۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۱۲:۵۴
معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

مترجم: نغمه مقصود
دانشگاه پلی تکنیک جدید فلوریدا با 170 هکتار مساحت و ساختمان مرکزی به یادماندنی آن که بوسیله سانتیاگو کالاتراوا طراحی شد،در 16 آگوست و طی مراسمی در سایت اصلی آن در Lake land فلوریدا ،به طور رسمی افتتاح می شود. این پلی تکنیک 12 امین دانشگاه فلوریدا و عضو جدید گروه دانشگاهها است که اولین گروه دانشجویانش را به زودی در این ماه خواهد پذیرفت. ساختمان اصلی، بخش های نوآوری، علوم پایه، تکنولوژی، طبق برنامه زمان بندی و با هزینه ای نزدیک به 60 میلیون دلار، به اتمام رسیده است. با آرل همراه باشید.

به جهت قرارگیری در بخش شمالی دریاچه مرکزی سایت، ساختمان به شکل دایره ای و با مساحت حدود 200000 فوت مربع ،طراحی شده است. بخش بیرونی ساختمان از آلومینیوم و صفحات آلومینیومی، بتن و شیشه و بخش داخلی از ستون ها و طبقات بتنی و صفحات پوشاننده استیل و شیشه ساخته شده است. بخش اصلی شامل کلاسها، آزمایشگاهها، دفاتر اداری، اتاق جلسات و یک آمفی تئاتر برای مراسم و اجتماعات بزرگ خواهد بود. در طبقه دوم دفاتر و سالن های جلسات در اطراف فضای مشترک قرار می گیرند. فضایی بزرگ برای اجتماعات که در زیر گنبدی با پنجره های سقفی قراردارد. بخش خارجی ساختمان دارای سایبانهایی از آلومینیوم سبک شبکه ای که با سطوح پارچه ای پوشیده شده اند می باشد. این سایبانها نه تنها به شکل گیری شخصیتی ساختمان می افزاید، بلکه دریافت انرژی خورشیدی را تا 30 % کاهش می دهد. همچنین ساختمان دارای سقفی عملکردی می باشد، متشکل که از دو صفحه شامل 46 لوور آلومینیومی که بوسیله موتور هیدرولیکی به سمت نور خورشید می چرخد و از صفحات خورشیدی پوشیده شده است. این سقف متحرک بر روی گنبد سقفی بالای فضای مشترک سایه ایجاد می کند و فضای داخلی را از نور مستقیم خورشید محافظت کرده و میزان نور طبیعی را در فضا به حداکثر می رساند. با چشم اندازی از منطقه مجاور،این ساختمان آوانگارد به نقطه عطف و نشان بارزی در محدوده محلی تبدیل شده است و در حال حاضراز آن به عنوان مرکزی برای تبلیغات تجاری سازندگان عمده اتومبیل استفاده می شود وبه پس زمینه ای برای آگهی های آنها بدل گشته است.
کالاتراوا هنگام طراحی پلان اصلی در سایت، یکی از منحصر بفردترین توپوگرافی ها را در مرکز فلوریدا ایجاد کرده است.سایت دریاچه منظر دراماتیکی بدست می دهد جایی که رطوبت اولیه در آن نگهداری می شود واز آن به عنوان ذخیره ای سهل الوصول جهت آبیاری سایت استفاده می گردد.تمامی نقاط سایت به وسیله سری از پیاده روها و گذرگاهها به یکدیگر متصل است ، همانند راههای دسترسی سواره اطراف دریاچه و درختان و فضای سبز مابین آنها.
سانتیاگو کالاتراوا گفت:"من مفتخرم که در این پروژه که به تحصیل عمومی اختصاص داده شده دستی داشتم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی گروهی از دروس با ارزش و با اهمیت برای جامعه و اقتصاد هستند .من از آنچه همگان به آن دست یافتیم سرافرازم و امید وارم جوانانی که در این محل تحصیل می کنند از خلاقیت فضا الهام گرفته و به پتانسیل های وجودی خود دست یابند."
کالاتراوا اضافه کرد:"کار کردن به عنوان راهبر جهت ایجاد فضای دانشگاهی رویایی و قرارگیری در میان علاقمندان جامعه Lakeland افتخاری بوده است و برای همه دست اندرکاران این پروژه، در آینده آرزوی موفقیت دارم."
Randy K. Avent ریاست دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا گفت: "بسیار خوشنودیم که دانشگاه جدیدمان را در این ماه افتتاح می کنیم . سانتیاگو کالاتراوا فضای آموزشی الهام بخشی خلق کرده است و ما بی صبرانه در انتظار افتتاح کلاسها در اولین دوره سال آموزشی جدید هستیم .این آموزشگاه و فضای اطراف آن، جایی است که همه ما در Lakeland و اطراف آن در ایالت فلوریدا می توانیم به آن ببالیم.

معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

معماری،معماری دانشگاه،معماری دانشکده

منبع: تحریریه معماری آرل
مترجم: نغمه مقصود
منبع: EVOLO.US
تعداد بازدید : ۶۵۵۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی پل بر روی کانال بارا توسط سانتیاگو کالاتراوا

طراحی پل بر روی کانال بارا توسط سانتیاگو کالاتراوا

معماری و طراحی

معماری و طراحی "موزه ی فردا" توسط سانتیاگوکالاتراوا

9 ساختمان که پایشان به دادگاه باز شد

9 ساختمان که پایشان به دادگاه باز شد

طراحی برج دبی توسط معمار بزرگ، سانتیاگو کالاتراوا

طراحی برج دبی توسط معمار بزرگ، سانتیاگو کالاتراوا

مصاحبه با معمار بزرگ سانتیاگو کالاتراوا

مصاحبه با معمار بزرگ سانتیاگو کالاتراوا

معماری پایدار موزه آینده، اثری متفاوت از سانتیاگو کالاتراوا

معماری پایدار موزه آینده، اثری متفاوت از سانتیاگو کالاتراوا

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir