۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۱/۱۱/۰۹ ۰۵:۱۶


آگهی دو مرحله ارزیابی کیفی مهندسین مشاور برای مسابقه معماری طراحی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان ایتالیا منتشر شد.


این مسابقه برای طراحی پروژه پاویون جمهوری اسلامی با عنوان «طراحی پاویون ایران در اکسپو 2015 شهر میلان-ایتالیا با توجه به شعار اصلی اکسپو (تغدیه زمین،انرژی برای حیات) و شعار فرعی پاویون ایران (غذا و فرهنگ)» برگزار می‌شود و کارفرمای آن شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است.

شرایط شرکت در مسابقه، از سوی مهندسین مشاور دارای حداقل پایه 2 در رشته معماری و شهرسازی با شرایط تعیین شده در مدارک و اسناد مسابقه است و مهلت دریافت مستندات، تا روز شنبه مورخ 21 بهمن‌ماه و آخرین مهلت ارائه مستندات به دبیرخانه، روز یکشنبه مورخ 13 اسفندماه اعلام شده است.

آدرس محل دریافت مدارک مسابقه و محل تحویل مدارک خواسته شده نیز تهران، بزرگراه چمران، محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی، ساختمان اداری، دبیرخانه شرکت (حضوری) است.

نمایشگاه جهانی اکسپو یک رویداد مهم در عرصه جهانی است که هر پنج سال یکبار برگزار می شود. به گزارش ایسنا و به گفتۀ معاون امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی، دفتر نمایشگاههای بین‌المللی BIE مدیریت نمایشگاه‌های اکسپو را بر عهده دارد که مقر آن در پاریس است و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران ازسال 1381 به نمایندگی از ایران به عضویت BIE درآمده است و سازماندهی حضور در اکسپوها را برعهده دارد.

نخستین نمایشگاه اکسپو در سال 1851 میلادی در لندن برگزار شد و در نمایشگاه سال 1851 حضور ایران در فضایی به مساحت 92 متر و به دستور میرزا تقی خان امیرکبیر بوده است. کشور ایران علاوه بر اکسپوی 1851 یک دوره دیگر قبل و پنج دوره پس از انقلاب اسلامی که در کشورهای کانادا، کره جنوبی، پرتغال، آلمان، ژاپن و چین تا سال 2010 برگزار شده حضور داشته است.

موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای زندگی» ماهیت اکسپو میلان 2015 را تشکیل می‌دهد و سوال اساسی و چالش جهانی که برگزار کننده در پی دستیابی به پاسخ آن است این است که آیا می‌توان وجود غذای کافی، مناسب، سالم و ماندگار را برای تمام انسان‌ها تضمین کرد؟

قنبری در گزارش ایسنا تصریح کرده است که موضوع اکسپو میلان 2015 ارتباط نزدیکی با اهداف توسعه هزاره سوم سازمان ملل دارد. از جمله این اهداف می توان به کاهش 50درصدی تعداد جمعیتی که از گرسنگی رنج می‌برند، کاهش یک سوم نرخ مرگ و میر، کاهش یک سوم نرخ مرگ و میر مادران، ادغام اصول توسعه پایدار در سیاست‌ها و برنامه‌های کشورها و یافتن شرکای بین‌المللی برای توسعه اشاره کرد.

نقشۀ اکسپوی میلان و جایگاه مشخص شده در آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:
نقشۀ اکسپوی 2015 میلان و جایگاه مشخص شده

تحریریه معماری آرل
منبع: https://www.arel.ir
تعداد بازدید : ۴۴۸۱
نسخه چاپی :  
برچسب ها :
اکسپو میلان 2015
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی منومان شهری توسط دنیل لیبسکیند در اکسپو 2015 میلان

طراحی منومان شهری توسط دنیل لیبسکیند در اکسپو 2015 میلان

5 خبر محبوب آرل

5 خبر محبوب آرل

پاویون ایران  در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان

پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان

اکسپو 2015 میلان : غرفه اکوادور

اکسپو 2015 میلان : غرفه اکوادور

طرح غرفه‌ی ایران در نمایشگاه جهانی EXPO میلان 2015

طرح غرفه‌ی ایران در نمایشگاه جهانی EXPO میلان 2015

غرفه نمایشگاهی ایتالیا در نمایشگاه اکسپو 2015

غرفه نمایشگاهی ایتالیا در نمایشگاه اکسپو 2015

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir