خانه های برزیلی: 12 پروژه با چوب بازیافتی

 
تحریریه معماری آرل
چوب ساختمانهای قدیمی مانند خانه ها ،کارخانه ها و انبارها  به هنگام تخریب  به جای زباله های دور ریز می تواند به چوب بازیابی شده برای اهداف زیادی از روکش تا سازه های ساختمان استفاده شود و در معماری معاصر در سراسر جهان بسیار محبوب است.
استفاده از چوب بازیابی شده مفهوم جدیدی نیست ، اما محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است ، مخصوصاً با ساختمان های سبز و رونق بازسازی این رویکرد بیشتر رایج گشته است. مانند همه مصالح ، چوب بازیابی شده نیز دارای معایب و مزایایی است با آرل  با این ویژگی ها و 12 نمونه پروزه خانه با  استفاده چوب بازیافتی همراه باشید....

معایب چوب بازیابی 

1-ادعاهای دروغین
به دلیل محبوبیت چوب بازیافتی ، برخی از فروشندگان ادعاهای دروغین در مورد منبع محصولات خود ارائه می دهند. برای اطمینان از اینکه چوب واقعا بازیابی شده است بهتر است از نمایندگی معتبر  یا دارای گواهینامه خریداری شود.
2-قیمت
چوب بازیافتی به دلیل فرآیندی باشد که طی می کند ممکن است گرانتر از چوب بکر  باشد .
3- سموم
شرکت ها ممکن است چوب را با مواد شیمیایی و رنگ (که ممکن است در گذشته تصفیه شده باشند) ، که ممکن است حاوی ترکیبات آلی فرار ، چسب ها ، مواد نگهدارنده ، حشره کش ها یا سرب باشد ، تعمیر و بازیابی کنند. اگر به تنهایی چوب بازیافتی را تهیه می کنید ، چوب را برای سموم آزمایش کنید. 
4-آفات:  
. قبل از خرید چوب بازیافتی ، آن را از نظر علائم آلودگی بررسی کنید. علائم می تواند شامل حفره های نامتقارن در چوب ، وجود حشرات یا چوبی باشد که هنگام لمس خرد می شود. در هر صورت ، اگر از چوب بازیافتی به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می کنید ، باید آن را در کوره خشک کنید تا از از بین رفتن آفات مهاجم اطمینان حاصل کنید.

مزایای چوب بازیافتی

1-موارد استفاده متعدد:
می توانید از این چوب برای ساخت کفپوش چوبی سخت ، عرشه ، دیوارپوش ، میزهای پیشخوان ، کابینت ، قفسه ها و هر چیز دیگری که می توانید با چوب درست کنید استفاده کنید.
2-سازگار با محیط زیست
هنگامی که از چوب بازیافتی استفاده می کنید ، تقاضا برای چوب های تازه تهیه شده را کاهش می دهید ، که به جلوگیری از جنگل زدایی کمک می کند
3-کیفیت و استحکام: 
چوب بازیافتی تا 40 درجه در مقیاس سختی سخت تر از چوب بکر است زیرا اغلب از درختان قدیمی به جای  درختان جنگل های نسل اول می آید.
 4-ظاهر
 به  دلیل کهنه شدن و هوازدگی ، چوب بازیافتی دارای ظاهر بی نظیری است که در مصالح جدید یافتن آن دشوار است.
در کل می توان گفت از نظر اقتصادی و زیست محیطی ،  استفاده از چوب بازیافت شده منطقی است و با هوشمندی در مورد انتخاب چوب بازیافتی ، می توانید از مزایای مواد بازیابی شده بدون هیچ گونه نتیجه  منفی برخوردار شوید.
در ادامه با 12 خانه برزیلی با چوب بازیافتی در قسمت های مختلف خانه همراه باشید......
                       
برای مشاهده  نام ،اطلاعات  و تصاویر بیشتر از هر پروژه به وبسایت آرک دیلی مراجعه کنید :     مشاهده خانه ها
تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین
منبع: آرک دیلی،elemental.green
 


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8681.html