۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۲/۰۳/۱۹ ۱۳:۴۴
معماری،نظر نامزدهای انتخابات در باره ی معماری

آنچه در جدول ذیل طبقه‌بندی و ارائه گردیده است، اشارات مستقیم هشت کاندیدای ریاست جمهوری به موضوعات و زمینه‌های مرتبط با معماری و شهرسازی است که در سه مناظره گذشته بیان شده و فارغ از نگاه جانبدارانه ارائه شده است.

لازم به ذکر است که نوع موضوعات و حجم نکته‌های بیان شده به‌خودی خود دارای ارزش مثبت یا منفی نیست و دیدگاه‌های هر فرد در این حوزه باید بصورت جامع، از خلال تمام دیدگاه‌های و برنامه‌های ارائه شده فرد مورد بررسی قرار گیرد.

این تحلیل صرفا به جهت اهمیت مقوله مناظره در روال انتخابات ریاست جمهوری و هوشمندی افراد در نوع رویارویی، طرح موضوعات مختلف و حتی چینش کلمات، مورد موشکافی قرار گرفته است.کاندیدا دیدگاه موضوع
سعید جلیلی - -
غلامعلی حداد عادل
زندگی شهری و روستایی غیر از سرپناه چیز‌های دیگری لازم دارد که گاهی در مسکن مهر به این زیرساخت‌ها توجه نشد و در آنها نشانی از معماری ایرانی اسلامی وجود ندارد (مناظره اول)

مسکن مهر- معماری ایرانی اسلامی
محسن رضایی
مشکل ما در بحث مسکن معماری ایران است؛ مسکن را یک بار در رابطه با خانه‌سازی در نظر می‌گیریم و یک موقع هم مسکن برآیند یک نگاه جدید به معماری ایرانی است. (مناظره اول)
مسکن و نگاه جدید به معماری ایرانی

شهرها و روستاهای ما و توسعه شهری ما به هیچ وجه در چارچوب یک برنامه کلان معماری نیست که اقتصاد آن و اشتغالش و درآمد مردم دیده شده باشد و لذا وقتی بدون محاسبه بسیاری از پارامتر‌های زندگی تصمیماتی می‌گیریم حتما مشکلاتی به وجود می‌آید. (مناظره اول)
برنامه کلان معماری


ما در طرح معماری نوین ایران اسلامی همه مسائل را به دقت تبیین کردیم و معلوم است که هر کلان‌شهر محدوده ۲۰ ساله آینده آن چگونه خواهد بود و اشتغال و اقتصاد مردم نیز در آن دیده شده است. (مناظره اول)

معماری نوین ایران اسلامی
در طرح معماری نوین ایران اسلامی امتیازات مناطق فرسوده و شهرک‌های جدید به طور کامل مشخص شده است. (مناظره اول) بافت فرسوده- شهرک جدید

باید مسکن بر اساس معماری نوین ایرانی اسلامی ساخته شود.
(مناظره اول)
معماری نوین ایرانی اسلامی

باید فرصت را برای ارائه مسکن ارزان قیمت به مردم فراهم کنیم.
(مناظره اول)
مسکن ارزان

این معماری که در تهران شاهد آن هستیم کجا با معماری ایرانی اسلامی سازگاری دارد؟ بسیاری از این معماریها تولید خشونت می کند و خانواده ها را فرو می پاشاند و این در حالیست که کدام بخشنامه را شورای انقلاب فرهنگی به شوراهای شهر ابلاغ کرده که چارچوب معماری ایرانی اسلامی باید چه باشد. (مناظره دوم)
معماری ایرانی اسلامی

می خواهیم با اسلام سیاسی فرهنگ، هنر، اخلاق، ادبیات و معماری را درست کنیم، اما مگر می شود؟ (مناظره دوم)
اسلام سیاسی و معماری

در بحث معماری همانطور که آقای قالیباف هم گفت کجاست آن بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی که گفته باشد معماری در تهران و جاهای دیگر براساس ضوابط اسلامی و ایرانی اعمال شود. (مناظره دوم)
ضوابط معماری اسلامی و ایرانی

معماری را هم باید اصل بدانیم باید جلوی معماری را که می تواند تولید خشونت کند و خانواده را متلاشی می کند گرفت. (مناظره دوم)
معماری اصیل

حسن روحانی
- -

محمد رضا عارف


(در نقد سخنان قالیباف) فرمودید فرهنگ اساس کار یک دولت است آیا شما در شهرداری هم با همین رویکرد جلو رفته اید؟ آیا معماری شهر تهران با رویکرد معماری اسلامی ایرانی است ؟ (مناظره دوم)
معماری اسلامی ایرانی

(در نقد سخنان قالیباف) درباره نوع معماری شهری که شما گفته بودید بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است، آیا شما نمی توانستید در این زمینه پیشنهاد دهنده باشید؟ اگر با بخشی نگری فقط طرح های عمرانی تهران را دنبال کنید آیا از برخی مسائل دیگر مثل محیط زیست غافل نمی شوید؟ در زمان شهرداری شما قیمت زمین شش برابر شده است، آیا فروش تراکم در این افزایش قیمت ، سهمی نداشته است؟ (مناظره سوم)
هویت معماری- فروش تراکم

سید محمد غرضی
- -
محمد باقر قالیباف
شهر تهران امروز در مدار قانون اداره می شود و هیچ برج و ساختمانی بدون کمیسیون ماده 5 و طرح تفصیلی که مصوب شورای عالی شهرسازی است ساخته نمی شود. (مناظره دوم)
اجرای طرح تفصیلی

شهرداری و سازمان نظام مهندسی در حوزه شهرسازی هیچ مسئولیتی ندارد بلکه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در واقع اسناد بالادستی نیامدند که بگویند که نمای ساختمان را چگونه بسازیم بنابراین هر فردی هر طور که می خواهد می سازد و ما قانونا نمی توانیم جلوی او را بگیریم. (مناظره دوم)
اسناد بالادستی در شهرسازی
علی اکبر ولایتی
علت آنکه مساکن مهر در مناطق دور از شهرهای بزرگ ساخته می‌شود این است که از مهاجرت شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ جلوگیری شود ولی در نزدیک شهرهای بزرگ نیز باید مسکن ساخته شود. (مناظره اول)
مسکن مهر

یکی از مسائل اساسی که باید در ساخت مسکن جدید مد نظر باشد، این است که زیر نظر وزارت مسکن و شهرسازی به صورت اصولی ساخته شود.
(مناظره اول)
مسکن جدید

سوالم از آقای قالیباف این است که مشکلات شهر تهران از قبل بوده است، شما برای معماری ایرانی اسلامی این شهر چه طرحی دارید . (مناظره دوم)
معماری ایرانی اسلامی

تعداد بازدید : ۳۴۲۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
ایران با کسب رتبه یازدهم در رنکینگ جهانی طراحی A Design

ایران با کسب رتبه یازدهم در رنکینگ جهانی طراحی A Design

دوشنبه های آشنایی با معماران ایرانی: محسن فروغی

دوشنبه های آشنایی با معماران ایرانی: محسن فروغی

قسمت چهارم: گفت و گوی بدون سانسور با فرزاد دلیری

قسمت چهارم: گفت و گوی بدون سانسور با فرزاد دلیری

گفت و گو با هومن بالا زاده: معماری مرتبط با فرهنگ، اقلیم و باور ها

گفت و گو با هومن بالا زاده: معماری مرتبط با فرهنگ، اقلیم و باور ها

معماری ویلای برادر بزرگتر - علیرضا تغابنی

معماری ویلای برادر بزرگتر - علیرضا تغابنی

مجتمع تجاری ارگ، رتبه دوم بخش بازسازی جایزه معمار 93

مجتمع تجاری ارگ، رتبه دوم بخش بازسازی جایزه معمار 93

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir