طرح کنگو کوما برای یک اتاق چای در تراس آپارتمانی در یک برج در ونکوور

تحریریه معماری آرل

معمار ژاپنی، کنگو کوما، به تازگی پاویونی برای میزبانی از مراسم سنتی چای در تراس یکی از واحدهای یک برج در ونکوور طراحی کرده است که نمایش آن مصادف با نمایشگاهی از آثار او در گوشه دیگری از این خیابان شده است.
اتاق چای کوما در طبقه نوزدهم برج Shaw در تراس یک آپارتمان که کارکرد نمایشگاهی دارد ساخته شده و دید آن به منطقه Downtown و اقیانوس است.

تصویری از کوما در کنار Ian Gillespie که این اتاق چای را در تراس یک برج در ونکوور ساخته است.

این پاویون که با سنگ احاطه شده ، دارای سازه ای چوبی است که برای آن از جداره های شیشه ای متحرک و یک بام با شیب کم استفاده شده است.
در داخل این پاویون، میز مرکزی دارای جک های هیدرولیکی بوده و می تواند زمانی که کاربران می خواهند دور آن بنشینند بالا بیاید و زمانی که لازم است در تراز پایین تر قرار گیرد.

نمایشگاه Japan Unlayered  در هتل Fairmont Pacific Rim که مروری بر آثار کوما دارد.

این اینستالیشن کوما همزمان با برگزاری نمایشگاهی از آثار او در هتل Fairmont Pacific Rim نصب شده است که در یک پلازا کوچک روبروی برج Shaw قرار دارد.

اتاق چای شناور کوما نیز در لابی هتل برپا شده است.

یک اتاق چای دیگر که طرح همین معمار می باشد، به نام اتاق چای شناور، در لابی هتل برپا شده است. این اتاق چای با پرده هایی از پارچه ارگانزا پوشیده شده که بر روی یک بالون هلیومی نیمه شفاف آویزان شده است.
بعلاوه به عنوان بخشی از برنامه این نمایشگاه، یک فروشگاه موقت از محصولات برند Muji می باشد که اولین فروشگاه بین المللی این برند در ونکوور بوده و در خارج از لابی دایر شده است.

کوما بعلاوه یک فروشگاه موقت را نیز برای برند ژاپنی Muji طراحی کرده است که همزمان با نمایشگاه برپاست.

استندهای چوبی توسط کوما طراحی شده تا محصولات مینیمال این برند را به نمایش بگذارد که بعلاوه شامل محصولاتی از طراحی های Naoto Fukasawa می شود.
در داخل کافه، فروشگاه محصولات خلاقانه Beams، مجموعه ای از محصولات صنایع دستی مانند خود را به فروش می رساند. آثار هنری وابسته به کشور ژاپن نیز در سرتاسر فضاهای عمومی هتل به نمایش گذاشته شده اند.

محصولاتی از برند ژاپنی Beam که بعلاوه برای فروش در کافه هتل در معرض نمایش قرار گرفته اند.

این نمایشگاه تا پایان 28 فوریه 2017 دایر بوده و اتاق چای توسط West bank و Peterson group برنامه ریزی شده بوده است تا به نوعی اولین طرح آسمانخراش کوما را در این شهر جشن بگیرند.
برج Alberni طراحی شده توسط کنگو کوما اولین آسمانخراش او در آمریکای شمالی است. این برج 43 طبقه خواهد داشت و در منطقه West End ساخته می شود.

این بنا به واسته دو وجه مقعر خود قابل تشخیص بوده که باعث ایجاد مقطعی با قوسی ظریف شده است. پروژه های دیگر کوما در این قاره شامل پروژه گسترش باغ ژاپنی پورتلند می شود که زمان بازگشایی آن آوریل 2017 اعلام شده بوده است.

تحریریه معماری آرل
منبع: Dezeen.com


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8043.html