ساگرادا فامیلیا (خانواده مقدس) ،نزدیک به تکمیل شدن

تحریریه معماری آرل
ساخت و ساز کلیسای ساگرادا فامیلیا (خانواده مقدس)، بیش از یک قرن پیش در سال 1882 آغاز شده بود.ساختمان این کلیسا که هنوز هم در دست ساخت و ساز می باشد،پیش بینی شده که در سال 2026 به پایان خواهد رسید.شاید بهترین تعریف از این بنا را می توان مدرنیسم کاتالان عنوان کرد، و در حال حاظر بیش از سه میلیون بازدیدکننده در سال از این بنا بازدید می کنند. معمار اسپانیایی، آنتونیو گائودی تا زمان مرگش(1962) بر روی این پروژه کار می کرد، و نتوانست تکمیل شدن کار خود را مشاهده کند.سبک و کانسپت کار وی با توجه به معماری طبیعی و عرفانی ریشه گرفته بود. وی اعتقاد داشت که در طبیعت هیچ خط راستی وجود ندارد و معماری را از دیدگاه خداوند در نظر می گرفته است،بنا بر این در طرح های وی هیچ خط راست و مستقیمی وجود ندارد، الگویی که در اکثر کارهای معماران مدرن مشاهده می شود.برای مطالعه کامل مقاله،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


 
گائودی در سال 1883 در سن 31 سالگی با توجه به اختلافات موجود در کلیسای کاتولیک، به جای فرانسیسکو پائولا دلا ویلار برای این پروژه برگزیده شد.گائودی اعتقاد داشت که طرح ویلار بر اساس چند نمونه از ویلاهای دوران گوتیک الهام گرفته شده است.در این طرح برجسته، گائودی به وسیله گشترش دادن ستون های زاویه دار و مرتفع، نیاز به پرواز را در طرح خود تقویت کرده است.


 

ساگرادا فامیلیا (خانواده مقدس) با بهره گیری از اشکال سع بعدی در سطوح، توانسته به یک فضای مرتفع دست پیدا کند.این اشکال تواسته اند با نازک تر کردن سطوح داخلی، به منظور ارتقاء آکوستیک و نور مورد استفاده قرار گیرند.

گردآورنده:گروه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-851.html