مجتمع مسکونی میلان، زندگی شهری به سبک زاها حدید


تحریریه معماری آرل
 زاها حدید معمار برجسته عراقی-بریتانیایی در سبک دیکانسترانشن بود. اغلب آثار وی انعکاس آمیزه‌ای از ساختمان‌سازی، زمین‌شناسی و مناظر اطراف است. آثار و طراحی‌های وی با حرکت و جریان داشتن، ضمن پیروی از هندسه نااقلیدسی، نظم جدیدی را در فضا ایجاد می‌کنند  معماری زاها حدید را می‌توان تلاش برای ایجاد پلی میان مدرنیسم متقدم و عصر دیجیتال دانست. در این پروژه که یک مجتمع مسکونی می باشد الگوهای طراحی این گروه مانند امضایی شاخص در نما و همچنین پلان ها به وضوح نمایان می باشد پروژه مسکونی زاها حدید در میلان و در فضایی به متراژ  38000 متر مربع  شکل گرفته است خط آسمان مجتمع مسکونی با یک خط سیال معلق تعریف شده است واحد های مسکونی از هفت ساختمان منحنی با ارتفاعات متفاوت ، از 5 تا 13 طبقه تشکیل شده اند وعناصر معماری متمایز با حرکت مارپیچ از بالکن های خمیده و نمای سقف ها برای تمام پنت هاوس های طبقه بالا با شکلی نرم و زیبا طراحی شده و با تراسهای پوشیده امتداد یافته اند .


با توجه به الزامات محیطی و آسایش ، توجه زیادی به سایت و جهت گیری ساختمان صورت گرفته است تا بیشتر آپارتمان ها با  نور جنوب شرقی روبرو شوند و در عین حال بهترین منظره را از تراس ها ، به سمت شهر یا پارک عمومی اختصاص دهند.

متریال های نما
پانل های بتونی و تابلوهای چوب طبیعی - بر حرکت حجمی مجتمع تأکید می کنند و در عین حال کیفیت داخلی و فضای بیرونی با حیاط مسکونی را افزایش می دهند  و فضاهای داخلی به تراسهای گسترده باز می شوند. تمام آپارتمان ها دارای راه حل های ساختاری و ارگانیک هستند که می توانند به راحتی با نیازهای فردی سازگار شوند. هر یک از خانه ها از نظر اندازه ، دید و چیدمان با سایرین متفاوت هستند: بعضی شامل دو اتاق یا سوئیت های بزرگ خانوادگی و پنت هاوس های دوقلو.در سطح زمین ، لابی های دوبل با نورهایی که از کف تا سقف امتداد دارد و به منظور ایجاد استمرار بصری قوی با پارک طراحی شده اند. دسترسی به کلیه راه پله ها توسط آسانسورهای اصلی و سرویس ارائه می شود. مناطق پارکینگ زیرزمینی با دسترسی آسان ، راحت و ایمن مستقیماً به ساختمانهای انفرادی منتهی می شوند.با پلان و تصاویر بیشتر مجتمع مسکونی زاها حدید با آر ل همراه باشید....تحریریه معماری آرل
منبع: آرک دیلی


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8539.html