برج کتاب، کتابفروشی با تجربه ای متفاوت!

تحریریه معماری آرل
این فروشگاه کتاب متفاوت و منحصر به فرد توسط گروه طراحان داخلی HMA در مساحت تقریبا 2000 متر مربع در چین طراحی و اجرا شده است در ابتدا برای طراحی، از کوههای بزرگ  Khingan و زندگی تازه نهفته زیر برف در فصل زمستان و از بهارکه زمینش بارور، آفتاب زیاد ، آب فراوان و همه چیز پر از نیرو است الهام گرفته شده است از این جهت طراحان از مواد طبیعی و ساده برای ایجاد احساس گرما و با استفاده از چوب، ساختار فولادی و رنگ های زرق و برق دار محلی برای عملکرد فوق العاده و قدرتمند در این پروژه استفاده کرده اند.

معماران درطراحی این فروشگاه کتاب سعی داشتند تا فضای موجود با قدرت های جادویی مختلف پر شود: یکپارچه سازی و شکوفایی انواع دانش ها، به منظور پیشرفت و گسترش هدف اصلی بوده به نحوی که کاربران بتوانند به غیر ازکتاب خواندن و یا خریداری کتاب سورپرایزهای کوچکی مانند سرگرمی ها، فضاهای مکث، انعکاس، تعاملات متفاوت را تجربه کنند.

در فضای اصلی، یک قفسه کتاب بزرگ دایره ای فضای گسترده ای را شامل شده که به ویژگی مهم و نقش پررنگ مرکزی در فروشگاه ، تبدیل شده است. به نحوی که بازدیدکنندگان می توانند به راحتی با گذر از پله ها کتاب ها را مورد بررسی قرار دهند و به تمامی آن ها به راحتی دید کافی داشته باشند. برج کتاب بزرگ در مرکز فروشگاه کتاب، مانند درختی قوی قدرت و مفهوم زندگی را یادآور می شود پنجره شیشه ای نور کافی را از طریق برج کتاب در مرکز حرکت می دهد و با ایجاد نور و سایه تنوع بصری ایجاد می نماید.

در مقابل راه پله دایره ای، یک کافه کوچک در طبقه همکف قرار گرفته است و فرصتی را برای لذت بردن از قهوه در حین خرید و مطالعه کتاب را نیز مهیا ساخته  همینطور نشیمن های تخم مرغی که با گیاهان پوشانده شده، ویژگی های جالبی را ایجاد کرده و یک فضایی صمیمی تر برای تعاملات به وجود آورده است.کتابفروشی با استفاده از مواد خاکستری رنگی مشخص می شود و در ترکیب با چوب و فلز قهوه ای رنگ، زیبایی در نتیجه آرامش را در محیط اطراف فراهم می کند. در ادامه با پلان های این کتابفروشی با آرل همراه باشید....


تحریریه معماری آرل
منبع: designboom


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8219.html