سه طرح مبلمان اداری خلاقانه و ایمن در برابر ویروس کرونا

تحریریه معماری آرل
 پس از همه گیری کرونا طراحی و دکوراسیون داخلی دفاتر کار اداری شامل اصلاحات کوتاه مدت ، الگوهای جدید کار و ارتقاء طراحی  برای بلند مدت شد تا بهداشت را در قلب اهداف طراحی به منظور سلامت کارکنان قرار دهد.
با توجه به اینکه بسیاری از کشورها با احتیاط در جهت رفع محدودیت های ناشی از کووید -19 قدم برمی دارند ، بسیاری از کارمندان منتظر زمانی هستند که بتوانند از کار روی میز غذاخوری یا میز کوچک مطالعه خانه خود دست بردارند و به دفتر بازگردند . با این حال ، در صورت عدم وجود واکسن ، اگر کارکنان بخواهند با خیال راحت به میز کار خود بازگردند ، جنبه های طراحی محیط کار مدرن باید تغییر کند.
کارشناسان معتقدند این تغییرات می تواند ترکیبی از اصلاحات کوتاه مدت با هدف افزایش اطمینان خاطر کارکنان ، کاهش تعداد کارکنان دفتر در هر زمان و ارتقاء و اصلاحات طولانی مدت طراحی باشد که بهداشت را در قلب برنامه ریزی محل کار قرار می دهد .

مدیر استراتژی جهانی در شرکت طراحی Unispace ، می گوید: اولین مرحله از سرگیری زندگی اداری شامل ایجاد تغییرات اساسی برای ایمن نگه داشتن کارکنان و کاهش ترس آنها است. ما ممکن است سالها با آنفولانزا زندگی کرده باشیم ، اما این اولین بار است که نسل ما یک بیماری همه گیر را تجربه می کند.
ایجاد تغییرات در ایستگاه های کاری برای حریم خصوصی و ایجاد آکوستیک ها و پانل های محافظ از جمله تمهیدات کم هزینه برای ایجاد فاصله اجتماعی است  و این اقدامات با تغییر در ساعات کاری و رعایت تناوب یا بخش بندی کارمندان و انتقال به اتاق های مجزا میتواند تکمیل شود اما برخی شرکت های طراحی فراتر رفته و علاوه بر تغییرات چیدمان و اقدامات اصلاحی دست به طراحی اداری یا استفاده از مبلمانی جدید  در جهت بهبود سلامت و ارتقا کار کارمندان نموده اند. در ادامه با آرل همراه باشید....

چادر اداری Pod Tent - طراحی Steelcase :

 Pod Tent یک  چادر مستقل با قاب آلومینیومی منعطف  با شکل ارگانیک است که علاوه بر تاثیرات پیشگیرانه از کرونا با فراهم آوردن فضایی راحت و خصوصی برای انجام انواع کارهای اداری ، فعالیت افراد را در محیط های باز ایجاد می کند.
حریم خصوصی مدرن
Pod Tent یک ایده کامل برای جلوگیری از حواس پرتی های متداول اداری است که محیط کار راحت و خصوصی را برای تمرکز یا تجدید قوا فراهم می کند. شکل منحصر به فرد و ارگانیک آن زیبایی بصری قانع کننده و غیر متعارفی را به دکوراسیون  اداری مدرن می افزاید.
افزودن چادر پاد به محل کار مزایای زیادی دارد:
چند منظوره:به اندازه کافی جادار است تا از میزهای جداگانه یا تنظیمات سالن پشتیبانی کند
انعطاف پذیر: جابجایی چادر  به دلیل وزن سبک آسان است و قابلیت تغییر با هر چیدمانی را با توجه به پلان اداری داراست.
جریان هوا: یک سقف و درب استاندارد در فضای باز تهویه داخل چادر را فراهم می کند
صرفه جویی در هزینه:  مقرون به صرفه است و با روش های سنتی مثل دیوارکشی تفلاوت چشمگیری دارد


اتاقک های مدولار Verandas  - طراحی Spacestor :

یک سیستم اتاقکی مدولار کاملا سازگار ،بسیار قابل تنظیم و ذاتاً پایداربرای طراحی  دکوراسیون اداری است.
 در واقع انتخاب هایی که ما در حال حاضر انجام می دهیم بر آینده ما تأثیر می گذارد و این به طور مستقیم در مورد فضاهای کاری نیز صدق می کند. همانطور که ما برای آینده خود سرمایه گذاری می کنیم ، اتاقهای جلسات  و دیوار های سنتی یک چالش هستند.
 Verandas ؛ یک اتاق معماری مهندسی شده ذاتاً پایدار است و برای آینده طراحی شده است. مانند همه محصولات Spacestor ، سفارشی سازی آسان و مجموعه گسترده ای از گزینه ها به شما امکان می دهد ظاهری کاملاً سفارشی و در عین حال بر اساس یک چارچوب مقیاس پذیر ایجاد کنید.
 تأثیر Verandas بسیار فراتر از محل کار است. این فقط راه حلی هوشمندانه برای اتاق جلسات  یا تفکیک فضای کاری نیست  و در همه گیری کرونا میتواند  راهکاری نوین برای اطمینان از سلامت در فضای کار باشد.

  
 اتاقک اکوستیک – طراحی Framery

 این اتاقک های اداری به رتبه برتر Framery One در استاندارد جدید ISO 23351-1 برای عایق صدا مفتخر است و اقدامات چشمگیری را برای کاهش صدا و سلامت افراد بعد از همه گیری کرونا انجام داده است.

آکوستیک صوتی بدان معناست که شما هرگز نگران شنیدن مکالمات خصوصی یا ایجاد مزاحمت برای همکاران خود نباشید ، حتی اگر در اتاقکی در نزدیکی میزهای باز قرار گیرید. تهویه چشمگیر به شما احساس شادابی و تمرکز می دهد و میزان تهویه در این اتاقک ها از استاندارد  توصیه شده  بسیار بیشتر است و تهویه عالی برای حضور فرد یا افراد در دوران بیماری بسیار کمک کننده است.

در Framery One ، تنظیمات هوشمند سبب میشود تا بتوانید به راحتی نور و جریان هوا را تنظیم کنید با استفاده از صفحه لمسی با رزولوشن بالا می توانید اتاق را یه راحتی مدیریت کنید.

اتاقک ها در ابعاد مختلف و به صورت تک نفره، دو نفره و برای اتاق جلسات با تعداد بیشتر قابل سفارش هستند اما  در دوران همه گیری کرونا مدل های تک نفره کاربرد بیشتری دارند.

تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین
منبع: bbc- steelcase-spacestor-frameryacoustic

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8684.html