طراحی داخلی فروشگاه با ایده خاص چوب های منحنی

تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی یک فروشگاه در شهر قطر با یک داستان تاریخی توسط معمارانی خلاق انجام شده است.این طراحی،تداعی گر تاریخ قطر،آغاز تجارت،شیوه ی زندگی عشایری و محیط زیست زیبا است.از گفت وگو با مردم محلی قطر به این نتیجه رسیدند که این طراحی تجربه ای به یادماندنی از تاریخ است که اکنون با مهارت بالا به خوبی نمایش داده شده است.
Dahl Al Misfir(غارنور) واقع در قلب قطر،غاری بسیار زیبا که از گچ ساخته شده و نور خورشید و ماه به خوبی داخل  آن می شوند و فضا را روشن می کنند ایده اصلی این طراحی بوده است.برای تامین روشنایی فروشگاه از لامپ های نور متمرکز به صورت پیوسته در سراسر سقف استفاده شده است.برای چیدمان وسایل چندین ردیف در ارتفاع مختلف در نظر گرفته شده,قرارگیری لوازم و وسایل در کنار رنگ چوب خنثی ظاهری آرام ایجاد کرده و مانع از هیجانات بی جا شده،به همین منظور مراجعه کنندگان می توانند در آرامش تمام از این فضا لذت ببرند.
دیوارهای چوبی فروشگاه چوبی از  Dahl Al Misfir الهام گرفته است.این طراحی ارتباط بین مرد و طبیعت را به خوبی نشان می دهد و براین اساس شکل گرفته است.با استفاده از نرم افزار مدل سازی 3D و طراحی منحنی لبه ها،سطحی نرم و روان ایجاد شده است.در مجموع می توان گفت که در این فروشگاه از اشکال پیچیده تر استفاده شده و مانند هر فضای ساده که از اشکالی مانند مربع و مستطیل استفاده می شود،نبوده و با چالش های پیچیده تر در طراحی منحنی،برش و... پیش رو بوده است.
تصور کنید که می خواهید یک پازل 40000 قعطه چوبی را کنارهم بگذارید،هرکدام از این فطعه های چوبی در ایتالیا برش CNC زده شده اند.بنابراین می توان گفت دقت برش ها بسیار بالاست و هر قعطه باید دقیقا در جای مخصوص خودش قرار بگیرد.سپس قطعات به کمک دست در دوحه مونتاژ شد.این طراحی توانسته میراث طبیعی قطر،بیابان ها را به خوبی نشان دهد.

گالری تصاویر

 
تحریریه معماری آرل
منبع:archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8112.html