۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ۱۶:۲۱
lموزه هنرهای معاصر ،موزه هنرهای معاصر Tree Art Museum

معمار: Daipu Architects
موقعیت بنا: سونگ ژوانگ-پکن-چین
محدوده: 2300 متر مربع
سال شروع پروژه: 2009

این موزه در سونگ ژوهانگ واقع در پکن ساخته شده است.با از بین رفتن روستای اصلی در این منطقه و به وجود آمدن یک مکان هنری که دارای پارکینگ بزرگ و مناسب برای بازدیدکنندگان میباشد.بنابراین اولین ایده برای ایجاد این محیط،یک فضای عمومی است که در آن عموم خواهان به صرف کردن وقت بیشتر و برقراری ارتباط با تاریخ منطقه باشد.


معماری ، معماری موزه ، معماری موزه معاصر ، tree معماری ، معماری موزه ، معماری موزه معاصر ، tree معماری ، معماری موزه ، معماری موزه معاصر ، tree معماری ، معماری موزه ، معماری موزه معاصر ، tree

طراح امیدوار بوده است که ورودی اصلی به عنوان یک دیدگاه نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.چشم ناظر سطح منحنی زمین را تعقیب میکند که تمام مسیر را طی کرده و به سقف منتهی میشود.بازدیدکنندگان میتوانند با وارد شدن به یک فضا از طریق یک شیب (رمپ) و یا حتی از طریق حیاط که در کنار یک استخ و درخت در طبقه اول واقع شده است را انتخاب کنند. انعکاس آسمان بر روی زمین و همچنین انعکاس استخر هر دو کمک میکنند که بازدیدکنندگان ذهن خود را فیلتر کرده که یک محیط زیست طبیعی در خارج ساختمان وجود دارد.


lموزه هنرهای معاصر ، پلان موزه

اولین حیاط توسط مسیر اصلی و یک دیوار بتنی از هم جدا شده است.درختان در حیاط به وجودآورنده یک مکان گفتگو با همدیگر و استخر جهت سرگرمی وآرامش با دادن غذا به ماهی های استخر میباشد.در همین حال آنها میتوانند از آثار هنری لذت ببرند و یا به تماشای افراد که از طریق یک دیوار پرده ای طولانی به داخل ساختمان نیز وارد میشوند،باشند.در داخل این دیوار لخت بتنی یک راهرو وجود دارد که میتواند برای نمایشگاه کتاب ها و مجسمه های کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

lموزه هنرهای معاصر ،

دومین حیاط به وسیله نور طبیعی که متصل کننده هال و اطاق بازدید از طریق سالن نمایشگاه میباشد.انحنای دیوار دلالت بر حرکت بازدیدکنندگان به طرف دیگر ساختمان برای نشستن و لذت بردن از آفتاب یا حتی نگاه کردن به استخر و گفتگو با همدیگر میباشد.
شش حیاط به اندازه2.695 متر مربع در سایت وجود دارد.علاوه بر دو حیاط بزرگ در نمایشگاه،چهار حیاط دیگر در قسمت فوقانی واقع شده است.دو حیاط دیگر علاوه بر تأمین نور ساختمان،دید خوبی ایجاد کرده که از داخل ساختمان میتوان آسمان را مشاهده نمود.دو حیاط دیگر در طبقه بالا واقع شده اند که رو به آسمان می باشند.


lموزه هنرهای معاصر ،

با در نظر گرفتن بیان واقعی و خالص،این پروژه امیدوار است که به ایجاد یک محل که در آن مردم محلی و بازدیدکنندگان را با نور طبیعی،درختان،آب و هنر معاصر در ارتباط باشد. این ایده ساده از طریق گسترش فضا ،این تجربه را به بازدیدکننده القا میکند.
پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum
پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum پلان ، پلان معماری ، پلان  موزه ، معماری موزه معاصر ، tree-art-museum


برای دیدن عکس های با کیفیت می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

گردآورنده : مهرداد نجیب زاده
تعداد بازدید : ۹۲۸۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری و طراحی داخلی خانه Matilde

معماری و طراحی داخلی خانه Matilde

معماری و طراحی مدرسه ی راهنمایی Barcelos

معماری و طراحی مدرسه ی راهنمایی Barcelos

15 کاندیدای کسب جایزه ی سال عکاسی ساختمان به روایت آرک دیلی

15 کاندیدای کسب جایزه ی سال عکاسی ساختمان به روایت آرک دیلی

طراحی داخلی و معماری خانه توسط Deguchi

طراحی داخلی و معماری خانه توسط Deguchi

نوسازی اسکله الکساندرا و طراحی ترمینال دریایی

نوسازی اسکله الکساندرا و طراحی ترمینال دریایی

روبان آبی برگزیده رقابت طراحی برج مدرسه معماری دوبی

روبان آبی برگزیده رقابت طراحی برج مدرسه معماری دوبی

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir