۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۲/۰۳/۱۳ ۱۴:۱۶
برترین طراحی از نظر معماری،معماری های خوب

موزه طراحی لندن، برای ششمین سال متوالی، رقبای مسابقه بهترین طراحی سال خود را معرفی نمود. به عقیده برگزار کنندگان، این رقابت، در واقع اسکار جهان طراحی است و ویترینی از برترین ابداعات و خلاقانه ترین طراحی ها در اطراف و اکناف جهان است که در هفت زیرمجموعه گسترش یافته اند: معماری، دیجیتال، مد، مبلمان، حمل و نقل، گرافیک و محصولات.

برترین معماری 2013 ،مرکز Southbank


قرار است برندگان در ۱۷ آوریل ۲۰۱۳ (۲۸ فروردین ماه) توسط هیئت داوران انتخاب و معرفی شوند. اما اجازه دهید در ادامه مطلب نگاهی داشته باشیم به لیست کوتاه یکی از شاخه های مسابقه: ۱۷ بنا و معماری که ساختمان سازی را به کاری هنری تبدیل کرده اند.

در ادامه مطلب با گروه معماری آرل همراه باشید، تا بیشتر با آنها اشنا شویم.


اتاقی برای لندن، مرکز Southbank، انگلستان


آرامیده بر بالای تالار ملکه الیزابت در مرکز Southbank لندن، با ظاهری همانند قایق. دارای یک اتاق خواب که در سرسام ترافیک لندن به میهمانان اندکی تامل و آسودگی در یک پناگاه امن را عرضه می کند. این مجموعه با نام «اتاقی برای لندن» توسط دیوید کوهن به عنوان معمار و با همکاری هنرمندی با نام فیونا بانر طراحی شده است.

قلعه آستلی ، واروکشایر، انگلستان


برترین معماری 2013 ،قلعه آستلی ، واروکشایر، انگلستان

بازسازی حساس یکی از قلعه های ویرانه در روستایی از شهر واروکشایر . پوسته ای کهن و باستانی تبدیل به ظرفی برای مجموعه ای پویا از فضاهای داخلی امروزی شده است. این قلعه توسط ویترفورد واتسون مان طراحی گردیده.

کوه کتاب، اسپایکنیسا، هلند


برترین معماری 2013 ،کوه کتاب، اسپایکنیسا، هلند

کوهی از قفسه های کتاب که توسط دیواره های شیشه ای محصور شده و سقف هرمی شکلی آن را در بر گرفته است. مساحت کل این مجموعه هم تقریبا ۹۳۰۰ متر مربع است. حداکثر طول در اتاق مطالعه به ۴۸۰ متر می رسد و کافه تریا با سقف شفاف چشم انداز وسیعی دارد. طراحی شده توسط MVRDV.

کتابخانه کلافام، لندن، انگلستان


برترین معماری 2013 ،کتابخانه کلافام، لندن، انگلستان

کتابخانه عمومی ۱۷۶۵ مترمربعی که در قلب محله کلافام واقع شده است. دارای اتاقی با گنجایش بیش از ۲۰ هزار کتاب و محلی جدید برای اجرای برنامه ها و تجمع گروه های محلی. جایی دنج در کنار ۱۳۶ آپارتمان خصوصی و ۴۴ خانه ارزان قیمت. طراحی شده توسط استودیو Egret West.

پارک چهار آزادی، نیویورک، آمریکا


برترین معماری 2013 ،پارک چهار آزادی، نیویورک، آمریکا

در اواخر دهه ۱۹۶۰، طی دوره تجدید حیات شهرنشینی ملی، جان لیندسای شهردار نیویورک پیشنهاد کرد که جزیره روزولت (که پس از آن جزیره آسایش نام گرفت) را بازسازی کرده و به یک منطقه مسکونی پویا و پر جنب و جوش تبدیل کنند. در ۲۹ مارس ۲۰۱۰، تقریبا ۳۸ سال پس از اعلام این برنامه، ساخت «پارک یادبود فرانکلین دی. روزولت چهار آزادی» آغاز شد. طراحی: لویس کوهن.

کهکشان سوهو، پکن، چین


برترین معماری 2013 ،کهکشان سوهو، پکن، چین

پنج حجم بزرگ ادامه دار و پیچیده در هم آمیخته اند تا جهانی درونی از فضاهای باز دنباله دار را برای ساختمان Galaxy Soho ایجاد کنند. یک مجموعه جدید اداری، دفاتر فروش و سرگرمی بدون هیچ گوشه ای قرار است تجربه ای از فرو رفتن در جهانی پیچیده و تازه را در قلب پکن خلق کند. طراحی شده توسط زها حدید .

خانه ای برای همه


برترین معماری 2013 ،خانه ای برای همه

این طرح از برگزیدگان دوسالانه معماری ۲۰۱۲ ونیز است. «خانه ای برای همه» در واقع طرحی شامل راه حل هایی برای افرادی است که خانه های شان را در زلزله ویرانگر ۲۰۱۱ ژاپن از دست داده اند. این کانسپت توسط آکی هیسا هیراتا، ساو فوجیموتو، کومیکو اینوی، کویو ایتو و نوایا هاتاکیاما طراحی شده است.

نافرمان های IKEA، اجرا شده در MoMA PS1، نیویورک


برترین معماری 2013 ،نافرمان های IKEA، اجرا شده در MoMA PS1، نیویورک

نافرمان ها، نمایشی بر پایه معماری بود که توسط یک گروه مادریدی در MoMA PS1 به عنوان یکی از قدیمی ترین و طولانی ترین نمایشگاه های هنر مدرن نیویورک به اجرا در آمد. آنها قصد داشتند در این برنامه نشان دهند که چگونه معماری معاصر قصد دارد با استفاده از تظاهر و اجرا، بینندگان را مجذوب خود کرده و با شیوه هایی غیرمرسوم معماری آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

مرکز هنری کوکجی، سئول، کره جنوبی


برترین معماری 2013 ،مرکز هنری کوکجی، سئول، کره جنوبی

این ساختمان یک طبقه با لباسی مشبک از فولاد ضد زنگ پوشانده شده که کاملا برازنده قامت آن است و به اندازه دوخته شده. با چنین لباسی این ساختمان به شکل جالبی با منطقه شهری تاریخی اطراف خود ادغام شده و حیاط کوچک ان در کنار شبکه متراکم راهروهای میان خانه های باریک، بافت جالبی را به وجود آورده است. طراح: SO -IL

La Tour Bois-Le-Prêtre، پاریس، فرانسه


برترین معماری 2013 ،La Tour Bois-Le-Prêtre، پاریس، فرانسه

یک دگرگونی و تغییر چشمگیر از برجی در حال فروپاشی در شمال پاریس که به عنوان یک دیدگاه آلترناتیو به توسعه دوباره فیزیکی و اجتماعی شهرنشینی پس از جنگ ساخته شد. طراحی شده توسط دروت، لاکاتون و واسال.

مرکز هنرهای متروپولیتن، بلفاست، ایرلند شمالی


برترین معماری 2013 ،مرکز هنرهای متروپولیتن، بلفاست، ایرلند شمالی

مرکز هنرهای متروپولیتن در کنار کلیسای جامع شهر به سختی خودش را میان دو ساختمان دیگر جای داده است و در گوشه ای برای خود جا باز کرده. برج شیشه ای پر رنگ و لعاب ایستاده بر بالای ساختمانی با نمای سنگ های سیاه آتشفشانی، به این مرکز هنری جلوه ای همچون فانوس دریایی بخشیده که بر فراز سقف ساختمان های اطراف به دیده بانی مشغول است. طراح: Hackett Hall McKnight.

موزه هنر معاصر (MOCA)، کلیولند، آمریکا


برترین طراحی از نظر معماری،معماری های خوب

ساختمانی به مساحت ۳۱۶۰ مترمربع که ۴۴ درصد بزرگتر از فضای اجاره ای قبلی موزه است. هم از نظر محیطی و هم از نظر هزینه بسیار به صرفه تر است. طراح و معمار: فرشید موسوی

موزه بی گناهی، استانبول، ترکیه

برترین معماری 2013 ،موزه بی گناهی، استانبول، ترکیه

موزه بیگناهی (برائت) نام کتابی نوشته اورهان پاموک است که داستان مرد جوانی با نام کمال را در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ استانبول روایت می کند. پس از آن پاموک «موزه بی گناهی» واقعی را تاسیس کرد. این موزه بر پایه موزه شرح داده شده در کتاب ساخته شده است و زندگی روزمره و فرهنگ مردم استانبول را طی دوره تاریخی رمان به تصویر می کشد. این موزه توسط اورهان پاموک با همکاری احسان بیلگین، سیم یوسیل و گریگور ساندر پلاسمان طراحی شده است.

Superkilen، کپنهاک، دانمارک


برترین معماری 2013 ،Superkilen، کپنهاک، دانمارک

Superkilen پارکی با طول یک کیلومتر در شمالی ترین نقطه شهر کپنهاک دانمارک است. این منطقه دارای بیشترین تنوع نژادی و دینی در پایتخت دانمارک بوده و شاهد بیشترین چالش ها میان همسایگان است. این پروژه عظیم یک منطقه عمومی شهری بزرگ با هویت قوی در مقیاس محلی و منطقه ای را ایجاد کرده است. طراح: BIG و TOPOTEK1 و سوپر فلکس.

تئاتر تالیا، لیسبون، پرتغال


برترین معماری 2013 ،تئاتر تالیا، لیسبون، پرتغال

تئاتر تالیا که در سال ۱۸۴۰ ساخته شده و اکنون تقریبا تبدیل به یک خرابه شده بود. ولی این پروژه، ساختمان را تبدیل به یک فضای چند منظوره برای کنفرانس ها، نمایشگاه ها و رویدادها کرده است. برای باقی نگه داشتن دیوارهای قدیمی، بخش بیرونی با بتن پوشانده شده در حالی که بخش داخلی همچنان به حالت اصلی خود باقی مانده است. طراحی شده توسط Gonçalo Byrne Arquitectos و Barbas Lopes Arquitectos.

برج شارد ، لندن، انگلستان


برترین معماری 2013 ،برج شارد ، لندن، انگلستان
برج شارد، به عنوان بلندترین آسمان خراش اروپای غربی، افق دید لندن را دگرگون کرده است. این ساختمان چند کاربره ۳۱۰ متری ترکیبی از بخش های اداری، مشهورترین رستوران های جهان، هتل ۵ ستاره Shangri-La، آپارتمان های مسکونی اختصاصی و بلندترین گالری پایتخت است. طراح: رنزو پیانو

T-Site، توکیو، ژاپن


برترین معماری 2013 ،T-Site، توکیو، ژاپن

یک مجتمع ساختمانی برای Tsutaya که از غول های خرده فروشی کتاب، موسیقی و فیلم در ژاپن است. این ساختمان در ناحیه تجاری گرانقیمت توکیو واقع شده است و یک پروژه بلند پروازانه برای باز تعریف تازه این شرکت زنجیره ای از آینده خرده فروشی است. طراح: Klein Dytham.

تحریریه معماری آرل
تعداد بازدید : ۵۰۱۵
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری ویلای شناور در کانادا

معماری ویلای شناور در کانادا

طراحی مجتمع مسکونی در حاشیه ساحلی

طراحی مجتمع مسکونی در حاشیه ساحلی

معماری و طراحی غرفه ی

معماری و طراحی غرفه ی "Smaller Smarter" برای فستیوال طراحی سیاتل

معماری ساختمان کمپانی بزرگ Telefónica

معماری ساختمان کمپانی بزرگ Telefónica

10 پروژه برتر دنیا که در برنامه ساخت قرار دارد

10 پروژه برتر دنیا که در برنامه ساخت قرار دارد

طراحی کتابخانه کیهانی در فضایی باستانی

طراحی کتابخانه کیهانی در فضایی باستانی

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir