طراحی و ساخت آکادمی و کلاب گلف آیلا با الهام از طبیعت

تحریریه معماری آرل
آکادمی گلف و کلاب آیلا، الهام گرفته از تپه های طبیعی و کوه های کویر اطراف و همچنین میراث معماری بادیه باستان می باشد. طراحی خلاقانه و ارگانیک ساختمان، هسته نمادین توسعه اقامتگاه ترکیبی "آیلا اوسیس" را تشکیل می دهد. این ساختمان 1200 متر مربعی در واقع بخشی از فاز اول مرکز تفریحی 44 کیلومتر مربعی است که هم اکنون در اردن در دست ساخت است. این پیشروی شامل فضای مسکونی، هتل و فضای تجاری است که همه در حوالی زمین گلف استاندارد با 18 حفره قرار گرفته اند. Clubhouse دارای فضاهای فروشگاهی، ناهار خوری، سالن بار، ضیافتخانه، تناسب اندام، و اسپا است؛ در حالی که آکادمی گلف شامل فروشگاه، استودیوی آنالیز نوسانات داخلی و خارجی و سالن غذا خوری است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه در ادامه با آرل همراه باشید...

فرم معماری مجزای آکادمی گلف و کلاب آیلا با پبت زیبایی های ابتدایی و پر جنب و جوش از منظره بیابان نوردی، ارتباط بی نظیری با طبیعت برقرار می کند. یک پوسته عظیم بتونی روی مناطق برنامه ریزی شده کشیده شده است و دیوارهای داخلی و خارجی هر حجم را می پوشاند. پوسته بتنی خمیده به جای داشتن دیوارها و سقف های معمولی با تپه های شن مانند مخلوط می شود. بازشوها مناظری گسترده از کوه های دیدنی آقبا در پس زمینه را نشان می دهند. صفحه حفره دار از فولاد کورتن، نور را شبیه به "Mashrabiya" عربی سنتی فیلتر می کند. الگوهای اردنی الهام گرفته از الگوی مثلثی بازشو هاست در حالی که توناژ رنگی کوه های اطراف به رنگ شاتکریت و فلزات منعکس می شود.


ساخت این پروژه نتیجه یک برنامه تبادل دانش بین دفتر اروپایی معماری اوپنهایم و نیروی کار محلی است. در فازهای اول روشهای ریختن شاتکرت به کارگران آموزش داده شد تا آنها بتوانند هدایت ساخت و ساز را به دست بگیرند و مهارتهای تخصصی کسب کنند. یک هنرمند محلی همچنین با استفاده از تکنیک رنگدانه سازی سنتی در سطوح داخلی، به شکل دادن به ساختمان کمک کرده است و ظاهری خام و بدون تزئین داده می شود که متناسب با زمینه و الهام بخش آن باشد.
مشخصات پروژه:
شرکت: معماری اوپنهایم
نوع: تجاری ، مرکز ورزشی
وضعیت: ساخته شده
سال : 2019
زیربنا: 1200 مترمربع
تحریریه معماری آرل
منبع: architizer

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8493.html