طراحی لوکس مطب دندانپزشکی با مفهوم Beaty

تحریریه معماری آرل
توضیحات توسط معماران کیلینیک دندانپزشکی LOR تهیه و ارائه شده است. پاسخ به طراحی پروژه، مربوط به مفهوم واقعی لوکس بودن است، معماران این مفهوم را به عنوان فرصتی برای استفاده از زمان برای هنر، تفکر، اجتماعی شدن و سایر تجملات زندگی روزمره امروزی ، دوباره معنا کرده اند. همچنین، مفهوم "Beaty" نیز مفهومی مرتبط است، زیرا برای معماران این کلمه بسیار با مینیمالیسم، ظرافت و مواد مصنوعی در ارتباط است، Beaty در واقع کیفیتی است که در پشت مواد قرار دارد و فقط یک مفهوم است.
همچنین، معماران علاقه خاصی به اولین تاثیر بر بازدید کننده جدید کلینیک دارند، اولین فضا، سالن پذیرشی، با میز، پیشخوان و مبلمانی بسیار تمیز و همچنین فضایی بسیار پیچیده است که با فلز طلا (برنج) و بتن سفید ساخته شده است. متصل به این فضا یک سرویس بهداشتی کوچک است که دارای دو دیوار آینه ای کریستال، یک دیوار در بتنی سفید و دیوار دیگری از فلز طلایی است که فضایی  بسیار کوچک و تمیز ایجاد کرده است. همه ی فضاها با متریالی هم زبان و متحد طراحی شده اند.
فضای اصلی (و دومی) یک فضای کاری برای مشاوره و درمان است، یک بتن سفید دور تا دور اتاق (دیوار، سقف و کف)  را احاطه کرده است، صندلی های درمان در جلوی پنجره ای بسیار بزرگ قرار دارند که خط آسمان برزیلیا را قاب می گیرد. اتاق های دیگر اداری و فنی هستند، همه با زبانی مشترک و مفاهیمی یکسان هستند.
این پروژه همچنین ادای احترامی به طراحی مبلمان برزیلی، با به کارگیری مبلمان طراحان که جایزه گرفته اند مانند پائولو مندس دا رچا (برنده پریتزکر)، جاده المیدا، فرناندو پرادو، گیلرمی ونتز، استودیو نینو و دیگران است. این نوع مبلمان با معماری ارتباطی ذاتی دارد.

معماران : 1:1 arquitetura:design
موقعیت : Brasilia - Federal District, Brazil
کاربری   : کلینیک دندانپزشکی
مساحت :  65 متر مربع
سال ساخت : 2018
مبلمان : Hill House 
نورپردازی : Lumini


تحریریه معماری آرل
منبع : clinica-lor-1-1-arquitetura-design

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8187.html