مسابقه ی ساختمانی Fangda - گروه معماری Huasen

تحریریه معماری آرل
تیم معماری Huasen به عنوان برنده ی مسابقه ی دفتر مرکزی شرکت Fangda انتخاب شد. دفتر مرکزی این شرکت در Shenzhen چین واقع شده است و باید فضای موجود کنونی به فضایی با مساحت 300000 متر مربعی گرداب مانند، افزایش یابد. این گرداب 300000 متر مربعی شامل فضاهای تجاری، اداری، سرگرمی - تفریحی و مراکز توسعه و پژوهش پیشرفته و مدرن خواهد بود. از الزامات این مسابقه ی طراحی، قرار دادن یک ترمینال مسافریری اختصاصی برای این ساختمان غول پیکر می باشد چرا که 55 درصد کاربران این ساختمان با وسایل نقلیه ی عمومی از جمله اتوبوس جابجا می شوند.


گروه معماری HSA همین نکته را به عنوان نقطه ی شروع کار خود قرار داده است. مرکز این چهار برج نقطه گره ای است که مانند مرکز گردباد می باشد و چهار برج با ارتفاع های متفاوت از آن شروع می شوند. همانطور که در تصویر مشخص است، گذرگاه هایی که از روی زمین شروع می شوند مرکز گردباد و اتصال این ساختمان ها به یکدیگر هستند.
نمای این ساختمان ها از شیشه و آلومینیوم است و در به بازتاب نور خورشید کمک زیادی میکنند تا ساکنین ساختمان از نور خورشید در امان باشند.


میدان مرکزی بین ساختمانها که با آب و پوشش گیاهی پوشانده شده است یک اصل معماری پیوسته را ایجاد میکند که مرز بین یک مرکز خرید و بخش اداری در آن محو می شود. خطوط مختلف که از این چهار ساختمان بیرون می آیند و در مرکز به یکدیگر متصل می شوند یک فرم پیوسته را تشکیل می دهند که مرکز خرید در این فرم قرار گرفته است. HSA اعتقاد دارد که ترکیب فضای خرید با مسیر رفت و آمد ثابت مسافران (یکی شدن مسیر رفت وآمد مسافران با مرکز خرید) می تواند به جنب و جوش این مجتمع بزرگ و البته به فروشندگان کمک نماید.
 
برای بزرگنمایی بر روی عکسها کلیک کنید.

منبع : آرک دیلی
ترجمه : تحریریه ی گروه معماری آرل


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-935.html