طراحی غرفه نمایشگاهی کفش های ورزشی

تحریریه معماری آرل
کریم رشید، طرح شناخته شده با طرح های متفاوت و زیبایی که دارد، در یک همکاری با متخصص طراحی پارچه و اینستالیشن یعنی Eventscape غرفه های این نمایشگاه با نام ‘Out of the Box: the Rise of Sneaker Culture’ را که در موزه ی کفش تورنتو در مورد کفش های ورزشی برگزار شده بود، طراحی کرده اند. این موزه بزرگ ترین مرکز کفش و پاپوش و لوازم جانبی مربوط به آن در جهان است و در این نمایشگاه آن ها به نمایش تاریخچه ی کفش های ورزشی از اواخر سال های ۱۸۰۰ میلادی تا به امروز پرداختند.


مهم ترین چالش در زمان طراحی این فضا برای طراحان، معماری سیستمی بود که در کنار حفظ امنیت لازم در موزه، دسترسی آسان به بخش های مختلف و دوام سازه ها زیبایی و ظرافت بصری لازم در طراحی غرفه ی آن حفظ شود. برای به نمایش گذاشتن طرح های برگزیده از ۳۲ ستون شفاف، یک ویترین ۱۲ متری، دیوار ورودی از جنس اکریلیک و ۵ بنر یک پارچه با طرح های گرافیکی چاپ شده بر روی آن استفاده شده است.

سطح پایینی پایه ها از صفحات PET ضد ضربه ای که با گرما شکل داده شده است، ساخته شده اند. بدون آن که محل تلاقی این صفحه با صفحه ی بالایی چندان مشخص باشد، این سطح جایگاهی مناسب برای نگهداری از نمونه هایی که به صورت محدود تولید شده اند فراهم کرده است. بر روی این لوله ها، طرح ظریفی از طیف سفید به شفاف چاپ شده تا جلوه ای از مغلق بودن کفش ها در فضا به بیننده القا کند.
 

در بخش طراحی و نوآوری نمایشگاه چهار طراح برتر Nike معرفه شده بودند و طرح های دستی آن ها در مقیاس بزرگ بر روی دیوارها به چاپ رسیده بود.

نظر شما در مورد این نمایشگاه و طراحی غرفه آن چیست؟ کدام بخش آن بیشتر برای شماجذاب است؟

نظراتتان در این مورد را با ما در میان بگذارید …

منبع : designboom ، گروه معماری آرل ، parsianhome

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-955.html