دفترکار گروه معماران WE با پیکسل های پاپ آپ

تحریریه معماری آرل
فضای نمایشگاهی  BLOX مکان تجمعی در بندر کپنهاگ است که در آن عرضه های خلاقانه و فرهنگی از جمله نمایشگاه های مرکز معماری دانمارک یافت می شود.
خانه های ساختمانی، بلوک های برجسته، طیف وسیعی از موسسات خلاق و فرهنگی را تشکیل می دهند که در این فضا با مساحت 28000 متر مربع و در بهار سال 2018 افتتاح شده اند.
BLOX مکانی است که افراد محبوب و حرفه ای را در خود جای داده استمکانی که برای همگان مملو از فرصت های خوب است  و مکانی خارق العاده برای زندگی در شهر ایجاد می کندساختمان و فضای اطراف آن زمینه ای را برای فضاهای تفریحی شهری در فضای باز ، زمین های بازی ، خانه ها و کافه ها و همچنین یک تالار گفتگوی منحصر به فرد برای محیط ساخته شده با فضای کار ، نمایشگاه ، تحقیق و تفکر ایجاد نموده، مکانی که هم فعالیتهای مردمی و هم حرفه ای را در بر می گیرد.

گروه معماران  WE Architecture نمایشگاه خود را در BLOX کپنهاگ ، با طراحی و ایده های جدید رونمایی کرده است.فضای نمایشگاهی BLOX شامل یک گالری راه پله ای است که توسط تعدادی از شرکتهای معماری جوان با استعداد و برجسته دعوت شده دانمارکی طراحی شده است.

WE Architecture دفتر کارخود رادر این فضای نمایشگاهی به صورت پیکسل های پاپ آپ در فضایی به متراژ 90 مترمربع در این راه پله طراحی نموده که با فضای شیشه ای، نمایشگاهی یکپارچه برای نمایش پروژه های خود از طریق ماکت ها ،رندرها، نقشه های فنی ، طرح ها و اسکیس ها ایجاد نموده است.در طراحی پاپ آپ (PopUp) ، از قطعات پیش ساخته استفاده می شود که با استفاده از پیچ بهم متصل می شود.

معماری پاپ آپ ، هر جا که لازم باشد ، فضای فردی منحصر به فردی را پیشنهاد می کند و ضمن ایجاد فضای متناسب و کاربردی، تسهیل در انتقال شهری را نیز سبب می شود.
مضمون این نمایشگاه با محوریت جامعه معماری ، نمایشی واقع گرایانه و مستقیم از نحوه کار معماران با بخشی از دفتر کار است که در سازه منعکس گردیده در واقع  استودیوی پاپ آپ کوششی برای ارائه معماری به نحوی صادقانه و آزاد است و طبق سخن معماران نمایشی است از "بینش واقعی از زندگی روزمره معماران و فرصتی برای دیدار با معماران در محل کار."

معماران این پروژه معتقدند پروسه معماری شامل فرآیندهای خلاق درمحیط کار است و دفترکار باید مانند خانه ای ذهن را بازکرده و به همان اندازه دعوت کننده و در عین حال درگیر کننده و پویا باشد همانطور که در طراحی این استودیو یک انرژی آرام و همچنین بازیگوشانه حاکم است و گروه معماران  WE Architecture باور دارند که این جریان از محصول نهایی معماری آنها  فراتر می رود و این انرژی موضوعی است که با طراحی این استودیو پاپ آپ و پیکسلی خواستار به اشتراک گذاری آن با دیگران بوده اند.
 
تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین
منبع: Archdaily

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8514.html