10 پاویون و سازه موقت برتر سال 2019

تحریریه معماری آرل
سال 2019 شاهد مجموعه ای فوق العاده از سازه ها و پاویون های موقت بودیم که برای رویدادها، جشنواره ها و مناسبت های مختلف در سراسر جهان ساخته شده اند. معماران، طراحان و هنرمندان با بودجه و مقیاس کوچکتر و طرح های باکیفیت، به چالش کشیده شده اند تا طرح های پیشنهادی خود را با تمرکز بر روش های مهندسی برای تاثیر بر حواس افراد، با جزئیات بیشتری بسازند. این سطح بالای هنر و معماری، در مرور ما از اتفاقات بزرگ معماری در سال 2019 بررسی می شود و نگاهی به بهترین ساختارها و پاویون های موقت چشمگیر در طی 12 ماه گذشته می اندازیم.

1 -پاویون فیبری BUGA ساخته شده با کامپوزیتهای فیبر که به صورت روباتیک تولید شده اند

موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

2 - معماران anagram ، "پاویون مردم" را برای جشنواره دوسالانه kochi-muziris می سازد

جشنواره دوسالانه KMB به عنوان "بزرگترین جشنواره هنر معاصر در آسیا" برگزار می شود. هر دو سال یکبار، یک سری از کارخانه های متروکه و انبارها در ایالت کرالای هند به عنوان گالری ها و کافه هایی که فعالیت های متنوعی دارند، تغییر کاربری می دهند. علاوه بر این، یک پاویون ساخته شده است تا میزبان اجراها و هنر سینمایی در حیاط محوطه به متراژ 4000 مترمربع پر از درختان بزرگ باشد. به همین مناسبت، شرکت معماری anagram مستقر در دهلی نو طراحی یک سازه موقت را آغاز نمود.موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

3- پاویون چوبی در جشنواره معماری دوسالانه tallinn که چوب هایش توسط بخار خم شده اند

در سپتامبر ، پنجمین دوره از جشنواره دوسالانه معماری TAB2019 ، در استونی با نمایشگاه ها و تاسیسات با محوریت موضوع "زیبایی اهمیت دارد" افتتاح شد. این جشنواره که توسط معمار مستقر در لندن، yael reisner برگزار می شود، از تجربیات زیبایی شناسی معماری تجلیل می کند و هدف آن ارتقاء وضعیت زیبایی در پاسخ به محیط های ساخته شده ای است که از نظر زیست محیطی، نامناسب و بیگانه هستند. خارج از محل اصلی جشنواره، موزه معماری استونی یکی از مهمترین پروژه های چشم نواز این رویداد ایستاده است.

4- Mpavion2019 توسط glenn marcutt در ملبورن

در ماه نوامبر، MPavilion 2019 ، ششمین قسمت از مجموعه ای در حال اجرا از غرفه های تابستانی در ملبورن استرالیا افتتاح شد. این سازه موقت توسط glenn marcutt (دریافت کننده جایزه معماری پیتزکر سال 2002) طراحی شده است. MPavilion 2019 با الهام از حرفه 50 ساله murcutt ، با یک برنامه 4 ماهه رایگان از 14 نوامبر 2019 تا 22 مارس 2020 ، از طراحی و هویت استرالیایی تجلیل می کند.

5- جشنواره coachella با 12 برج رنگارنگ

معمار francis kere یکی از خلاقانی است که استعدادهای خود را برای جشنواره سالانه Coachella به صحرای کلرادو آورده است. به عنوان بخشی از این رویداد که امسال بیستمین سالگرد خود را جشن گرفت، مجموعه ای از تاسیسات مجسمه ای سفارشی در مقیاس بزرگ و همچنین تعدادی از کار های همه جانبه و چندرسانه ای در زمینه هنرهای تجسمی، مد و معماری، ساخته شده اند.موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

6- پاویون چوبی biobasecamp  

برای هفته طراحی هلند 2019 ، استودیوی مارکو ورمولن با پاویون biobasecamp، "انقلاب چوبی" را به شهر آیندهوون آورد. این پروژه با استفاده از چوب ساخته شده و به منظور تشویق دوره جدید ساخت و سازهای سازگار با محیط زیست، امکانات ساختاری مواد را نشان می دهد.

7- پاویون سرپنتینی با سایبانی از تخته سنگ

پاویون سرپنتین، سازه موقتی که هر سال در پارک hyde لندن برپا می شود، در ماه ژوئن افتتاح می شود. این پاویون توسط junya ishigami طراحی شده است که با سازه های تجربی اش شناخته شده است. سازه هایی که به رسوم معماری سنتی معنا می بخشند و پدیده های طبیعی را منعکس می کنند. این معمار ژاپنی می گوید: "طراحی من برای پاویون با زاویه های دید ما از محیط ساخته شده در برابر پس زمینه ای از یک منظره طبیعی بازی می کند و بر یک احساس طبیعی و ارگانیک تأکید می کند که انگار از چمن خارج شده است و شبیه تپه ای از سنگها ساخته شده است."موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

8-پاویون سرپنتین سال 2015 در لوس آنجلس دوباره افتتاح می شود

پاویون سرپنتین سال 2015، که در ابتدا در باغهای کنسینگتون لندن ساخته شده بود به ایالات متحده سفر کرد و در آن جا دوباره در زمین های گود LA LA Brea tar ساخته شد. پاویون موقت یک سازه همه جانبه شبیه به جوانه است که در یک غشای شفاف و چند رنگ پوشانده شده است و که به مردم این امکان را می دهد تا معماری را از طریق شکل، نور ، شفافیت و مواد تجربه کنند.موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

9- پاویون توسط pezo von ellrichshausen پیرامون میلانی خود را منعکس می کند

در آپریل، استودیوی معماری شیلی pezo von ellrichshausen یک پاویون در میلان ایجاد کرد که به عنوان "بازتاب مستقیم از محیط تاریخی آن" توصیف شده است. این سازه که برای مجموعه 2019 میلان در هفته طراحی میلان صورت گرفته، ساختاری است که به طور مستقیم با ابعاد و تناسبات موقعیت تاریخی آن ارتباط دارد که در سال 1761 تکمیل شده است. در محوطه که رو به آسمان باز است، نسبت مربعی حیاط با چهار نقطه ورودی که دسترسی به یک اتاق مرکزی فراهم می کند ، تکرار شده است.موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.

10- پاویون « كتاب خوان» عشق به خواندن را پرورش می دهد

استودیوی طراحی NUDES از معماری برای حل مسئله بی سوادی در هند استفاده کرد. این پروژه که به طور مناسب با عنوان "کرم کتاب" خوانده می شود، به شکل یک پاویون قابل استقرار است که می تواند در یک سایت در بمبئی بنا شود. به منظور ایجاد فضای یادگیری تعاملی با هدف تشویق کودکان به لذت بردن از خواندن، در راستای توسعه پایدار سازمان ملل برای همه جوانان و بخش قابل توجهی از بزرگسالان، به سوادآموزی تا سال 2030 فراهم شده است.موسسه ساخت و طراحی محاسباتی دانشگاه اشتوتگارت (ICD) و انستیتوی سازه های ساختمان و طراحی سازه ای (ITKE) مجدداً در طراحی و ساخت (با کمک روبات ها) یک پاویون از کامپوزیت های پیشرفته فیبر، مشارکت کردند. این سازه که در داخل چشم انداز یک پارک در شهر آلمانی هیلبرون قرار دارد ، پیشرفته ترین تکنولوژی های محاسباتی را با اصول ساختمانی موجود در طبیعت را ترکیب می کند.


تحریریه معماری آرل
مترجم : نسترن فراهانی
منبع : top-10-temporary-structures-pavilions

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8443.html