۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

11راه برای اینکه معمار بهتری شوید!

سفر کردن معمار
مترجم:غزاله عزالدین
معمولا بین کار و زندگی معماران به دلیل کمبود زمان و استرس کاری زیاد، تعادل درستی وجود ندارد سوال اینجاست با زمان محدود چگونه می توان مهارت های معماری را بدون انجام کار معماری ارتقاء و بهبود بخشید؟ همانطور که می دانید یک معمار به اطلاعات همه جانبه در زمینه های مختلف نیاز دارد .پس در اینجا با 11 فعالیت که دقیقا مرتبط با معماری نیست اما باعث افزایش مهارت های معماری شما می شود، همراه باشید :

1-بازیهای کامپیوتری

بازی های کامپیوتری  قوه تجسم و تخیل شما را بالا برده  و قابلیتهای ذهن شما را با  ایجاد فضاهای مجازی که هرگز در دنیای فیزیکی وجود ندارند گسترش می دهد ، شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که تا به حال تجسم نکرده اید و ارتباط و تطابق بدن فیزیکی به محیط اطراف را بیشتر می کند.

2-خواندن رمان

خواندن رمان یکی از ساده ترین راه ها برای این است که خود را در جایگاه  و موقعیت دیگری گذاشته از سوی دیگر به عنوان یک معمار، ابزاری عالی برای همدردی با دیدگاه های مختلف در جامعه، و همچنین درک ذهنی تجارب فضایی و احساسات است.یک رمان شامل طیف وسیعی از زمینه های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی است که برای یک معمار لازم است.

3-تماشای ویدئو های  ted talk

به عنوان یک معمار  نیاز دارید از پروژه ها و ایده های خود دفاع کنید مصاحبه های ted  در یادگیری و چگونگی استدلال و سخنرانی های جذاب و کوتاه کمک و علاوه بر اینکه می تواند آموزشی و سرگرم کننده باشد اطلاعات گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد . برای شروع می توانید از 20 مورد از الهام بخش ترین سخنرانی های معماریted  شروع کنید.
مشاهده الهام بخش ترین سخنرانی های معماریted 

4-ورزش

هر معمار به زمانی نیاز دارد تا به دور از تخته رسم (یا صفحه نمایش کامپیوتر) باشد. ورزش بهترین ایده برای سلامتی ،بهبود خلاقیت و حفظ تعادل بین کار و زندگی سالم است زیرا با بدن سالم در حین کار نیز  احساس خستگی کمتری خواهد شد.

5-تفکیک ابزارها و کارها

هنگامی که استرس، سرخوردگی و ناامیدی را تجربه می کنید  سعی کنید با فاصله گرفتن از ابزارهای کاری آرامش خود را بازیافته و تا آنجا که مقدور است ابزارها و سیستم های کاری از لپتاپ تا پرینتر و ...گرفته تا فایل های خود را  برای جلوگیری از به هم ریختگی و انجام سریع تر کارها تفکیک کنید.

6-نقاشی و عکاسی

نقاشی و عکاسی  سه عنصر بسیار اساسی نور،رنگ و ترکیب بندی که ار المان های مهم معماری هستند را در ذهن شما تقویت کرده سبب بالا بردن دقت در مشاهده جزئیات شده و قدرت طراحی را بالا می برد.

7-با افراد بیشتری معاشرت کنید و میزبان خوبی باشید

زمانی که میزبانی  از مهمانی  برای مثال شام را به عهده میگیرید ایجاد یک فضای دلپذیر و تجربه خوب برای مهمانان از اهمیت زیادی برخوردار است  مثلا: دانش  استفاده از نور ها، محل قرارگیری صندلی ها، تامین مواد غذایی و کنترل بو  و از سوی دیگر  مهارت های  اجتماعی خوب و مهمتر از آن درک فضای معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا امروزه معماران بیشتر درگیر تجربه بصری از فضاها هستند. احساس فضای معماری یک مزیت بزرگ برای یک معمار است.
ارتباطات اجنماعی

8- رفتن به طبیعت

زندگی در طبیعت، درک کاملی از جهان طبیعی در اختیار شما قرار داده و  علاوه بر تاثیرات روانشناختی ،نقش بزرگی در حفظ محیط زیست داشته و یک جنبه حیاتی برای درک موقعیت قرارگیری یک ساختمان و آب و هوای سایت در حال طراحی است.

9-سفر

سفر به نقاط مختلف به شناخت مردم و مکان ها ، فرهنگ های مختلف بومی و اطلاعات تاریخی کمک کرده و طیف وسیعی از اطلاعات برای درک عمیق تر از کیفیت محیط را در اختیار شما قرار می دهد .
سفر
 

10-فعالیت های اجتماعی

تعاملات اجتماعی با مردم، بخش مهمی از معماری است یک معمار  بایستی  فضایی برای لذت و احساس شادی و امنیت طراحی کرده و در عین حال نیازها و ترجیحات مردم را درک کند به همین دلیل روابط اجتماعی راهی عالی برای ایجاد تاثیرات مثبت در جامعه و براورد طیف وسیع تری از نیازهای فضایی مختلف در جامعه است.

11-یادگیری موسیقی و نواختن ساز

موسیقی به افزایش  درک افراد از ریتم و تکرار کمک کرده  و صدای دلنشین آن برای انسان آرامش بخش و ضروری است .
موسیقی
 
پس تفریح و سرگرمی خودتان را انتخاب کنید و وقتی به کار برگشتید معمار بهتری خواهید بود.....

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir

مشاوره معماری

برای اینکه فضای زیبا و کارآمد داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید

02122901905
Web Statistics