معماری و طراحی داخلی خانه ویلایی دو زبانه

تحریریه معماری آرل
خانه دو زبانه یک اقامتگاه خصوصی و خانه ویلایی در اسپانیا در متراژ 196 مترمربع  است که در اطراف یک هسته مرکزی شفاف ایجاد شده است  این هسته شفاف ، جایی است که محل زندگی اصلی و نشیمن در آن واقع شده است و با نمای شیشه ای پوشانده شده است این نوع طراحی  اجازه می دهد مقدار زیادی نور طبیعی وارد فضای داخلی خانه شود در عین حال ، نمای شیشه ای یک ارتباط بصری مستقیم با تراس و فضای باز و استخر شنا در خارج برقرار می کند.


ویلای دو زبانه ، دو زبان معماری معاصر را با هم تلفیق کرده است. قسمتهای صلب و متراکم  ساختمان ، عملکردهای ثابت  و خصوصی تری مانند اتاق خواب ، حمام و آشپزخانه را درخود جای داده و  فضاهای اجتماعی و سیال که نیاز به تعامل با بیرون و درون را نیاز دارند مانند اتاق نشیمن و غذاخوری ، در بخشی از خانه قرار گرفته اند که از نظر بصری سبک تر هستند .طراحی با پوشش گیاهی سرسبز ، درختان و بوته ها در فضاهای بیرونی خانه به ساکنان امکان می دهد ارتباط خود را با طبیعت حفظ کنند. قسمت حجمی صلب ساختمان با پوشش سرامیکی پوشانده شده است و با توپوگرافی سایت ادغام شده است که بین آنها ، هسته شفاف و قابل تنفسی فضاهای مختلف خانه را به هم متصل می کند ضمن اینکه امکان تهویه و نور طبیعی را در حین ایجاد ارتباطات بصری مستقیم با پوشش گیاهی اطراف ایجاد می کند.


طراحی سطوح افقی مستقل از ویژگی های اصلی طراحی است که سبب شده معماری را با محیط اطراف خود ادغام نماید. همچنین ترکیبی از زبانهای معاصر به دور از جریان ها و سبک های کلیشه ای نتیجه ای ظریف برای هماهنگی معماری و طبیعت ایجاد کرده است.


در ادامه با  سایت پلان و  پلان ویلای  معاصر با آرل همراه باشید....تحریریه معماری آرل
منبع: designboom


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8612.html