طراحی ویلا بر اساس چشم اندازهای اطراف

تحریریه معماری آرل
نام پروژه : Villa Mosca Bianca
معماران : Design Haus Liberty
موقعیت : ایتالیا، Lesa
دسته بندی : خانه
مساحت : 929 متر مربع
سال پروژه : 2018

این ویلا برای یک خریدار بازنشسته همراه خانواده اش به عنوان یک خانه دوم برای تعطیلات طراحی شد که گاها به آنجا می روند. آنها یک زندگی آرام می خواستند که شامل باغبانی، مطالعه، ورزش های آبی از جمله شنا، غذا خوردن در تراس، آشپزی همراه با دیدن منظره، بیدار شدن با تابش نور جنوبی، چشم اندازی به آفتاب از وان حمام، مکان هایی برای مدیتیشن و تراس هایی با منظره آب در ارتفاع های مختلف آن می شود. موقعیت جغرافیایی خانه، شکل آن را مشخص کرد. هدف این بود که هر کدام از اتاق خواب ها، فضاهای متنوعی را با ورود به نواحی مختلف چشم انداز، ایجاد کنند.
موقعیت جغرافیایی این خانه از جنگل انبوه کاج تا سطح آب دریاچه، کلید طراحی منحصر به فرد آن بوده است.
این ویلا در ۳ بخش ساخته شده : قسمت مرکزی، بخش های داخلی خانه ، فضای داخلی/خارجی و تراس های بیرونی
از آنجا که طراحی بر اساس حجم فضا بود، یک باغ مرکزی ساخته شده که خانه را بزرگتر نشان می دهد ولی لزوما به عنوان بخشی از مساحت خانه حساب نمی شود چون فضای باز است و در عین حال، یک سیستم تهویه انعطاف پذیر را خلق می کند که به مشخصه های مثبت و درخشش خانه اضافه می شود.

المان های داخلی شامل سنگ هایی هستند که صاف نشده و صیقل داده نشده اند و طراحان آنها را طبیعی و اکسپوز می خواستند چرا که خانه بسیار ساده و مرتب است و هدف آنها این بوده که تضادی در آن ایجاد شود.
تراورتن صاف نشده، بسیار زیباتر است نسبت به زمانی که کاملا صیقل داده شود و سعی بر این بوده که خانه تا حد امکان ساده طراحی شود،سازندگان محلی خانه، حقیقتا کیفیت و جزییات خانه را بهبود بخشیده اند.

 
تحریریه معماری آرل
منبع : آرک دیلی

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8140.html