۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ ۰۵:۱۳

گشایش نمایشگاه آثار برگزیده‌ی مسابقه طراحی آرامگاه شمس تبریزی


مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه آثار برگزیده‌ مسابقه طراحی آرامگاه شمس تبریزی در خوی که شامل معرفی 40 طراح و تقدیر از 20 طرح منتخب و شش طرح برگزیده و نیز سه پروژه‌ حایز رتبه‌های اول تا سوم، دوشنبه 16 بهمن ماه جاری ساعت 16 در تالار شمس تهران برگزار می‌شود.


این مراسم با سخنرانی محمدعلی موحد، حجت‌اله ایوبی رییس بنیاد شمس تبریزی و مولانا و نیز دکترایرج اعتصام رییس هیات داوران برای ارایه گزارش روند برگزاری همراه است و حسن بلخاری به‌عنوان نماینده هیات داوران بیانیه هیات داروان را می‌خواند.


اجرای سه تابلو از نمایش "رستاخیر عشق" به کارگردانی حسین مسافر آستانه بخش دیگری از این برنامه است.


مراسم از ساعت 15 با گشایش رسمی نمایشگاه آغاز می‌شود و پس از آن از ساعت 16 تا 19 در تالار شمس واقع در اقدسیه کوچه ناز پلاک 10 برپاست.


نشست نهایی داوری مسابقه طراحی آرامگاه حضرت شمس، هفتم دی‌ماه ۱۳۹۱ در محل تالار شمس موسسه فرهنگی اکو برگزار و سه طرح برنده انتخاب شده‌اند.


داوری آثار رسیده به مسابقه‌ی بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس در مرحله‌ نخست آبان‌ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار شده بود و به شش طرح نهایی فرصت یک ماهه داده شد تا طرح‌ها را اصلاح و کامل کنند. در مرحله دوم، ششم و هفتم دی‌ماه 1391، این طراحان برای دفاع و توضیح دربا‌ره‌ی طرح‌های خود به‌دعوت هیات داوران در محل داوری حضور یافتند و از طرح‌هاشان دفاع کردند.


مهندس فریار جواهریان معمار و شهرساز، دکتر علی‌اکبر صارمی معمار ، دکتر شهاب کاتوزیان معمار و شهرساز در روز نخست و دکتر ایرج اعتصام معمار و شهرساز، دکتر حسن بلخاری فلسفه هنر، دکتر محمد بهشتی معمار، دکتر داراب دیبا معمار و عباس کیارستمی فیلمساز و عکاس داوری مسابقه طراحی آرامگاه حضرت شمس را در خوی هفتم دیماه به‌سرانجام رساندند.


نادر اردلان معمار و شهرساز مقیم آمریکا نیز، مرحله‌‌‌ نهایی را از راه دور و به‌ صورت اینترنتی داوری کرد. اردلان آبان‌ماه 1391 به دعوت بنیاد شمس تبریزی و مولانا ۵ روز را به قصد داوری آثار رسیده به مسابقه‌ بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس به ایران آمد.


گشایش نمایشگاه آثار برگزیده‌ی مسابقه طراحی آرامگاه شمس تبریزیاز روز دوم آبان ماه هیات داوران متشکل از فریار جواهریان معمار و شهرساز، ایرج اعتصام معمار و شهرساز، حسن بلخاری فلسفه هنر، محمد بهشتی معمار ، داراب دیبا معمار، علی‌اکبر صارمی معمار، شهاب کاتوزیان معمار و شهرساز، نادر اردلان معمار و شهرساز، با استقرار در مجموعه‌ی برج آزادی طرح‌های رسیده به مسابقه را بررسی و چهل اثر را در مرحله‌ نخست داوری انتخاب کردند.


در نشست‌های دیگر هیات داوران از مجموع این آثار منتخب، شش طرح به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شد. اما هیچ کدام حایز شرایط مورد نظر هیات داوران نبودند. بنابراین بنا به نظر جمعی هیات داوران به شش طرح برگزیده یک ماه فرصت داده شد تا با تکمیل، اصلاح و در نظر گرفتن پیشنهادهای هیات داوران طرح‌ها بار دیگر اجرا کنند تا مورد بازبینی داوران قرار گیرند. سپس از میان آنها سه طرح برتر به عنوان برگزیده اول تا سوم انتخاب شدند.


14، 10 و 6 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر جایزه‌ی نقدی نفرات اول تا سوم این مسابقه است.


بنیاد شمس تبریزی و مولانا، بنیاد میرمیران، موسسه فرهنگی اکو، استانداری آذربایجان غربی، میراث فرهنگی آذربایجان غربی، شورای شهر و شهرداری خوی و مجمع خویی‌های مقیم مرکز برگزاری این مسابقه بودند.


تعداد بازدید : ۳۷۹۴
نسخه چاپی :  
برچسب ها :
شمس تبریزی
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
ششمین جشنواره معماری داخلی ایران

ششمین جشنواره معماری داخلی ایران

 دانشگاه هنر برگزار می کند:  نشست تخصصی ماهیت فرم در دیزاین

دانشگاه هنر برگزار می کند: نشست تخصصی ماهیت فرم در دیزاین

مهلت شرکت در مسابقه معماری میرمیران تمدید شد

مهلت شرکت در مسابقه معماری میرمیران تمدید شد

فراخوان پرتره باغ ایرانی

فراخوان پرتره باغ ایرانی

اعلام نتایج مسابقه طراحی پلاسکوی نو

اعلام نتایج مسابقه طراحی پلاسکوی نو

فراخوان  بهارستان 96، دومین سالانه  هنرهای شهری  تهران

فراخوان بهارستان 96، دومین سالانه هنرهای شهری تهران

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir