۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ ۰۶:۵۷


خلاقیت ، دوران کودکی خلاقیت ، بازگشت به کودکی

کودکان همواره در تلاش برای تقلید از بزرگسالان هستید. در کودکی بسیاری از خلاقیت های انسان به وسیله خانواده و بزرگسالان، به عنوان رفتار ناپسند در اجتماع، سرکوب می شوند. آیا شور و اشتیاق خلاقیت از دست رفته در دوران کودکی را می توان در بزرگسالی دوباره بدست آورد؟

شری فیشر، در این مورد در مقاله ای به نام «پرورش خلافیت در خود» می نویسد: « آیا هرگز آرزوی خلاقیت بیشتری داشته اید؟ خلاقیت دارای زمینه هایی مانند؛ تفکر انعطاف پذیر یا نرم، پیچیدگی ایده های موجود، چیرگی بر ایده ها و اصلیت است.
پژوهش های جدید نشان می دهد که بزرگسالان می توانند با بازگشت به دوران کودکی و تفکر کودکانه، به راحتی، خلاق تر شوند. به منظور دستیابی به هدف این مطالعه در دانشگاه ایالتی داکوتا شمالی در امریکا، ابتدا به دانشجویان گفته شد؛ مانند یک کودک که بیشتر پاسخ های اصیل و دسته اول، پس از هر اقدام خلاقانه تولید می کند، فکر کنند.
سپس از آنان خواسته شد تجسم کنند که مدرسه برای یک روز تعطیل می شود و درباره کارهایی که در این زمان انجام خواهند داد، بنویسند. در این شرایط آزمایشگاهی و تجربی به آنان گفته شد که قبل از تجسم و نوشتن، خود را یک کودک هفت سالگی تصور کنند

به طور کلی،انسان در حالاتی که فشار کمتری تحمل کند، کمتر مراقب باشد و یا توجه کمتری به رعایت قوانین داشته باشد، می تواند بیشتر خلاق گردد. آیا مسائل آموزشی چیزی برای نگران کردن در خود دارند؟

هنگام رشد، چه اتفاقی برای خلاقیت می افتد؟
مزایای بی شماری برای خلاق تر بودن وجود دارد. با این حال؛ در مدارس، برای معلمان و دانش آموزان، خلاقیت ارزش کمتری از دروس تفکری مرسوم دارد. ممکن است که روش آموزشی موجود مانع از تفکرات متفاوت و ناهمگون باشد و یا اینکه مدارس، همزمان با پیشرفت طبیعی مغز دانش آموزان، در نظر دارند که تفکرات پیش رانشی و کمتر خودآگانه را به تفکرات کمتر خودجوش و بیشتر محدود به قوانین تغییر دهند.
تصور کنید که ما همگی همان کودک باقی می ماندیم؛ از آنجا که هرگونه تفکر مهم است، جالب توجه خواهد بود که تمامی آن مداخلات، شما را قادر می ساختند که، حداقل در برخی مواقع، بیشتر خلاق می شدیم.

شما می توانید مانند یک کودک هفت ساله شوید، هنگامی که مجبور نبودید قبل از انجام کاری به آن فکر کنید. حتی اگر آن کودک هفت ساله زمان ما؛ در اثر آموزش آداب و رسوم خانوادگی و فرهنگی مختل شده و تغییر کرده است، کودک دست نخورده ای درون ما وجود دارد که می تواند الهام بخش و تقویت کننده زندگی خلاق ما باشد.


منبع http://talentdevelop.com
تعداد بازدید : ۴۳۹۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری سکونتگاه برای اقلیم مشابه مریخ

معماری سکونتگاه برای اقلیم مشابه مریخ

خلاقیت: خلق ساختمان های تخیلی با هنر دیجیتال

خلاقیت: خلق ساختمان های تخیلی با هنر دیجیتال

 ۸ اختراع شگفت‌انگیزی که تصادفی خلق شدند!

۸ اختراع شگفت‌انگیزی که تصادفی خلق شدند!

تکنیک های افزایش خلاقیت در فرایند طراحی معماری

تکنیک های افزایش خلاقیت در فرایند طراحی معماری

طراحی فونت های لباس های کمپانی نایک محبوب ترین طرح های جام جهانی

طراحی فونت های لباس های کمپانی نایک محبوب ترین طرح های جام جهانی

خلاقیت: خلق آثار هنری با سنگ

خلاقیت: خلق آثار هنری با سنگ

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir