رتبه بندی تحسین برانگیزترین مدارس معماری امریکا در 2020

تحریریه معماری آرل
رتبه بندی سالانه معماری DesignIntelligence سال 2020 برای دومین سال متوالی موسسات را طبق "تحسین برانگیز" و نه "بهترین" رده بندی کرد. طبقه بندی بر اساس واکنش های متخصصان استخدام شده، انجام شده است.
این پرسشنامه 2 سؤال اصلی محوری دارد، اول مربوط به یک برنامه است و دومین سوال، عملی تر و مرتبط با افراد واقعی که آنها را استخدام کرده اند و مدارس متعلق به آنها ، می باشد. در حقیقت ، این نظرسنجی از طریق پرسش ها می تواند لیست را با توجه به "آمادگی و شایستگی فارغ التحصیلان" و ترجیحات شخصی برای یک نوع برنامه درسی سازماندهی کند.
در این تحقیق این سؤال مطرح شده است :
"شما در کدام مدرسه؛ترکیبی از دانشکده ها ، برنامه ها ، فرهنگ و آمادگی دانش جوییان برای حرفه را تحسین می کنید؟" و 3
"از کدام مدارس بیشترین تعداد دانش آموختگان (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) را در پنج سال اخیر استخدام کرده اید ؟"

عملکرد دانش آموختگان با توجه به 12 نوع تخصص، از مهارت های فن آوری دیجیتال گرفته تا استعداد ارتباطات، ارزیابی شد تا 10برنامه برتر برای کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد مشخص شوند.

10 مورد برتر در برنامه های دوره کارشناسی معماری

1. دانشگاه کرنل
2. دانشکده طراحی رود آیلند
3. دانشگاه رایس
4.دانشگاه کوپر
5.دانشگاه سیراکیوز
6. ویرجینیا تک
7. موسسه Pratt
8. دانشگاه پلی تکنیک کالیفرنیا، San Luis Obispo
9. دانشگاه تگزاس، Austin
10.  SCI-A، (موسسه معماری کالیفرنیای جنوبی)

10 دانشگاه برتر آمریکا در زمینه تحصیلات کارشناسی ارشد معماری

1.دانشگاه هاروارد
2. دانشگاه کبمبیا
3. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
4.دانشگاه Yale
5.دانشگاه کرنل
6.دانشگاه پرینستون
7.دانشگاه رایس
8. دانشکده طراحی رود آیلند
9.دانشگاه پنسیلوانیا
10.دانشگاه کالیفرنیت برکلی


نتایج امسال حاکی از برخی اطلاعات غیر منتظره از دانش جویان است به ویژه افت 5 درصدی دانشجویان کارشناسی معماری که مایل به ادامه تحصیلات تکمیلی هستند، و تمایل عمومی به خود اشتغالی به جای پیوستن به یک شرکت. بیشتر دانشجویان همچنین بر لزوم انجام کار هدفمند و تأثیرگذار تأکید کردند. در حقیقت، مردم بیشتر و بیشتر به دنبال یک هدف می گردند و کار برای دستمزد دیگر انگیزه کافی نیست.

در گزارش این نظرسنجی آمده است: "شگفتی فارغ التحصیلان جدید این است که آنها از نسل دیجیتال هستند و با انواع مختلف، کاربردها و ابزار فناوری اطلاعات و طراحی راحت هستند. اما آنچه که اغلب از آن غفلت می شود، ضرورت تعامل شخصی مؤثر برای انسان است. ارتباط مکالمه و نوشتاری برای دفاع و پشتیبانی از تصمیمات طراحی دقیق برای آینده این حرفه بسیار حیاتی است، اما بسیاری از آنها این مهارت های اساسی را ندارند. "در مورد پیش بینی های آینده در مورد صنعت ، DesignIntelligence پیش بینی می کند که "خط بین طراحی ساختمان و طراحی تکنولوژی همچنان تار می شود و اقتصاد طراحی به محض ورود دانشجویان معماری بیشتر، به عنوان نمایندگان آزاد در بازار به شدت بهبود می یابد [...] آنها صنعت را کاملا از طریق تعریف مجدد ارزش ها در طراحی، با یک سیستم پاداش افزوده تغییر خواهند داد. "

آنها همچنین اضافه می كنند كه "موسسات آموزش معماران برنامه های آموزشی خود را به یك زمینه متنوع تر از یادگیری تغییر می دهند. دانشکده های معماری و طراحی از زمانی که دیوارهای بین برنامه های خود و علوم کامپیوتر، تجارت، مهندسی، مدیریت ساخت و ساز و علوم ساختمان، علوم اجتماعی و سایر برنامه ها را پایین بیاورند مؤثرتر خواهند شد. "


تحریریه معماری آرل
منبع : americas-most-admired-architectural-schools-2020-ranked


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8372.html