه ی علوم رنزو پیانو

پاویلیون مسافرتی IMB طراحی رنزو پیانو

پاویلیون مسافرتی IMB طراحی رنزو پیانو

معماری و طراحی برجهای مسکونی در نیویورک توسط رنزوپیانو

معماری و طراحی برجهای مسکونی در نیویورک توسط رنزوپیانو

معماری برج مسکونی رنزو پیانو

معماری برج مسکونی رنزو پیانو

معماری مجموعه  فرهنگی توسط رنزو پیانو

معماری مجموعه فرهنگی توسط رنزو پیانو

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir